Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el Youtuberkedn...

Hogyan kezdjek el Youtuberkedni? Esetleg valami videóötlet elsőnek? Utána már menne a dolog.

Figyelt kérdés
A lényeg hogy már volt egy csatornám ,,Bogi Műhelye” és az az igazság hogy 10 videóm volt és több mint 1000 feliratkozó na azért az szerintem nem semmi! Ezt a csatornát abba kellett hagynom. Most sokáig fent voltam a Funimate nevű telefonos alkalmazások ahol hasonló sikert értem el. Egyépként volt egy másik YouTube csatornám és azon is volt majdnem 1000feliratkozó és azt meg azért hagytam abba mert nem volt normális kamera minőség stb.. de azóta nagyon sokat fejlődtem, úgy érzem képes vagyok normális videókat gyártani, megvan a kamera minőség, a videóvágó szoval minden megvan ami kell. Több hete bennem van hogy kezdjem el , de nem tudom hogy jó lenne e a bemutatkozó videó vagy egyből kezdjek el valami egyedi videót csinálni? Szerintetek így ,,kezdő” videósként minden nap rakjak fel videót?

2018. okt. 21. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó egy kerek öndeklaráló remekmű az elejére, főleg ha máris a csatorna későbbi megszokott világát hozza.
2018. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Két csatornád is volt 1000+ feliratkozóval, és ilyen hangyafaznyi részletnél torpansz meg?


Vicces vagy.

2018. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nézd meg Dazist, munkássága példaértékű
2019. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
na és azóta mi lett, elindítottad az újabb csatornádat?
2021. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"azért hagytam abba mert [...] de azóta nagyon sokat fejlődtem"


mitől, hogyan fejlődtél, ha abbahagytad és nem csináltad? fejlődni pont az által tud az ember, ha csinálja, gyakorolja, javítgatja a hibáit. ha abbahagyod, úgy pont hogy nem fejlődsz semmit.

persze lehet olyan, hogy az ember a publikálást abbahagyja és csak magának, a gyakorlásért folytatja a videózást. de a gyakorlást nem érdemes abbahagyni.


"megvan a kamera minőség, a videóvágó szoval minden megvan ami kell"


pont ezen a tévedésen csúszik el a legtöbb ember. a kamera és a vágó program egyáltalán nem minden, ami kell. sőt pont nem ez számít igazán, hanem a tudás, hogy ezeket mire és hogyan használd. ha értesz a kamera működéséhez, kezeléséhez, akkor tudni fogod, hogy a rosszabb körülményeken hogyan tudsz javítani, hogy a felvétel jobb minőségű legyen (pl. ha kevés a fény, hogyan tudsz deríteni, vagy legalább a lehető legjobbat kihozni a lehetőségekből). ha viszont nem érted, hogy működik a kamera, akkor a jobb kamerától várod, hogy megoldja, amit neked kéne.

a vágó program is csak egy eszköz, mint az olló. hiába van nagyon jó ollód, ha nem tudod, hogy milyen formát akarsz kivágni vele.


a tartalom gyártást nagyon sokan technikai kérdésre akarják leegyszerűsíteni, mert a technikát csak meg kell venni, ami csak pénz kérdés. viszont hogy a tartalom milyen lesz, az nem csak, sőt nem első sorban a technikán múlik, hanem a mondanivalón, a tartalmon, amit át akarsz adni a közönségnek. ahogyan ezt kidolgozod, előadod, bemutatod.

lehet nagyon szép, filmszerű videókat csinálni, akár a legjobb technikai minőségben. ha nem áll össze egy értelmes történetté, nincs mondanivalója, nem szól semmiről, akkor nem fogja senki nézni.

ezzel szemben beszélhetsz egy vacak minőségű kamerába ronda környezetben, ha olyan mondanivalód van, amire kíváncsiak az emberek és érdemes is meghallgatni, akkor lesz közönséged. főleg, ha azt a fontos mondanivalót sikerül összeszedetten, jól előadnod is. és itt vissza is értünk a kiindulóponthoz. mert ha nem szoktál kamerába beszélni, akkor nem fog annyira jól menni. persze lehet, hogy veleszületett tehetség vagy, de kevesen azok. és akik azok, azoknak is sokat segít a gyakorlás. ha sokat szerepelsz, sokat adsz elő, sokat beszélsz nyilvánosság előtt, vagy épp kamerába, akkor azzal gyakorlod az előadást és egyre jobban fog menni. ha rendszeresen csinálsz különféle dolgokról videókat, akkor egyre több tapasztalatot szerzel róla, mit hogyan érdemes csinálnod, mi miért nem működik, mit hogyan kéne máshogyan csinálni. minden újabb videód egyre jobb lesz - főleg, ha tudatosan átgondolod, hogy mit miért csinálsz, esetleg még konzultálsz is ezekről hozzáértőkkel. ha viszont csak ülsz otthon és nézegeted a jó minőségű kamerádat, de nem használod, nem dolgozol vele, nem gyakorolsz, akkor nem fog javulni a videóid minősége és a tudásod sem, amivel ezeket készíted.


"nem tudom hogy jó lenne e a bemutatkozó videó vagy egyből kezdjek el valami egyedi videót csinálni?"


amíg agyalsz rajta, addig nem csinálod. messze nem akkora kérdés, hogy igazán számítson. nem árt a dolgokat elkezdeni valahol. egy bemutatkozás sosem árt. csináld meg, mit veszíthetsz vele?

de ha nem sikerül a bemutatkozást megcsinálni, akkor csinálj helyette másmilyen videót. csak csinálj videót, ha videókat akarsz csinálni.


"Szerintetek így ,,kezdő” videósként minden nap rakjak fel videót?"


mindegy milyen gyakran, csak csináld minél gyakrabban, mert ahogy már írtam, abból tanulsz, hogy csinálod. ha hol csinálod, hol nem csinálod, akkor sokkal könnyebb kijönni a rutinból. én pl. már 1-2 nap kihagyás után is totál el tudok felejteni dolgokat, hogy mit hogyan is csináltam legutóbb, mi is volt a legutolsó jól működő módszer? ha folyamatosan, minden nap csinálod, akkor nem zökkensz ki a rutinból, megszokásból, könnyebben megy tovább fejlődni.

viszont ha bevállalod, hogy minden nap kiteszel valamit, akkor az nagy teher is tud lenni és komoly idő nyomás alá tud helyezni. ez pedig nem használ, mert csak feleslegesen stresszelsz rajta, hogy meg kell felelned az önmagad által szabott határidőnek, amit úgy érzel, más is elvár tőled, hiszen bevállaltad.

ez meg aztán vagy ahhoz vezet, hogy egy idő után feladod a vállalt határidőt és kudarc élményként éled meg, hogy nem jött össze. vagy elkezdesz értelmetlen töltelék anyagokat gyártani, "csak hogy legyen valami" ami nem biztos, hogy használ a minőségnek, közönségnek, bárminek.

persze főleg egy kezdő csatornánál, ha a többi videó sem annyira magas színvonalú hollywoodi produkció, akkor kevésbé lóg ki a többi közül, hogy "na most csak bedobott egy telefonos videót, hogy valami kimenjen". többek közt ezért is érdemes minél egyszerűbbre venni a készítési folyamatot, hogy minél könnyebben kivitelezhetőek legyenek a videók és minél kevesebb akadállyal kelljen megküzdeni az eredményekért, így az elcsúszás esélye is kisebb legyen.


ha van ötleted, témád, időd és lehetőséged, akkor tegyél fel videót minden nap. de azért gondold át az életed és a lehetőségeidet, hogy ez mennyire hosszú távon tartható állapot. mennyi időbe telik egy videó elkészítése, mennyire megy könnyen, mennyire lesz hosszú távon időd és lehetőséged rá? minél egyszerűbbek a videóid (pl. telefonnal felveszel néhány percet és vágatlanul kiteszed), annál könnyebben tartható a napi rendszeresség. minél összetettebb a munkafolyamatod (téma keresés, szöveget megírni, elmondani kamerába, többször újravenni a bakik miatt, kivágni a hibákat, megszerkeszteni, akár még effektezni is, még összetettebb, ha több féle kamerával forgatsz, díszleteket, lámpákat használsz, külső helyszíneket is használsz, stb.), annál több apró dolog van, amiken nagyon el tudsz csúszni, ami megakadályozhatja, hogy tartani tudd a terveket és határidőket.


általában érdemesebb inkább heti 1-2 videó publikálásával indítani, mert úgy több rugalmasság van benne, hogyha valami közbejön és nem tudsz minden nap kitenni valamit.

így pl. arra is van lehetőséged, hogy minden nap felveszel és megszerkesztesz valamit, de nem teszed ki azonnal, hanem beütemezed több nappal, vagy héttel előre. ez persze csak akkor működik, ha nem aktualitásokkal foglalkozol. egy napi vlognál hülyén néz ki, ha naponta veszed fel, de csak hetente teszed ki. híradónál is hülyén néz ki, ha múlt heti eseményeket mutatsz be aktuális újdonságként. frissen megjelent filmként beszélni egy tök régi filmről is furcsa hatást kelt. vagy épp nyári felvételeket télen kitenni. ugyanakkor, ha független az időtől és időjárástól, amiről videókat csinálsz, akkor teljesen mindegy, hogy mikor teszed ki.

pl. ha rajzolsz egy szobában és azt mutatod be a videóidban, akkor teljesen mindegy a nézőnek, hogy tegnap, ma, egy hónapja, vagy 3 éve rajzoltad a képet, amit holnap fogsz kitenni. a néző aznap látja, amikor kiteszed és mindegy is, hogy mikor készült.


az is lehet egy jó megközelítés, hogy mielőtt elkezded kitenni a videókat, leforgatsz előre legalább 5-10 "konzerv" videót (pl. bemutatkozás, vázolod a terveidet a jövőre, mit várhatnak a csatornán, néhány örökzöld, bármikor bedobható téma, stb). ezeket aztán később bármikor be tudod dobni, ha valamiért a tervezett időpontban nem tudnál másik, aktuálisabb videót kitenni.

az is egy lehetőség, hogy megpróbálsz minden nap, vagy minden második nap az aktuális napi videó mellett még egy konzerv témát is felvenni, így ha épp nem tudsz új felvételt készíteni, akkor is van egy tartalékod, amit csak szerkeszteni és kitenni kell (vagy akár eleve úgy csinálod meg, hogy szerkeszteni ne is kelljen, csak kitenni). így könnyebb felkészülni a csúszások kiküszöbölésére.


nagyon sokan eleve kötegelve készítik a videóikat (már akik olyan videókat csinálnak persze, amikkel ezt meg lehet tenni). pl. egyik nap megírják a szövegeket egyszerre akár 5-10 videóhoz is. egész nap csak írnak, semmi mást nem csinálnak, de akkor egy csomó videót előkészítenek, hogy aztán már le lehessen forgatni őket. másik nap egész nap csak forgatnak, írással, szerkesztéssel, semmi mással nem foglalkoznak. viszont a nap végére egyszerre felveszik azt az 5-10 videót, amiknek a szövegét előző nap megírták. utána következő nap megint nem csinálnak semmi mást, csak megszerkesztik véglegesre azt az 5-10 videót, amit az első nap megírtak, második nap leforgattak és a harmadik napra már kész van 5-10 videójuk, amiket 5-10 külön napra előre be tudnak állítani, hogy melyik mikor megy majd ki. a következő nap már pihenhetnek, vagy kezdhetik előröl újabb 5-10 videó megírásával és így akár hetekre, hónapokra is lehet előre dolgozni. persze ilyenkor érdemes figyelni rá, hogy az 5-10 egyszerre felvett videóhoz kikészíts 5-10 féle különböző ruhát, lányként akár több féle sminket, frizura váltást is bedobj köztük, hogy kevésbé látsszon, hogy minden egy nap készült.


minden esetre a lényeg, hogy csináld, ne csak agyalj rajta. ha kell, menet közben majd változtatsz, hogy jobban menjen!

2021. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!