Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan jobbnak a...

Miért tartják sokan jobbnak a felnőttkort, mint a gyerekkort?

Figyelt kérdés
2018. okt. 14. 21:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én munka után hulla fáradtan még házimunkázok és tanulok, majd lesz gyereknevelés, esetleg tanulás szintén átképzés miatt vagy mert a munkahely kötelez.
2018. okt. 15. 10:18
 12/19 anonim ***** válasza:

Én ezért vagyok egyéni vállalkozó. Nyelvtanárként dolgozom egy nyelviskolában. Ma is este 5-től lesz az első órám, a fél napom szabad. Persze ennek az a hátulütője, hogy sokáig bent vagyok, elég kaotikus a beosztás... De válogathatok a munkahelyet között. Azért vagyok ennél a nyelvsulinál, mert itt elég nagy a szabadság, csak pár kollegám van, nem kell sokakhoz alkalmazkodni, és a főnök elég laza, nem köt béklyók közé.

Ha nem így lenne, nem maradnék itt, hanem dobbantanék.

Nem kötelező vacak munkahelyen dolgozni. Az én szüleim folyamatosan sopánkodnak, hogy viszonylag gyakran váltok munkahelyet (1-2 évente, legtöbbször mert hülye a főnök vagy nincs benne elég kihívás vagy csak szimplán beleunok és nem akarok kiégni), mert ők 20-30 éve ugyanott dolgoznak.

De engem nem érdekel :)

Gyereket vállalni meg nem kötelező. Nekem is mostanában motoszkál a fejemben, hogy vállalok még valami plusz melót, behúzok 1-2 kemény évet, jól megszedem magam és utazgatok meg élvezem az életet. Gyerek nélkül.

33/N

2018. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

#12 Az idősebb, mai 40+ generációnak ez a rugalmatlanság a rákfenéje. Szerintük akkor vagy sikeres ember, ha valamit minél tovább csinálsz, az nem érdekli őket, hogy emiatt kihagynak ezerszer jobb lehetőségeket, csak “tarts ki valami mellett”. Ezért vannak 20-30 éve ugyanazon a munkahelyen, holott lehet sokkal jobbakat is találhatnának, és ezért rohadnak bele egy szar házasságba, mert bármit, csak ne kelljen kilépni abból, amibe egyszer beleléptél.


Hála Istennek a fiatalabb generáció már nem így gondolkodik, hanem úgy, hogy élvezd az életet, ragadd meg a jobb lehetőségeket, ne félj a változástól.

2018. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Akinek nincs végzettsége, nem fog jobb munkahelyet találni, és ha elvégez egy tanfolyamot, akkor se biztos, hogy ki lesz segítve.



Mi értelme állandóan munkahelyet váltogatni, aztán cseberből vederbe?

2018. okt. 15. 13:37
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
Mi értelme próbálkozni ahelyett, hogy elfogadod a biztos rosszat?
2018. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#8

Nekem jó gimis osztályom volt, vagy legalábbis azzá vált, mire 16 lettem. :D Senki nem nézett le senkit, jókat hülyültünk, több időnk volt együtt lógni. Megfelelési kényszeres kamasz sem voltam, inkább pont, hogy túl nagypofájú, aki a maga útját igyekezett járni, kereste a saját helyét a világban (egyébként ez mostanra sem változott sokat, csak meg kellett volna már találnom, hiszen az emberek ezt várják el egy "érett felnőttől").

2018. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

*akinek nincs JÓ végzettsége


Buszon zötykölődve lemaradt.

2018. okt. 15. 14:15
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Akinek nincs jó végzettsége, az szerezzen :D Vagy gondolod ez másoknak a fán terem?
2018. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Megint a tökéletes válaszolók... :/



Egyszerűen nem értem az oldalt.



Egyetem mellett önkénteskedtem, TDK-ztam, ráhúztam a szakmai gyakorlati időmre, 4-5-ös tanuló voltam.

Most novemberben kezdem a 3. OKJ-mat, az eddigi 2 rengeteg lemondással, szabadidőhiánnyal, vizsgára és tanulásra fordított szabadnappal, sikertelen állásinterjúra fordított szabadnappal járt.

Az "indulótőkém" pedig megcsappant rendesen és igen, az OKJ-k miatt. Nemhogy félretenni nem tudtam, megcsappant.



Mire végzek a mostanival, 27 leszek.

Ha összejön a párkapcsolat, aminek a kapujában állok, de most nem tartozik ide, akkor lassan jó lenne szülni (a fiú már most 31). Akkor meg ismét évekig nem lesz szabadidőm.



Egyszerűen úgy köszönnek el a kollégák, hogy jó pihenést és ez felidegesít, mert vagy Profession, vagy angol, vagy nyelvtanulás a menüm esténként.


Egyszerűen nem értem, itt sokaknak hogy jön be ennyire az élet,... Aztán magas lóról, bántóan írogatnak másoknak.

2018. okt. 15. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!