Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik szeretet bizalom nélkül?

Létezik szeretet bizalom nélkül?

Figyelt kérdés

Tehát attól még szerethetünk valakit, ha nem tudunk 100 százalékosan megbízni benne, igaz?


Viszont nekem valahogy nem kerek így a történet, hiányzik a kapcsolat alapja. Nem feltétlen párkapcsolatra értem, hanem speciel egy szülő-gyermek viszonyra is. Ti hogyan látjátok?



2018. okt. 17. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Filozófiai értelemben senkiben nem lehet 100%osan megbízni, ha belátod, hogy néha te is tévedhetsz.
2018. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egyetlen ember,akiben 100%-ban megbìzhatsz az saját magad.Az emberek önzők.

Másokban a hozzád való viszonya alapján bìzhatsz.Magyarán a szeretetében.

2018. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván egy elnagyolt kijelentés volt, de azt hittem, ettől még sikerült érzékeltetnem, mi a problémám, feltevésem lényege.
2018. okt. 17. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tudom, hogy valaki megbízhatatlan, de szeretem. Létező, konkrét személyre gondolok. Ilyen szeleburdi-fajta.
2018. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen a szeretet ettől még létezhet, a kapcsolat, a viszony sérülhet, vagyis nem lehet jó kapcsolat bizalom nélkül.

A szeretet többirányú lehet egy masik ember felé. Szerethetsz valakit szülőkent, de azt amilyen ember nem. Ugyanúgy vannak akik szeretik a gyereküket, csak azt nem aki lett a gyerekből. Egy kapcsolatban is működhet hasonlóan a helyzet. Szeretheted a gyerekeid anyját vagy apját, lehet valaki jó férj vagy feleség sok más szempontból, még annak ellenére is, hogy mint férfit vagy nőt már nem szereted.

2018. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szülő-gyermek kapcsolat esetén tökéletesen el tudom képzelni, hogy a szülő egyáltalán nem bízik a gyerekben, mert erre a gyerek komoly alapot adott. De ettől még lehet, hogy szereti a gyerekét, és mindent megtesz érte. Nyilván a gyerek korától függ, hogy hogyan lehet egy ilyen helyzetet kezelni. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy kamasz vagy egy felnőtt ne próbálna megbízható partnerként viselkedni (vagy azzá válni, ha még nem képes rá) egy igazi szeretetkapcsolatban.


Párkapcsolatot viszont nehezen tudok elképzelni bizalom nélkül. De szerintem itt sem szükséges a 100%-os bizalom, viszont jó, ha minél több van belőle. Különben is, bizalomból sokféle van: például bízhatok a társam hűségében (itt nekem fontos a 100%), de ettől teljesen független, hogy bízom-e az észbeli képességeiben, helyes döntéseiben. Lehet, hogy a párom nagyon hűséges, de síkhülye pl. a pénzügyekhez, vagy nagyon feledékeny. Vagy éppen nem hűséges, sosem lehetek biztos benne, hogy nem kufircol mással, de nagyon okos és anyagilag sosem károsítana meg, ezért ilyen téren megbízható.

2018. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen,minden kapcsolat alapja a bizalom.De nem mindegy hogy milyen téren nem tudsz megbìzni benne.

Ha pl.megcsalás történik,ott az illető szeretetében nem bìzhatsz

Ha mindig késik a megbeszélt találkozókról akkor csak a pontosságában nem

És még ezer tényezőt fel lehetne hozni.

2018. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze a bizalomhoz, annyi kell csak hogy fontos legyen neked és törődj vele (törődéssel állj hozzá).


* a szerelemnek más feltételei vannak, de ott sincs köztük a bizalom (bár azt nem tagadom, hogy alap esetben szeretnél bízni abban aki fontos neked, de ettől még fontos maradhat úgy is, hogy tudod, hogy megbízhatatlan)

2018. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Mongol volt az egyik másod unokatesóm.

Mindenki szerette. Totálisan nem lehetett benne megbízni: Mongol volt. Miért akartunk volna benne megbízni?

2018. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Agnarr ***** válasza:
Persze, hogy lehet. De annak a szeretetnek nem egy kölcsönös kötelék az alapja. Amikor az embernek gyereke születik, akkor sem a közös élmények és a bizalom az alapja a kialakult köteléknek, hanem a szülői ösztönök, sőt, a baba részéről még nincs is szeretet az elején, a szüleit is csak később tudja megkülönböztetni másoktól. Mégis szeretetnek mondják annak ellenére, hogy a szülő nem bízhat még a legkisebb mértékben sem a gyerekében ekkor.
2021. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!