Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak még igazi barátok?

Vannak még igazi barátok?

Figyelt kérdés

Nagyzásnak tűnhet; én mindig is jó barátnak tartottam magam.


Na most, hogy rögtön elüldöztem mindenkit ezzel a pofátlanul nagyképűnek tűnő mondattal, bele is vágnék a dolgok közepébe, olyan in medias res kezdéssel.

Legtöbbször úgy érzem, hogy a barátaim nem igazán figyelnek rám. Tény, hogy én elég figyelmes típus vagyok, de azért én is elvárnék valamennyi érdeklődést és figyelmet az ő irányukból.

Mindig meghallgatom őket, és keresem azokat a lehetőségeket, amikor segíthetek nekik. (Szinte) bármikor számíthatnak rám.

Fontosnak tartom, hogy beszéljünk akkor is, amikor nem tudunk találkozni, de sokszor valami hülye indokkal, kb 0 együttérzéssel lekoptatnak. Rendszerben egyszavas válaszok formájában tudnak csak kommunikálni velem (is), és én ezt nagyon sajnálom.

Úgy érzem sokszor, hogy nincs senki, akivel egy hosszú nap után, vagy hétvégén, stb. meg tudnám beszélni, hogy mi a helyzet a másikkal, mi a véleményünk egy adott dologról...

Most itt volt például karácsony. Nem szeretnék egyikünk anyagi helyzetéről sem beszélni, mert az én nekik adott ajándékaim egyáltalán nem voltak drágák. De úgy érzem, hogy sokkal több erőfeszítést és kreatívitást fektettem bele az ajándékok elkészítésébe. Szóval ez nem pénz kérdése.

Szeretem őket, és fontosak nekem, de néha nem tudok elvonatkoztatni ettől, és élvezni a közös pillanatokat, mert idegesít, hogy lehet, hogy ez az egész barátság csak nekem jelent sokat.

Az meg a másik, hogyha ők nem lennének nekem, akkor teljesen egyedül maradnék talán.

Mit kéne tennem? Beszéljem meg velük? Hogyan? És ha minden kötél szakad, és összeveszünk, akkor hol találjak új barátokat?


Egy tizenéves lány unalmas agymenését olvastátok éppen. :D



2017. dec. 28. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Humán tagozatos-e vagy?
2017. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem :D
2017. dec. 28. 22:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Az irodalmias bevezető miatt gondoltam. :D
2017. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ó, oké, hát nem talált. :D

Csak megjegyeztem irodalomról, legalább használok is valamit, amit suliban tanultam. :D

2017. dec. 28. 22:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre is válaszolva, nem akarlak elkeseríteni, de neked valójában nincsenek barátaid. Az igazi barátságot meglelni pont olyan nehéz, mint az igaz szerelmet. Ezek a dolgok olyanok, mint a fingás. Ha erőlteted, könnyen szar lehet belőle.
2017. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul amikor mások barátságát nézem, az valahogy olyan igazinak és frissnek és nem tudom milyennek tűnik, de valahogy jó rájuknézni. Én meg ezt nem érzem. :/
2017. dec. 28. 23:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

U ez tetszett, leszel a barátom? :3 Teljesen komolyan kérdem, ugyanilyen problémám van, nem találtam még olyat aki nekem megfelelt volna barátként. :D

Bár nekem nagyobbak az elvárásaim a leírtak alapján, és én is sokszor bunkó vagyok, de ez nem személyes, csak a természetemből adódóan vagyok ilyen, amin persze nem akarok javítani c: ééés elég ragaszkodó is vagyok, 0-24 igénylem a friendem társaságát és nem veszek figyelembe olyan jelentéktelen dolgokat, mint pl. a barátom által igényelt alvás vagy bármiféle tevékenység, ami miatt nem velem tölti az idejét... szóval most, hogy meghoztam a kedved egy ilyen csodásnak tűnő, valószínűleg a jövőben virágzó barátsághoz, dobhatsz egy privit. :3 xD


A fenti szövegből minden szó igaz, szóval ha ilyen feltételek mellett írsz, akkor okkal gyanítok majd valamilyen pszichológiai problémát. :DDD

2017. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Nem igazán, mert ha nem mész bele a hülyeségekbe akkor mondhatni vége is lesz.

Még kb. 5 évvel ezelött mondhatni nekem is voltak barátaim. De olyan dolgokba akartak belevinni hogy csak néztem... drog, verjünk meg egy srácot mert nem volt szimpi valakinek a "társaságból" stb.

Ekkor mondtam, hogy oké srácok ez nálam nem fekszik mert rossz és nem lesz jó vége. Akkor jött a röhögés és szítkozodás.

Azóta -aki nem lépett ki abból a társaságból- volt rendőrségi ügye(i), javítóba volt és most nincsenek sehol csak vannak a kocsmába vagy tudom is én hol...

Csak azért írom le ezeket hogy megértsd, manapság ritka a jó barát vagy társaság. Sokszor átbasszák az embert mert pénz pénz pénz. 0 megértés ésvagy segítség. De nyugi én is ebbe a cipőbe járok,nem ír senki fb-n vagy felhívna na miújság hülyegyerek vagy valami. 21/F

2017. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Este végülis elaludtam, de most megújult erővel tudok válaszolni, legalább is remélem. :D

De lehet írok is egy privátot, könnyebb úgy válaszolni. Ez a pszichológiai probléma dolog, ez nagyon érdekel. :D


Ezután következő válaszolónak; lehet, hogy csak te is rossz helyen kutakodtál barátok után, mint ahogy én?

2017. dec. 29. 10:14
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélni csak azzal lehet dolgokat aki nyitott rá.A legtöbb ember nem az.Ha úgy érzed nyitottak rá próbáld megbeszélni velük.Őszinte figyelmet kevés embertől lehet kapni.Sok ember még ha fel is tesz egy kérdést és mondod rá a választ látszik a tekintetében,hogy nem érdekli amit mondasz.
2017. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!