Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogilag bele szabad írni egy...

Jogilag bele szabad írni egy hirdetésbe, hogy romák kíméljenek?

Figyelt kérdés
Nekik nem szeretnék semmit eladni.
2018. nov. 9. 11:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy ők ne hívjanak, csak és kizárólag magyarok. Vannak rossz tapasztalataim sajnos...
2018. nov. 9. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bele, de akkor számíts arra, hogy lehet nem egy fenyegetős, rasszistázós, nem túl kultúrált hangnemű telefonhívást + e-mailt fogsz kapni hadd ne mondjam melyik etnikumtól. Szóval még ha lehet is, inkább ne tedd.
2018. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor írj nagy felelősséget ami könnyen elhibázható és megtérítendő.
2018. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát vagy írd az ellenkezőjét, hogy kizárólag MAGYAR érdeklődök megkeresését fogadod vagy valami ilyesmi. bár lehet ezt nem fogja fel a cigány és ennek ellenére is felhív :D
2018. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én autóhírdetéseknél úgy láttam ezt megfogalmazva hogy "Tesók és bástyák kíméljenek". Ez alapján levágják hogy mi a szitu, de ha rákérdeznek azt mondod hogy te a komolytalanokra és erőszakoskodókra gondoltál.


Amúgy meg itt mindent meg lehet csinálni. Elméletben a munkáltató 2003 óta nem szelektálhat nemi vagy etnikai hovatartozás alapján, de gond nélkül beleírják a hírdetésbe. Semmi következménye. Engem is küldtek már el melóról hiába volt meg hozzá minden tapasztalatom, és a szemembe mondták hogy ők női alkalmazottat keresnek. Elméletben lehetne ezt vinni bíróságra, de egy esetet se hallottam még. Nem éri meg egyszerűen.

2018. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én beleírtam egy hirdetésbe hogy a "testvíremezők kíméljenek" de így is felhívtak 10 perc múlva hogy "ingyér elviszem testvírem a hülyének is megéri"
2018. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Varjúk kíméljenek!
2018. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!