Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyenek az igazi barátok?...

Milyenek az igazi barátok? Mitől barát egy barát?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rájöttem, hogy nekem sajna egy sincs.

De azt is valószínűnek tartom, hogy lehet, hogy csak a barát szó fogalma változott meg bennem, és más értékeket keresek az emberekben, mint régebben, ezért érzem úgy, hogy a régebben kötött barátságaim már nem elég komolyak.

Szóval ti miket szoktatok csinálni a barátaitokkal?

Mi az, amit valószínűleg más barátok nem csinálnak együtt, csak ti? Bármi hülyeség jöhet. :D

Mi az a szint, amitől barátodnak tartasz valakit, pl mi az, amit egy barátnak elmondanál, de egy ismerősnek nem?



2018. febr. 20. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nagyon egyszerű. Azt tartom barátnak, aki képes elviselni minden hülyeségemmel együtt és én is őt. Ezen kívül bármikor tudunk komolyak is lenni egymással de le tudunk menni kisgyerekbe is szinte. És nagyjából az a barát, akinek nem kell a figyelmét keresni, mert természetesen működik a dolog, nem kell nagyon terelgetni a dolgot, hanem alakul rendesen.

Viszont sok figyelmeztetőjele van egy rossz "barátságnak" is, ezeket már igyekszek leépíteni.

2018. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem. Hát nálam ez eléggé hiányzik a kapcsolataimból. Nem érzem azt, hogy ezekkel az emberekkel akkor is jóban lennék, ha magam akaratából választanám a barátaimat. Inkább olyan a dolog, mint hogy "na valahogy vészeljük át együtt a sulis éveket, aztán mindenki mehet amerre lát, de addig függünk egymástól."

Hol találhatnék igaziakat? Valójában már egynek is örülnék.

2018. febr. 20. 21:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs barátom, régen volt. Ketten meghaltak, kettő pedig nem viselkedett fair módon - az egyik csak addig keresett amíg gondjai voltak a szeretőjével mert az kizsebelte (lehúzta több százezer forinttal), a szeretővel megmaradt a kapcsolata de velem megszakította. A másik meg csak úgy hülyítésből barátkozott. A főnöknőm volt és azt hazudta, h szívesen barátkozna velem, jókat is beszélgettünk nagyon sokáig aztán eltávolodott. Kiderült, hogy csak infókra volt szüksége tőlem a munkahelyi dolgokban. Amikor ezeket megkapta, szépen leépített.

Azóta nem haverkodom senkivel közelebbről.


Attól barát egy barát, hogy nem ver át. Hogy nem hagy faképnél. Hogy megmondja ha hülye vagy de akkor is melletted áll. Hogy keres és jut rád ideje és ez nem teher neki. Hogy tudod mit fog mondani és ő is tudja te mire gondolsz. Hogy gondolkodás nélkül el mersz neki mondani bármit és nem lesz utána olyan érzésed, hogy megbántad az őszinteségedet. Hogy tudsz örülni a sikerének és ő is a tiednek. Hogy egyenrangú felek vagytok.

2018. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sulis barátoknál más a szituáció, ott sok esetben csak a hely kényszerít össze, nem a hasonló gondolkodás.

Egyébként #3-assal teljesen egyetértek.

Hány éves vagy, kérdező?

#1 voltam.

2018. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi, mindkettőtöknek!

16 éves vagyok, de valamiért úgy érzem, hogy innentől már csak lejjebb lesz. :D

A gimit sokan a nagy barátságok és szerelmek megköttetési éveinek tartják, habár van még 2 évem, eléggé elvesztettem a reményeimet, hogy egy gimis legjobb barátom lesz a koszorúslányom az esküvőmön meg ilyenek. Sablonos cuccnak hangzik, de igazából nem teljesen az. :D

2018. febr. 20. 21:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és sajnálom, hogy így alakultak a baratságaid, hármas.
2018. febr. 20. 21:44
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól leirta :D nekem is van egy ilyen "barátom", aki az,de mégse. Teljesen elviseljük egymas hulyesegeit, hibáit, számithatunk egymásra. De ő valamiért nem akarja, hogy sulin kívül bármit csináljunk, csak pl. gépezzünk. Ez fura mondjuk, ezért nem érzem igazi barátnak.

Amit irtál amugy, azt vártam én is a középsulitól, hogy kb. halálomig tarto barátságok alakulnak ki, oszt nincs senki, akinek kéne ilyen az osztályban.

17f

2018. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lehet ők a normálisak, és nekünk vannak túl magas elvárásaink... nem lehet tudni. :D

Én sem nagyon találkozom sulin kívül a "barátaimmal". Sőt... nyáriszünet alatt egyiküket sem láttam, de igazából tökéletesen megvoltam nélkülük.

2018. febr. 20. 22:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanulságos volt olvasni a válaszokat.


Volt hasonló is, mint a 66%, csak addig keresett, míg lelki szemetesláda kellett neki, aztán a szeretőjét választotta, aki egy igazi segg.

Van két régi barátságom.

Egyik gyerekkori. Ő elviseli a hülyeségeimet, de őszinte leszek, az ő hülyeségei azért sokkal durvábbak, amiket el kell viselnem. :)

Másik gimis barát, eléggé hasonlóak voltunk, egyikünk sem illeszkedett be. Hát amit írsz, most belegondolva tényleg így volt. Gimin kívül alig találkoztunk. Máig tartjuk a kapcsolatot, hét éve ugyanabban a városban élünk, és komolyabb találkozások jó ha volt négy!!! Nekem ez nagyon rosszul esik, mert többször csinálta azt, hogy "beizzított", na majd megyünk ide-oda, és mindig lemondta. Aztán hallottam vissza, mással elment bulizni.

Érdekember a szüleim szerint, ismerik.

Most is felidegesített valamivel, de már nem írom le.


Szerintem nem az elvárásaink a nagyok, hanem nem vagyunk a közhelyes menő arcok, csúnyán fogalmazva.


Lehet jobb is így.


"Sőt... nyáriszünet alatt egyiküket sem láttam, de igazából tökéletesen megvoltam nélkülük." Ez a lényeg, hogy az ember érezze magát jól egyedül is.

2018. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát mindenkinek másak az igényei, kérdező :D Például ismerek olyat, aki engem barátjának tart, de alapvetően rajtam kívül szerint sok "barátja" van és durván ismerkedik is újakkal. Nála olyan érzésem van, mintha tartalék darab lennék, de még mindig a "nyakamon van", szóval őt nem is értem meg, nem is bízok benne.

Nekem az lenne az ideális, ha lenne egy barátom/barátnőm, aki így minden egyben és én is neki, további emberekre nem is lenne igényem szerintem :D Bár jelen állás szerint úgy vagyok, hogy van egy szűk baráti rétegem, és így több (2-3) emberrel vannak az igények lefedve részemről is és részükről is. Nem mondom, hogy ez így optimális, de így már a szociális része is "ki van pipálva" az életemnek.

Kérdező, neked most hogyan telnek a sulis, otthoni mindennapjaid? Ha nem-túl-publikus, privátban is jöhet.

#1 voltam.

2018. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!