Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sose fogom feldolgozni?...

Sose fogom feldolgozni? Sikerült valakinek elfogadni közeli hozzátartozó halálát?

Figyelt kérdés

Az öcsémet vesztettem el lassan 2 éve. Nincs olyan nap, hogy ne gondoljak rá, pedig nem volt túl fényes viszonyunk. A mai napig néha van olyan érzésem, hogy felhívom és akkor koppanok, hogy már nem tehetem meg. Nem tudom elfogadni azt, hogy ő már nincs. A nagyszüleimet is elvesztettem nem olyan régen, utóbbi években, az ő halálukat mégis fel bírtam dolgozni amennyire lehetséges ez.

Van köztetek olyan aki nehezzen, de megbékélt vele, hogy egy közeli szerettét elvesztette? Nagyon hiányzik nekem, főleg, hogy nem is tudta mennyire szeretem.

30/nő



2018. okt. 29. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
26 éve halt meg a nagyim, és sokszor eszembe jut. Pedig egy csomót veszekedtünk.
2018. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már a soraidból meglehet mondani, hogy itt bizony a bűntudat/lelkiismeret furdalás van a dolog hátterében.

Ezért nem tudod elengedni és feldolgozni..


Erre találták ki a pszichiátert/pszichológust, aki segít feldolgozni a történteket és megbékélni a helyzettel, ha egyedül nem sikerül.

2018. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem amikor meghalt a nagypapám elég gyorsan fel tudtam dolgozni egy másfajta gondolkodásmóddal, abba kell belegondolni először hogy jó életet élt-e előtte és utána arra is gondolni kell hogy az aki már meghalt biztos nem örülne annak ha miatta szomorú lenne a családja, ha szomorú vagy az nem segít semmin és nem jó senkinek, én ha meghalnék azt akarnám hogy mindenki boldog legyen nélkülem is.
2018. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez én sem tudnám. :(
2018. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Léteznek gyászfeldolgozó csoportok, amiket pszichológus vezet. Sztem keress egyet. Hasznos lenne számodra.
2018. okt. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Szerintem nincs semmi baj azzal, hogy MÉG EGYELŐRE nem tudod feldolgozni a Földi Életének Végét!


Szabad megkérdeznem, hogy konkrétan mit állapítottak meg boncoláskor Elhalálozásának Kiváltójaként?


(Egyházi Tisztségviselő segíthet a gyászfolyamat lezárásában, ha úgy gondolod...)


Ui: igénybe vennéd a szolgáltatásukat?

2018. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14 éves voltam, mikor elvesztettem a nagymamámat.

Lassa közeledem ahhoz a korhoz, amikor ő meghalt, de máig sem tudtam feldolgozni.

És ebben semmiféle "bűntudat" nem játszik szerepet, egyszerűen nagyon szerettük egymást.

2018. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Èn úgy gondolom hogy teljesen más ha nagyszülöt vagy szülőt veszìt el az ember...bármennyire is fájdalmas ez az èlet termèszetes velejárója...viszont egy fiatal hozzátartozó elvesztèse termèszetellenes...mint egy öcsi vagy èn a gyerekemet temettem el ...ez nem normális dolog ès nem is lehet belenyugodni...megkèrdezhetem hogy mièrt halt meg a tesód?
2018. dec. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!