Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is hiányzik a gyerekkor...

Nektek is hiányzik a gyerekkor? Nekem tulsagosan is. Nem volt semmi gondom, nem csalódtam semmiben?

Figyelt kérdés

meséltek nekem nosztalgikus dolgokat?


nekem pl a ps1 az ilyen :D meg a kakaó


2018. okt. 28. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyerekkornak is megvannak a maga "gondjai", csalódásai.

Engem a sok korlátozás rendkívül zavart. Az időm nagy részét mások osztották be.


A jó dolgok közül kiemelkedik a LEGO, meg az akkori legjobb barátom. Csodálatos, varázslatos emlékeim kötődnek ezekhez/hozzá.

2018. okt. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem már jó ideje hiányzik. Azok közé a gyerekek közé tartoztam, akik sose akartak felnőni. Nem ettem meg sose ezt a dumát, hogy a felnőtteknek milyen jó, mert a felnőtt azt csinál, amit akar. Mennyivel jobb is volt az önfeledt, boldog gyerekkor, ami csak játékról szólt, nem kellett idiótaságokkal foglalkozni, mint munkakeresés, politika, pénzügyek, és a fiatalság végtelennek tűnt...bármit megadnék, ha ismét gyerek lehetnék!!!4!!44!!44NÉGYNÉGYNÉGYNEGYVENNÉGY!!
2018. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó. Legjobban a karácsonyi feeling, az a megmagyarázhatatlan varázs. Amikor még esett rendesen a hó, mentünk a nagyszülőkhöz, a szülők "titkolózása", mindennek megvolt a saját varázsa. Sajnos mostanában én már nem érzem, mindig elrohan "Az" ünnep, valahogy már a fenyő illata sem olyan...

+ A régi iskolaszünetek. Az egyik nagymamával mindig mentünk le a szülőfalujába, hetekig ott voltunk. Városi gyerekként fantasztikus volt a régi parasztház, a hatalmas udvar, kert, gyümölcsös, a szomszédban a tyúkok, az óriási diófa. A sok történet a nagymamától, amikor nem a kertben dolgozott, hanem pl. a temetőbe mentünk. Ahogy vegigmentünk a falun, a legtöbb házról mondta, hogy ki lakik ott/vagy már ki nem... És mesélt róluk, a családjaikról, a szüleikről... Az öreg kendős nénik, amikor tojást mentünk át venni, órákig beszéltek. Kis falu volt, alig laktak százan, de nekem most is az a világ közepe... Most már ritkábban megyünk, ennél is jobban kihalt a falu. A "régi öregek" sorban halnak meg, a házak felében nem laknak, lassan összedől már nehány... Most Halottak napja miatt megyünk, a házat is valamennyire rendbe kell rakni... (Titkos vágyam, hogy felújotom a házat és odaköltözök, bár ennek jelenleg több akadálya is van sajnos...) A temetőben most mindenki elszármazott találkozik majd, csodálkozva nézzük majd, hogy ő is mennyire megváltozott, megőregedett, vagy állapítjuk meg, hogy már ehhez a sírhoz sem jönnek el, a gyerekek is meghaltak, talán az unokák is. Vagy csak nem akarnak jönni.

+ Valamennyire az óvoda is hiányzik. Amikor még szinte semmit sem kellet csinálni, csak játszani.

A jókedv, boldogság...

2018. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN örömet tudott okozni. Még az is, amikor Apuval és a félbolond szomszédunkkal este a sötétben elmentünk sétálni. Illetve amikor hétvégén délelőtti biciklitúrákat tettünk a barátaimmal és a szüleikkel és felfedeztük a környéket. Különböző összetételekben, de mindig összeverődött egy 5-6 fős csapat. Imádtam ezeknek a hangulatát. Meg azt, amikor a Balatonra mentünk vonattal, és felismertem az ablakból az 1 évvel korábbi utazás során látott tájat. Imádtam az osztálykirándulásokat, a táborokat, stb. Rengeteg cuccot őrzök a gyerekkoromból: könyveket, újságokat, játékokat, kazettákat, amiket óriási becsben tartok és nincs az a pénz, amiért megválnék tőlük. Csak azt sajnálom, hogy még így is a régi kincseimnek csak egy kis részét sikerült megőrizni. A többi meg...? Nem rémlik, hogy direkt kidobtam volna őket. Valahogy elkallódtak, elpárologtak... Ki tudja?! :)
2018. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A turbórágó illata. Tejpor, krêmtúró íze. Negro (nem szerettem)


Ha valami jó dal szólt a radióban, gyorsan megnyomtam a REC gombot. Amikor kivánságmüsor volt ott feküdtem a REC gombon, várva azt a dalt, amit felakarok venni.

Most semmire sem kell várni, max a letöltésre. De akkor mindig mindenre várni kellett, sokszor egy hetet. A Dallas főcímdala péntek este, holnap szombat, nincs suli. A vasárnapot beárnyékolta hogy holnap hétfő, de ezt feledtette a Wald Desney Kacsamesék, Ausztál expresz, Csipet csapat.

2018. okt. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kinek volt "mákos" pólója? ^_^
2018. okt. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azok a citrusos italporok (természetesen víz nélkül), és a Pokemon tazók, na meg a Commodore 64. Na meg a napi 8 óra alvás!

Ajj de visszasírom, te jó ég. Az áldozatot a szüleink hozták meg, aztán a felnövéssel valahogy véget ért az örömforrások 80%-a. Oké, lehet szajkózni, hogy ez a természetes, és az élet rendje, de attól még nem lesz kevésbé kiábrándító, hogy a felelős, dolgozó élet valójában egy kellemetlen, monoton teljesítendő feladat. Ha valamire beruházol, akkor más valamiből nélkülözni kell - kompromisszum maga az egész élet.

2018. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira hiányzik, hogy majdnem belebetegszem. Gyűlölöm, hogy felnőttem, ráadásul ezzel párhuzamosan kaptam minden rosszat. Már gyereknek is érzékeny voltam, azt meg tudjuk hogy ha valaki felnőttként érzékeny mer lenni az maga az éhhalál.

Ahogy elhagyod a gyerekkort és mész egyre az elmúlás felé, belekeseredsz az unalmas, magányos munkanapokba, elveszíted a barátaid, mert egyszerűen nem tudtok egymásra minőségi időt fordítani, meghalnak mellőled a szeretteid...

Nincs időd semmire, de sokszor a munkahelyen ott a sok holtidő, de hiába, mert akkor is ott kell lenned...

Egyre inkább átlátod és megérted hogy az életnek semmi értelme, álmodozhatsz, de 100 emberből jó ha 1 meg tudja valósítani a vágyait.

Hivatalos ügyeket intézni, 0-24 komolynak lenni, felelősséget vállalni mindenért, megoldani a soha véget nem érő problémákat, főzni, takarítani, mosni, alig aludni, egymást ismétlő napok... Ha dolgozol van pénzed de mikor költöd el? Ha nem dolgozol szabad vagy, időd van és éhen halsz? Gyerekként ilyenekre senki sem gondol. Önfeledt és boldog lehet. Jó a gyerekeknek.

Én csak azt nem értem, hogy a felnőttek már tudják mi vár a szeretett gyerekükre mégis megszülik. Én sosem akarnám ezt a világot a gyerekemnek. Nem ér annyit az az 5 év, amennyit később szenvedni kell felnőttként...

2018. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi emberek :D úgylátom mindenki ugyanezt érzi...
2018. okt. 29. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!