Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy szép, ritkább sportaut...

Van egy szép, ritkább sportautóm. Az emberek irigykedve néznek suttyomban, mintha cikinek éreznék jobban lecsekkolni. Én ha látok egy szép autót megnézem és örülök neki hogy lehetőségem van megnèzni. Érdemes beállni a szürke egerek sorába? 23/F

Figyelt kérdés

A másik hogy eddzek, és mikor megyek strandra akkor elég feltűnő hogy én foglalkozom magammal és nem eszek sok szemét kaját. Úgy vettem észre hogy ugyanez a szituáció az emberek suttyomban irigykedve megnéznek. Nem azt mondom hogy jöjjenek gratulàlni meg ilyen abszurd dolgok de a lányok is mosolyoghatnának vagy valami ehelyett csak komor tekintettel suttyomban megnéznek.


Nekem sem hullott az ölembe a sportautó, a jobb testalkat és nem vagyok felvágós sem. Senkit nem nézek le, senkit nem bántok, senkinek nem szólnèk be. Szomorú látni hogy az emberek 95%a milyen életunt, és egymást sajnos csak húzzák le ezzel.


Egy plázában volt egy zongora és elkezdtem játszani. Egészen jól játszok de senki szinte rám se hederített, nem álltak le hallgatni egy-egy ritka kivétellel. Korábban egy srácot láttam aki énekelt és gitározott, egyből leültem hogy hallgassam mert szerintem nagyon tehetséges volt és a tömeg szintén rá se hederített. Nem vagyok az aki könnyen letojja az embereket/tömeget de azt érzem hogy csak így lehet mentálisan normális állapotban maradni. Kicsit önzőbbnek kell lenni.


Nem negatívkodni szeretnék, nem szeretek panaszkodni és tudom hogy senkinek nem egyszerű de ha lehetne valahogy jobbá tenném az emberek hozzáállását.



2018. okt. 18. 18:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%
De rossz szöveg ez, máshol trollkodj barátom. :D
2018. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Csillámnyuszi, egy kérdésed volt a fenti szövegben az öntömjénezésen kívül:


"Érdemes beállni a szürke egerek sorába?"


Folytassuk akkor a logikai játékot, hogy feltesszük: MINDEN, amit írtál, igaz.

A fenti történetek jó része arról szól, hogy te alapvetően kilógsz a sorból, kiemelkedsz, mondhatni, de pusztán öntudatosságból, és mert megküzdöttél érte. Menő sportkocsid van, nem villogásból, de szereted, megvetted, használod, a tiéd. Jól nézel ki, meg is küzdöttél érte, a tested kemény munka eredménye, megérdemled, hogy akként is tekintsenek rá... hódolattal, ha úgy tetszik. Nem mérgezed magad káros szenvedélyekkel, az önuralmad sziklakemény, mint a hasfalad. Mindennek tetejébe művészi vénád van, amit csiszoltál is, és kész vagy megosztani a tudásodat mások örömére... csak hát csalódott vagy, hogy az emberek ezt SEM értékelik.

Sokmindent letettél az asztalra, és nem érted, mások miért nem a belefeccölt munkát látják és örülnek neki veled együtt, és miért a saját kínjuk köti le őket a te kiemelkedőséged helyett.


Érdemes beállni a szürke kisegerek sorába?

Ki a szürke kisegér? Aki nem küzd annyit, mint te, nem ér el annyit, mint te, nem tesz magáért annyit, mint te?

Vagy aki nem csodál téged méltán megérdemelten, mert elfogja az irigység - vagy mert közömbös?


És a válasz: öregem, mindenkinek vannak prioritásai, és nem attól hülye valaki, hogy nem te vagy az élén. Én leszarom a hasfaladat. A kocsik nem érdekelnek. És leülök meghallgatni egy utcai zenészt, ha van rá időm, kedvem és energiám. Volt már ilyen. Lesz is majd. Mindenki így van ezzel.


Ha igaz, amit írsz, akkor a diagnózisom, hogy dolgoztál a testeden, a pénzeden, a zongoratudásodon, de a lelked éretlen, a gondolkodásmódod énközpontú, és az empátiás készséged fejletlen. Túlságosan izgat mások véleménye, és szomjazod a figyelmet, ahogy most is. És ami picit szomorú, nem tudsz priorizálni: idegenek véleménye izgat a szeretteid helyett. Talán nincsenek valódi szeretteid. Sóvárogsz a megerősítésért, mert a szíved mélyén mindennek ellenére iszonyú bizonytalan vagy.


Ha pedig vetítesz, akkor remekül mulatsz a képernyő mögött, pedig az analízisem akkor sem áll messze a valóságtól... épp csak nincs a becsvágyad, a sóvárgásod mögött valódi alap, és arról fantáziálsz, mi lenne, ha ezek meglennének.


Szerintem beszélj egy szakemberrel, Eddy. Lehet, hogy tök jól vagy, és csak bolondozol, vagy kell neked egy kis megerősíts, de nézd, ártani nem árt.

2018. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Hát ,amint végigolvastalak ,nekem is vannak zenei hajlamaim ,nekem is lessz jó kocsim ... ,mivel még nem vagyok akkora így csak a kigyurt testem van amivel tudtam menőzni ,de aztán jött egy tábor ,felvittem egy bőrőnd sört és megittam két nap alatt ... Hát azt gondoltam hogy menő leszek hogy mennyit ittam és meg sem ütött... Álom az egész ,azóta van becenevem , különböző versenyeken is 1. Lettem hogy felnézzenek rám , de sikertelenül ...... Szóval elkezdtem gondolkodni hogy akkor most mi van ? És rájöttem hogy ha gazdag vagyok akkor azt csakis magamért tegyem ,ha gyurok azt is csak magamért ,és mindent csak magamért ,mert legtöbbször az emberek le sem szarják ..... Megegyezünk ketten ,mintha magam olvastam volna csak 7 évvel később ... ,, Viszont rájöttem hogy mi is az amitől megbecsült leszek és népszerű !_, na ez a becsületesség és kedvesség,kezet fogok mindenkivel ,és mindenkivel leállok beszélgetni (legyen az akármilyen lent ugymond a "ranglistán " ) ,megkérdem őket hogy vannak stb .. Na ettől lettem én híres és megbecsült :) ,,és melléje nekem is vidámságot okoz .... Igaz most kicsit bedepiztem és azért léptem fel gyk-ra ,de ez azért van mert ugy e velem is csesztek ki lányok ... Amik mély nyomot hagynak ,és igen .. Mindenen elgondolkodom és úgy jöttem rá sok dologra ! :) szóval légy mindenkivel kedves és becsületes ,szeress mindenkit ! És a világ is szebb lesz meglátod :) ,és ne feledd ,elismerést nem kapunk semmilyen nagy tettünkért _ és továbbá szeretnék gratulálni hogy sikerült ezt elérned (test+kocsi +szellemi tehetség) más is képes lenne rá ,csak mivel jól ismerem a 4 alapműveletet matekból így tudom hogy mi az oka annak hogy más nem halad nagyra ....
2018. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Amint látod, ott is csak irigy komor senkik vannak, akik hihetetlennek és egózasnak tartják ha leíró az életed, és hogy te milyen pozitív vagy.

Külföldön valószínűleg jobban beilleszkednel ilyen mentalitással, itt sajnos már megolik azt aki olyan mint te.

2018. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Engem rohadtul nem érdekel kinek milyen autója van, amíg az illető tud normálisan vele közlekedni és nem előttem szerencsétlenkedik. Persze ha jól néz ki, szép, utánanézek ha éppen gyalog vagyok és ennyi.


Amugy ha mar leultel zongorázni egy plázába azért ültél le hogy várd hányan néznek meg téged? Nemtom, én általában mindenhova rohanok, pont nem szoktam ilyeneket hallgatni meg ez kicsit fura hogy valaki a pláza szélén kezd el zongorázni

2022. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!