Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy cég munkatársat keres...

Ha egy cég munkatársat keres és a hirdetésbe beleírják hogy "gyakorlat", az mi pontosan?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén dolgoztam pár cégnél de komolyan mondom máig nem sikerült rájönnöm mi az a gyakorlat, olyan mintha nekem valaki az "élet a marson"-t magyarázná, szoktam rajta gondolkodni de soha se jövök rá. Jelenlegi cégemnél 8 hónapja vagyok, de tényleg nem tudom mi az.


Ja olyan is volt már hogy "akit az utcáról vesznek fel", de arra se sikerült rájönnöm mi az, csak annyival vagyok előrébb ha ilyeneket mondanak akkor általában nem vesznek fel a céghez. Valaki?


2018. márc. 9. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a munkaltato elvarja, hogy legyen vegzettseged es legyen tapasztalatod a hirdetett munkakorrel kapcsolatban.Ha a fonoknek nincs elvarasa a jelentkezokkel szemben, akkor barkit felvehet a felkinalt munkakorre. Szerintem nem vagy te olyan butus, mint amilyen kepet festesz az irasod alapjan.
2018. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok., de mi az a tapasztalat pontosan?
2018. márc. 9. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalathoz lehet emliteni az eddigi munkahelyeidet, ahol dolgoztal. Megismerkedtel a munkakori feladataiddal, az adott munkahely szabalyaival, elmenyeket szereztel, tudasodat gyarapitottad. Ezt a tudast, a kesobbiekben felhasznalhatod, ha hasonlo munkahelyre palyazol.
2018. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
álláshirdetést azért adnak fel,mert van egy munkakör amit be kellene tölteni. Ők megmondják mi ez a munkakör, és ehhez ha gyakorlatot kérnek, azt jelenti ezt a munkát el tudod végezni mert korábban hasonló munkát végeztél,
2018. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tehát a gyakorlat azt jelenti hogy már dolgoztam régebben abban a munkakörben, nem pedig az a helyzet hogy azt se tudom miről van szó.

2018. márc. 9. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :)
2018. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy valakit az utcáról vesznek fel azt jelenti, hogy feladnak egy álláshirdetést és arra jelentkezik valaki, akinek nincs ismerőse a cégnél és őt veszik fel.


A legtöbb helyre, főleg a jobb helyekre úgy vesznek fel embereket, hogy először az ott dolgozókat kérdezik végig, hogy nincs-e valakinek valamilyen rokona vagy ismerőse, akit be tudna ajánlani a megüresedett pozícióra. És ha senkinek nincs, csak akkor adnak fel álláshirdetést és keresnek "az utcáról" idegeneket. Ez amúgy illegális, mert elvileg minden egyes üres pozíciót meg kellene nyilvánosan hirdetni, de hát Magyarországon élünk, itt nem sok minden működik legálisan ugyebár.


Az én munkahelyem például soha nem adott még fel álláshirdetést. Itt mindenki valakinek a rokona vagy barátja, és amikor valaki elmegy máshova dolgozni vagy nyugdíjba megy, akkor a következő ember is úgy kerül ide, hogy egy itt dolgozó ajánl valakit, akit ismer és épp munkára van szüksége. Aztán azt veszik fel. Nincs állásinterjú sem meg semmi ilyen formalitás. Szóval hozzánk az utcáról biztos nem vesznek fel senkit. :)

2018. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!