Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ötlet vagy sem, ha alapítan...

Jó ötlet vagy sem, ha alapítanék civil szervezetet önkéntesekkel ebben a témában?

Figyelt kérdés
Városomban,ami megyeszékhely.Arra gondoltam hogy környezetvédelemmel kapcsolatos lenne,minden hónapban egyszer vagy kétszer kijelölnénk egy adott területet amit bebarangolnánk,és összegyűjtenénk a szemetet.Elméletileg itt működik a Városgondnokság,a belvárosban takarítanak,de sok terület van,azt szoktam látni,a város egyáltalán örülne ennek ? Illetve még azon morfondírozom,hogy hogyan legyen megoldva maga a szemétgyűjtés ? Főleg ha kicsivel nagyobb terület,hova legyen rakva a szemét,és hogyan ? Tehát mendegélünk,mindenkinél van egy zsák,ha megtelik hova rakjuk le egy kupacba ? Érdemes kontaktot teremteni ez ügyben a Városgondnoksággal,hogy itt és itt voltunk,leraktuk ide,vigye el egy autó ? Ezzel kapcsolatban minden ötletet,észrevételt szívesen fogadok.Tagokat hol toborozzak,facebookon például ? Lenne erre jelentkező szerinted ?
2018. nov. 16. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell alapítanod civil szervezetet. Sajnos már az sem olyan egyszerű, nagyon megnövekedtek az adminisztrációs feladatok. Egy-egy szemétszedési akcióért gondolom, nem akarsz beszámolókat, mérleget, stb.-t készíteni, vagy készíttetni, amit már kötelező megküldeni mindig a bírósági hivatalnak.

Szóval ne alapíts semmit.

Fb-on csinálj felhívást, eseményt, csoportot.

Hogy mi legyen a szeméttel, azt beszéld meg a városgondnoksággal. Akár lehet ez a közös akciótok is.

2018. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű meg tudnád szervezni. Ahogy a teli zsákokat is bizonyára elszállítaná a kommunális cég. Hanem a jelenlegi hulladékszállítás díjainak beszedése a gond. Például térségünkben a GYŐRSZOL alapdíjat szed, 2000 Ft körül havonta, és valamikor még szemtelenkedő levelet is küldött a lakóknak hát hogy ebből építi ki a tőkéjét és fizeti ki a részvényeseit. A kuka ürítésért még pluszban fizetni kell. Ami arra ösztönzi a lakosságot hogy a természetbe burítsa ki a szemetét, akár vontatószám, mert akkor nem kell a kukaürítésért fizetni. A kormánynak kellene lépnie szabályokkal. Méghozzá egyik lehetőség az hogy a szemétszállítási díj nulla Ft legyen minden polgárnak és az adóból legyen finanszírozva. Ebben az esetben senki nem burítja szemetét a természetbe többé hisz a háza elől ingyen is elviszik. Ez olcsóbb lenne mint a természet megtisztítása az illegális hulladéktól. Persze ennek kivitelezése a legkevésbé valószínű, mivel maximálisan korrekt. Nem lehetne lopni, csalni, élősködni.

Egy másik megoldás de kevésvbé jó, hogy az alapdíj legyen nulla Ft és csak az elvégzett munkáért kelljen fizetni. Ez viszont nem garantálja azt hogy az emberek továbbra is ne a természetet szórják tele, hisz így nem ingyenes a szemétszállítás.

2018. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es,igazad van,nem alapítok akkor,mert ezért nem akarok mindenféle adminisztrációs dolgot.Városgondnokságnál van ismerősöm,akkor lehet vele megbeszélem ezt.2-es : hát ez nagyon nem normális dolog.2 rugó meg még a kukaürítési pénz,szinte felháborító.
2018. nov. 16. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Én járok( inkább jártam) ilyenekre, Angliában sok van. Itt a városi tanács szervezi, és ad oklevelet, hogy önkéntes vagy, ami jól jöhet hozzafűzni az oneletrajzhoz vagy csajoknak villogni vele hogy milyen jó ember vagy 😁 (vicceltem)
2018. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezek lennének a mai világban a legfontosabbak, és éppen ezért az emberek 99%-át ezek érdeklik a legkevésbé. Szóval csatlakozni tudok azokhoz akik azt mondják Facebookon vagy élőszóban verbuválj pár embert és simán szedjétek össze. Én is össze szoktam a környéken ha találok, sajnos senkit se érdekel és pár nap múlva ugyanúgy néz ki minden.
2018. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!