Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kezdek visszasüllyedni a...

Kezdek visszasüllyedni a depresszióba? Van még visszaút?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve volt egy nagyon rossz depressziós korszakom. Szorongtam állandóan, nem tudott érdekelni semmi, nem tudtam aludni, enni, 10 kilót fogytam egy év alatt, pedig amúgy is vékony voltam. Aztán jött egy nagy váltás az életemben és kilábaltam a depresszióból.


Most megint nehezebb időszakon megyek át, és úgy érzem kezdődik elölről az egész. Hiába hívnak mindenfelé a barátaim, nincs kedvem menni, persze mégis elmegyek, nem tudok otthon maradni, mert akkor teljesen magamba fordulok. Inkább többet dolgozom, sportolni járok, programokat tervezek, csak ne maradjak egyedül a gondolataimmal. Tudom ha elhagyom magam, ugyanott fogok tartani, mint múltkor. Ezt nem akarom, de mégis allandóan fáradt vagyok, és valahogy nem érdekel semmi. Egyik nap úgy telik mint a másik, kilátástalannak látom a jövőt, pedig tudom semmi okom erre. Van családom, munkám, barátaim, eddig semmi bajom nem volt, most miért jött ez elő megint?


Mit lehet csinálni? Aki hajlamos rá, annál a depresszió mindig előjön?


2018. nov. 11. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Maradj produktív, akkor nem kapnak teret a depresszív gondolatok.

Tűzz ki apró célokat, amiket ha elérsz, sikerélményt és további lendületet adnak.


Tartsd észben: elmúlik.

Ez csak egy hullámvölgy, ha elfogadod, hogy nem lehet mindig jó, megtanulod kezelni, és meglátni, hogy mindennek van jó oldala. Vagy legalábbis tanít valamit.

2018. nov. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nagyon meg sem oldottad.

Ez kb. olyan, hogy pl. megfogalmazódik bennem egy gondolat, hogy nincs értelme az életnek amúgy, mert úgyis meghalok, akkor miért csináljak bármit is?


Ezek után, akármivel elterelhetem a figyelmem, akármit csinálhatok, lehetek akármilyen produktív, az gondolat annyira mély, hogy mindenre hat, az egész életemre, az egész életem értelmét veszti. Így nem lesz értelme élni.


Maradj egyedül a gondolataiddal, és használj egy lapot és tollat. Akkor leírhatod az érzéseid, gondolataid, mi az ami benned van, és már simán ki is lehet deríteni mi a probléma.

Bármikor meg is tehetted volna ezt, évekkel ezelőtt is megoldhattad volna a depressziód.

Csak sokan, mint te, nem ismernek semmilyen módszert erre, és inkább csak elterelik a figyelmüket róla.


Mivel a depi tünetei jelentkeznek rajtad, jó lesz minél előbb szembenézni vele.

"Mit lehet csinálni?"

Ezek csak gondolatok. Át kell őket alakítani.

Én régen öngyilkos akartam lenni, mély depresszióban voltam kb. 1 évig, de leküzdöttem, és annyira megtanultam ezt, hogy már mindennap kb. egy álomhoz hasonlítható más emberekhez képest.

2018. nov. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!