Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Piercingesek annak aki első...

Piercingesek annak aki első pc-t szeretne csináltatni annak milyet ajánlotok? Melyik kevésbé fájdalmas? Hogy kell öket utána kezelni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem korai ez még? Ha azt mondjuk csináltass intim piercinget, akkor az lesz?

3 piercingem van, mindet az alapján csináltattam, hogy tetszik. Nem érdekelt,hogy fog-e fájni. (Egyébként egyik sem fájt)

Elsőnek orr karikát szúrattam, 3 évvel ezelőtt. Rá egy évre medusa piercinget. Rá még egy évre köldök piercinget.

Mindegyiket ugyanazzal a szerrel kezeltem. (Octenisept) Viszont a piercer úgyis elmondja,hogy mit szabad, mit nem, hogyan kezeld, mire figyelj oda jobban..

2018. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért lenne korai? Érdeklődni szeretnék hogy melyikkel kéne kezdeni melyik a legkevésbé fájdalmas, egyébként az orr piercingben gondolkodom.
2018. nov. 5. 06:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De akkor sincs olyan,hogy melyikkel kéne kezdeni.Azzal kéne, amelyik NEKED tetszik, amilyet TE szeretnél. Nincsen semmi bonyolult ebben a dologban.
2018. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha orr piercing alatt nostrilra gondolsz, akkor megnyugtatlak, nem egy fajdalmas piercing. Ha septumra, arrol azt hallottam, hogy jobban faj, de septumom nincs, szoval nem tudom pontosan megmondani neked. De minden piercing egy nagyon gyors szuras, ha nagyon kicsi is a fajdalomkuszobod, csak 1-2 mpig erzed. A fajdalom ne tartson vissza!
2018. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha már ilyen kérdések megfogalmazódnak benned, akkor ne csináltass, mert ( rossz szándék nélkül ) nem neked való. Egyébként csak megerősíteni tudom az előttem szólókat.

Egyik sem fáj nagyon, és " egyszer ki lehet bírni " ( szerintem többször is )

Nekem industriallal, helix-el, septummal, szemöldökkel, nyelvvel, köldökkel és ajakkal van tapasztalatom. Ezek közül, ha nagyon muszáj megnevezni, nekem az ajak és a köldök fájt legkevésbé. A nyelvem nem biztos, hogy újraszúratnám, de ott nem a szúrás fájdalma volt a " mumus " hanem a gyógyulás. 2-3 napig dúzzadtság, pár óráig nehéz beszéd ( esetleg selypítés ) és bajos étkezés, ez utóbbi akár 1-2 hétig is elnyúlhat, mely idő alatt hideg leveseket, bébipapit, ilyesmit lehet enni. Elsőként ez az, amelyet egyáltalán nem javaslok!

A porcos ékszerek gyógyulása a fülben szintén körülményes. Lehet 1 év is. Elég ha ráfekszel, fésülködésnél megrántod, beleakad a hajad... És máris begyulladhat, tehát ezekre is fokozottabban kell figyelni. A kamilla és tetran jó rájuk egyébként. Ha szájkőrnyéki piercing, akkor Corsodyl oldattal való öblögetés javasolt. Legproblémamentesebbnek a szemöldök ékszert mondanám, és ( bármily meglepő lehet ) a septumot. Ezek 1 hét múltán nekem perfektül begyógyultak. Tán a nostril is ide sorolható, bár az nekem nem volt. Ennél a piercingnél fontos, hogy szúrják! Ha úgy döntesz megcsináltatod, ne kozmetikushoz menj, mert lőni fogja, ez pedig roncsolja a szöveteket, ezáltal nehezebbem gyógyul, ráadásul ott még fülbevalót is tesz bele, nem piercinget . Ja és ez még szolidnak is mondható, mert tehetsz bele pici pöttyöt is ( általában azzal is szokták szúrni ), és elég elterjedt is, jobban tolerálják a munkában is pl, mint mondjuk egy septumot vagy szemöldök piercinget.

19/l

2018. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Ne a fájdalomtól való félelem alapján dönts, mert az igazán erős fájdalom néhány másodperc, a piercing viszont megmarad. A gyógyulási időt pedig senki nem fogja tudni megjósolni neked, mert mindenkinél más. Van, aki 1-2 hét után könnyedén alszik a fülpiercingjein és soha nincs baja vele. Nekem két helixem van, az egyik egy év után gyógyult be, a másik a mai napig érzékeny és sokszor begyullad, másfél év után is. Ha nem azért csináltatod meg, mert nagyon nagyon szeretnéd azt a piercinget (és nem bármelyiket), akkor az is lehet, hogy az első nehézségnél feladod és kiveszed.


Az is változó, hogy melyik kevésbé fájdalmas. Az ajak, mellbimbó általában a legérzékenyebb részek, és mégis írta valaki, hogy az ajak fájt neki legkevésbé. Nem jó ilyesmiben mások véleménye után dönteni.


Kezelni nagyjából ugyanúgy kell mindet. A piercer is el fogja mondani, de a neten is le van írva sok helyen. A gyógyulási idő eltérhet. Általában a porcba szúrtaknál tart legtovább.

2018. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!