Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, amikor minden...

Mit csinálsz, amikor minden teher rajtad van, és senki nem támogat?

Figyelt kérdés

Tudom, nem a világ legnagyobb problémája az enyém,mégis úgy érzem nem bírom tovább.

Dolgozom főállásban (illetve ez mellett részmunkaidőben egy helyen) mellette egyetemre járok, háztartást vezetek, stb. Jogi egyetemre járok,nem mintha számítana. Nehéz így, éjjelente tanulok, van hogy le sem fekszem munka előtt.

Párom egyáltalán nem támogat, itthon ezer dolgot kellene csinálni, de ő mindig talál valami kibúvót, délben kel, stb. Családom sem, senki. Mindig kitalálnak valamit, amiben a segítségem kell. Nehéz egyedül helytállni, kezd elfogyni a motivációm.


2018. jan. 14. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Na álljunk meg egy szóra. Először is miért kell ennyire hajszolnod magad, miért a főállás és a mellékállás mikor van társad, párod, ő nem keres, neki nincs bevétele, jövedelme, amit megoszthatnátok ?
2018. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De, dolgozik ő is, van jövedelme. Én a részmunkás állást azért vállaltam el, mert a jövőm szempontjából kedvező. Egyébként felajánlották, hogy ott dolgozzak főállásban, a másik helyen a felmondási időmet töltöm. Ez is stresszfaktor, azért nem gyakran váltanak állást az emberek életük során :-)
2018. jan. 14. 16:45
 3/7 anonim válasza:
100%
Teljesen igaza van az elsőnek. Miért kéne mindenben neked helyt állni? Ha kapcsolatban vagy akkor kettő embernek kell együtt dolgozni egy közös jövőért. Elég szomorú ha a családod sem segít.. Sajnos a családod nem tudod választani (legalábbis a szüleid, testvéreid) viszont a párod van jogod megválasztani és ez alapján nem hiszem, hogy jó kapcsolatban élsz és egészséges lenne. Próbálj meg ezen valahogy változtatni mert ki fogsz égni és az nagyon rossz lesz. Ha nem tudsz beszélni vele erről és nem változik a dolog talán el kéne gondolkodni rajta megéri e ebben a kapcsolatban maradni. Ne hajszold ennyire túl magad.
2018. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor viszont az van, hogy neked az életben minden meg van, minden adott ahhoz, hogy jól élj, csak te nem tudod kezelni a helyzetet. Egy életvezetési tanácsadóra volna szükséged :D


Ha nekem lenne jó, jól is fizető állásom, lakásom, akkor magamra csuknám az ajtót és senkivel szóba nem állnék, a magam ura lennék, úgy osztanám be az időmet ahogy nekem jó, úgy élném az életemet ahogy nekem kényelmes, és a sajátomat élném, nem pedig másét.

2018. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ledobnám más terheit, hiszen ember lennél e vagy szamár, ez a kérdés számodra.

"Remek" párt választottál magadnak s rémmesés jövő látszódik soraidból..., ha ez kell neked...persze, helyre is teheted a dolgokat a nem s bocsi dolgom van válasszal.

2018. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem veszem magamra más terhét. Amit szívesen elvégzek, arra én magam vállalkozok be, amire nem azt nem fogom megcsinálni. Más nem tudja rámerőltetni a dolgait.


Ha a párom nem működne velem együtt, és végignézné hogy alig bírom a mindennapokat, akkor szépen elválnék tőle, miután próbáltam vele megbeszélni a dolgokat.


"de ő mindig talál valami kibúvót, délben kel,"

"Mindig kitalálnak valamit, amiben a segítségem kell."

Ne hagyd ezeket.

2018. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam lényegében ez alapállapot. Zenét hallgatok, olvasok, tumblr is kikapcsol, futok, kondizok, összeülök a haverokkal inni vagy bulizni egyet.

De nálad, szerintem több probléma is van. Egyrészt, ha kényelmes is lehetne a helyzeted, de magadnak generálod a problémáid, akkor úgysem leszel sosem boldog, amíg nem veszed észre magad. Van pár olyan ismerősöm, akik a nyakukba vállalnak egy csomó dolgot, aztán megy a sírás és a folyamatos panaszkodás. Az elején még korrektül próbáltam segíteni, aztán meguntam és közöltem, hogy maguknak csinálták a dolgot, próbáltam segíteni, nem hallgattak rám. Mind meglepődtek, nem értették a helyzetet és ugyanúgy csinálták a problémáikat...

Másrészt, amit írtál, kb. az egyetemisták felére igaz. Elég sokan járnak egyetemre, melóznak és vezetik a háztartást. Annyi a különbség, hogy sokan saját magukra.

A párod pedig rosszul választottad. Ha ez kell, akkor ismét az a helyzet áll, hogy magadnak köszönheted. Voltam olyan kapcsolatban, ahol nem kaptam támogatást, szakítottam a lánnyal. Bumm, minden jobb lett.

2018. jan. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!