Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Ha bírálnak téged, akkor...

"Ha bírálnak téged, akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják, akinél a labda van. " Szerintetek is ìgy van?

Figyelt kérdés
2018. nov. 9. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Engem nem igazán szoktak bírálni, és szerintem jól csinálom a dolgom. Dícséretet többet szoktam kapni, mint bírálatot, nekem inkább ez a pozitív visszajelzés.
2018. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Marhaság. Ha bírálok pl egy gyerekmolesztálót, kíváncsi lennék ki következtetne ebből arra, hogy az illető jól tette amit tett...
2018. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De szèlsősèges vagy.
2018. nov. 9. 23:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hitlert is sokan bírálták. Ezek szerint igaza volt. Gyerünk, menjünk zsidókat ölni!

Idióta...

2018. nov. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondják, hogy kövér vagyok, akkor valószínűleg valamit nem csinálok jól...
2018. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban vannak, akik irigységből állnak neki fikázni azokat, akik többet értek el náluk, de pont az ehhez hasonló dumákkal a legkönnyebb érvényteleníteni a jogos kritikát is.
2018. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel idézőjelben van, rákerestem. Akár Bruce Lee mondta, akár nem, gondolom nem szimplán kijelentette, volt annak valami szövegkörnyezete.

Ha a támadás eszköze a bírálás, akkor lehet igaz (sarkítva, mert akkor nem igazi bírálásról van szó). A bírálás nem támadás. Nem mindegy, ki a mondat alanya, és mi a szándéka.

Mellesleg, ha nálad a labda, azt jó eséllyel bírálat nélkül is tudod. Ha a bírálat (plusz mert valaki egyszer azt mondta) alapján arra következtetsz, hogy nálad van, akkor tévedsz.

2018. nov. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha meg nem lenne nálad labda, akkor azért bírálnának...


Szerintem ez túlságosan pozitív életszemlélet; még ha mindent el is rontasz, akkor is megveregetheted a vállad, mondván, hogy "de legalább csináltam valamit". Ez pedig nem túl jó. Nem kell megtörni, ha elrontasz valamit, de érezned is kell a vereséget ahhoz, hogy meglegyen benned a törekvés a jobbra.

2018. nov. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na ezzel a mentalitással szoktak belecsúszni abba a hibába sokan, hogy a jogos kritikát is lepergetik magukról mert nehezebb lenne változzatni vagy elfogadni a tévedést. Ezért inkább meggyőzik magukat, hogy mindenki "irigy". Már a nagy számok törvénye alapján ha több ember egymástól függetlenül ugyanazért bírál annak azért lehet oka.


Én erre azt szoktam mondani, hogy (hasonlattal élve) ha egy úton mindenki veled szembe megy akkor mielőtt az egész világot leidiótázod azért nézd meg nem e te vagy rossz sávban.

2018. nov. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ez nem minden esetben igaz

és sok esetben a bírálás pont, hogy terelni akar, nem mindig irigységből fakad


én is bíráltam másokat, de nem dicséretnek szántam, próbáltam a saját tudásom és tapasztalataim alapján terelni őket, hogy haladjanak fejlődjenek, vagy épp elkerüljék azokat a hibákat amiket lehetett


én is kaptam bírálatot sokszor, de nem azért, mert jól csináltam valamit, a hibáimra mutattak rá és segítették azt, hogy én is fejlődjek, jobb legyek

2018. nov. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!