Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Puzsért ti szexistának tartjátok?

Puzsért ti szexistának tartjátok?

Figyelt kérdés
Miért?
2018. okt. 30. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Aki annak tartja, indokolja meg...
2018. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sose jutna róla eszembe ez a jelző.
2018. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen annak, mert még nem hallottam tőle olyan megnyilvánulást a női-férfi szerepekre vonatkozóan, ami ne lett volna szexista. Még amikor jót akart, és nem nyílt lenézéssel beszélt, akkor is ott bujkált a mondandójában, hogy "márpedig a nő dolga a szülés, a férfié pedig az, hogy ember legyen, és legyenek álmai".

Nem tudom, hogy megvan-e még az "apu azért iszik mert te sírsz" oldala (most rákerestem, de így hirtelen nem találtam mást, csak a podcastet, meg a könyvet) de ott nem is próbálta leplezni a nézeteit.

2018. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh na nézd csak, a végén csak megtaláltam a blogot: [link]
2018. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha a nyomi ellenzék őt rakja meg jelöltnek, akkor a szexista lesz a legkisebb dolog, amit a fidesz propaganda rá fog húzni...
2018. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Normális emberek nem látják annak.


Gendernáci kulturbalos SJW feministák viszont biztosan. Hiszen számukra bármilyen ellenvélemény szexizmus. Minden szó, minden cselekedet lehet potenciálisan szexizmus és aki nem engedelmeskedik, az ellenség.

Szerintük az egész történelem egy nagy férfielnyomás és most szigorúan a fehér heteroszexuális férfin kell kvótákkal és hasonlókkal bosszút állni a múltbeli sérelmekért. Amerikában már most terrorizálják a társadalmat. Az embereket a mindennapokban támadás érheti, kirúgják őket, ha nem hisznek az áldozati státuszban és a fehér férfi elnyomó státuszában.


Az ehhez hasonló identitáspolitika vezetett a gázkamrákhoz meg a gulághoz is.


Árja fizika --- feminista fizika.

Numerus clausus -- női kvóta.

A világ minden bajáért a zsidók tehetnek --- a világ minden bajáért a férfiak tehetnek.


Nem, természetesen nem szexista. Hisz a nők és férfiak közötti különbségekben, hogy a férfiak és nők társadalmi szerepének különbözőségeinek BIOLÓGIAI alapjai vannak, nem történelem során a gonosz férfiak alakították őket így.


A modernitás optimumát elérve a nyugati világban a nőknek pontosan ugyanolyan lehetőségei vannak, mára, mint a férfiaknak. És ha ennek ellenére nincs annyi nő az üzletben pl., mint férfi, az azért van, mert a férfiak jobban teljesítettek. Ezekben hisz, nem szexista.

2018. nov. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az a "szép" dolog a médiában, hogy nagyon szépen ki tudja forgatni az ember szavait, elmásítva a valódi kijelentést.
2018. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

"Ahogyan a szex, úgy a gyermek is eszköz csupán a nő számára, amely a férfi kizsákmányolásának lehetőségét biztosítja. Vagyis a szülés kétségtelenül fontos egy nőnek, hiszen a férfit ezzel ejti túszul, és amíg van rajta mit facsarni, zsarolni is fogja vele. A gyermek igazolja a férfi számára azt az értelmetlen szolgaságot, amelyre napról napra idomítják."

- Puzsér Róbert a" Tíz legrosszabb dolog ami egy nővel történhet" írásából.


O hát tényleg fogalmam sincs hogy az ostoba femináci ballibsi manipulátorok hogy tudják rahúzni erre a szegény emberre a szexizmus vádját.

Ja, azok miatt bukik meg a nyugati civilizáció, akik felreertik és mindenféle jelzőkkel teleaggatják ezt a szent embert.

2018. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Igen, szerintem az. Nem akar az lenni, de ettől még az. :)

Kezdve a Marsos Vénuszos példáival, ami hát... elég nagy ostobaság. Bár lehet tévedek, és én vagyok a túl férfias, a traumatizált, vagy a szabályt erősítő kivétel, de nincsenek nőies és férfias viselkedésformák amiket csak és kizárólag annak az egy kis kromoszómának köszönhetnénk.

Annál hogy szexista, talán csak az a rosszabb, hogy akaratlanul is lenézi a női nemet. Nem a nőket általánosságban, hanem azt hogy egy ember, hát nő szegény... ami Puzsér részéről egyúttal csodálatraméltó is, akárcsak a kisgyermek első rajzai vagy mondatai. Ezt érzem ha a női nemről beszél. Vannak nők akikre felnéz, és elhiszem neki hogy így van. Olyankor sikerül leválasztania a tetteiket a kromoszómáikról, és nem is mint női létformára tekint rájuk, hanem mint emberekre. Ugyanezt nem teszi meg, ha általánosságban a nőkről beszél.

Igaza van abban, hogy jogilag ma már nálunk a két nem egyenlő, ugyanakkor a régről mélyen berögződött sztereotípiák szerintem ma is működnek, és talán a férfiakkal szemben ugyanúgy, nem tudom. Csak a saját példámon érzem, hogy gyakran kerültem olyan helyzetbe amit lekicsinylőnek éreztem a nemem miatt és nem csak férfiaktól. Pl. egy női főnöknek még mindig "többet ér" egy férfi beosztott. Még mindig él a Gizike, Mancika, de nincsenek Lackók és Gézukák. :) A konkrét dolog amit Puzsér mondott egyszer, az egyik példájában valami zenekaros témakör volt, ahol előjött azzal, hogy a kislány alapítson bandát bátran és mondjuk legyen szerelmes, dugassa meg magát párszor a másik bandataggal. Mikor én kislány voltam szerettem szerepelni, és jól is ment. Viszont akárhányszor egy elismert énekesnőről vagy színésznőről hallottam, valahogy mindig hozzá tették, hogy azért van ott mert ez vagy az megtolta párszor, esetleg a fél rendezőgárda átment rajta. És aztán eljutottam addig, hogy mindegy mit tennék, ha bármit is elérnék vele abból annyi számítana, hogy lyuk van rajtam. Azért is bántott ez engem, mert mindig az elvek embere voltam, önerőből akartam boldogulni és még azt is utáltam ha a tanárok kivételeztek velem. Úgy éreztem, hogy azért mert lánynak születtem, engem a társadalom egésze sosem fog tudni objektíven megítélni. Ezért mentem inkább tudományos területre, ahol tényleg csak az számított, hogy ki tudom számolni, meg tudom oldani. Szerintem az olyan emberek mint Puzsér, egy ilyen viccesnek szánt "kedveskedéssel" évtizedekre vetik vissza a köv. generáció kislányainak esélyeit arra, hogy ők magukat egyenlőnek érezzék a fiú társaikkal. Persze jogilag megkapják ugyan azokat a lehetőségeket. Csak néha még mérnőkök közötti körlevélben is le lehet "drága szívemezni" őket full nyíltan, de kaptam már ajánlatot banki készpénzfelvételnél is 7 hónapos terhesen. Vicces is lehetne tényleg. Csak nem az.

Szóval nem hibáztatom ezért Puzsért mert nem tudja mikor melyik megnyilvánulása mennyire lehet ártalmas. A Vénusz-Marsos hülyeségére meg konkrét kísérletekkel lehetne rácáfolni, de annyit már nem írok, úgyse olvassa el senki.

2018. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó kiválóan leírta.
2019. máj. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!