Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadott a transzne...

Mennyire elfogadott a transzneműség Magyarországon?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 17:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
#9: Remélem sosem lesz gyereked, ha te csak bizonyos feltételek mellett tudod szeretni. Ha kisfiam egyszer úgy érzi, hogy ő inkább a lányom, akkor onnantól kezdve a lányom, és továbbra is mindenben támogatom. Mert egy anya így szeret, és nem feltételekkel.
2018. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

11.

Nem a 9. vagyok, van gyerekem. Ha előállna egy ilyennel, utána is az maradna és szeretném, de belül zokognék. Annyira szép rózsaszínen festi le mindenki, mintha épp csak rajtakapnák, hogy cigizik. Ne magyarázd már meg nekem, hogy te nem esnél kétségbe. Már csak azért sem, mert ha jó anya vagy, akkor tudod jól, hogy mennyit fog szenvedni az életben.

2018. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
6%
Egy gyerek sem születik ilyennek, ezzel hiába rémisztgettek
2018. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Látod, kedves kérdező, hogy még a kérdés megválaszolása sem megy. Őszintén, a magyar társadalom még nem tart azon a szinten, hogy a transzneműség széles körben (vagy egyáltalán bármilyen átlagos körben) elfogadott lenne. Jelenleg felér egy öngyilkossággal a felvállalása.


Jelenleg még azzal is gond van, hogy a leszbik szexiek, a melegek fúj, undorítóak - holott mindkét eset ugyanúgy homoszexualitás és nem lehet külön kezelni ezt a kettőt. De még ezt sem tudjuk megérteni.

2018. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%
Hát ahhoz képest hogy 300 éve az ilyeneket máglyán égették el, ahhoz képest elégé elfogadó a társadalom. Én nem bántom őket, mert igen súlyos mentális problémára vall ha valaki nő létére férfi akar lenni vagy fordítva. Csak azért imádkozok hogy ne legyen túl sok belőlük, az egészséges elméjű embernek rémálmokat okozhatnak.
2018. okt. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
29%
Magyarországon nem az, meg az ilyen csóró országok egyikében sem az. Itt nyugaton tolerált. Én speciel leszarom, láttam már jópárat, ha hülyén néz ki max megnézem kicsit. 18F
2018. okt. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%

#10 vagyok, tegnap nem volt időm kifejteni a véleményem, de most elmondom:

Próbálok mindenkit olyan szinten elfogadni, amennyire meg tudom őket érteni, gondolom mindenki ilyen.

A transznemű embereket olyan szempontból képes vagyok megérteni, hogy zavarja őket a társadalom által elvárt baromság, miszerint ha férfi vagy akkor macsónak és erősnek kell lenned, ha pedig nő, akkor nőiesnek és alárendeltnek, ezzel én sem értek egyet és támogatom azokat, akik ki akarnak lépni ebből az értelmetlen "kultúrából". Viszont azt nem értem, hogy miért akarná valaki orvosi beavatkozással átműteni magát mássá. Ilyen esetben szerintem más módon kellene segíteni az adott személyt, nem ezzel. Természetesen ha valaki el tudja nekem mondani az okát, akkor szívesen meghallgatom, mert érdekel a dolog.


Ha úgy gondoljátok, hogy nektek van igazatok és a társadalom hülye és visszamaradott, akkor nem a másik fél szidásával éritek el, hogy megváltozzon, hanem a saját nézeteitek helytállóságának bizonyításával. :)


Egy kérdés a baloldalhoz: Én undorodok a plasztikai műtétektől, minden fajtájától, így ha valakivel összejönnék hetero fiúként, aki nem mondja el egy ideig, hogy férfinak született és csak ilyen műtétek során lett nővé, majd miután megtudtam szakítok vele, rossz embernek fogok számítani? Ugyanezt tenném ha megtudnám, hogy mellműtéte volt egy alapból kis mellű lánynak.

2018. okt. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán, bár sajnos nem a jó indokból nincsenek elfogadva...

Az átlag magyar azt hiszi hogy a transzság csak a "köcsögség" egy újabb fajtája, márpedig azt feltétlenül meg kell vetni.


De már kezd elterjedni itthon is hogy bárki aki ~*~*nőnek érzi magát*~*~ az valóban nő is, mert rózsaszín női agya van, és rossz testbe született meg mittudomén. 5 évet sem adok és itt is az lesz majd mint Amerikában, Kanadában vagy Angliában, szóval szépen lassan elkezdik majd felszámolni a női sportot (hiszen ha rúzsos-parókás biológiai férfiak is versenghetnek nőkkel, onnantól cseszhetjük, márpedig ez már nagyban megy nyugaton) megjelennek majd női WC-k helyett az "all gender" WC-k, míg a férfi WC-k érintetlenül maradnak, a politikai pozícióból pedig a biológiai nők helyét atveszik a transz nők, hiszen a transz nő is ugyanolyan nő, mint az igazi.....


Szar ügy, de a magyarokba olyan mélyen van nevelve a szexizmus, hogy még a balosok sem látják, hogy milyen regresszív ez az egész, szóval nemsokára elér majd a transzkultusz.

2018. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek nagy része a melegekkel együtt utálja és provokálja őket, a másik része csak simán rossz véleménnyel van róluk, vannak , akiknek közömbös, vannak akik elfogadják és vannak, akik szeretik őket. Az egyes csoportot alkotók száma a felsorolás sorrendjében csökken.

Én közömbös vagyok, nem érdekel ki miben van, nem szólom le őket, de nem is ünneplem a "kámmingáutjukat".

2018. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

Hát ... hetero létemre le k-csog b-ziztak az utcán, mert skinny nadrág volt rajta :)


El sem tudom képzelni milyen lehet ha valaki transznemű és eléggé egyédtelműem látszik rajta a dolog.

2018. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!