Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés a tériszony?

Milyen érzés a tériszony?

Figyelt kérdés

2018. nov. 24. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
S**r. Röviden, tömören. Mire vagy kíváncsi.
2018. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es

Hát, hogy milyen érzés..

Mármint mi történik? "Szimplán" fél? Vagy szédül? Vagy mi történik a magasban egy tériszonyossal?

2018. nov. 24. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szorít a mellkasom, nem kapok levegőt, nem érzékelem a teret, izzadok, szédülök, még a szemem sem merem kinyitni, vagy egy pontba fókuszálok végig, az talán kicsit segít. Konkrétan a lépcsőn magas helyen ahol látszódik mi van alattunk, csak a korlát és a kezem találkozását érzem, semmi mást nem érzékelek, betompulok. Ja de, hallom ahogy veszem a levegőt. :D
2018. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te jó ég.. és ilyenkor mit teszel? :O
2018. nov. 24. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetes, ahogy megyek fel egy kilátóba, pláne hogyha nyitott a lépcsősora, az nagyon rossz. Azt érzem, minden lépésnél elesem és lezuhanhatok. A szűk csigalépcsős tornyok a legrosszabbak, volt, hogy visszafordultam. Vagy a létra. Ha fel is tudok menni a kilátóba, a falhoz lapulok. A kilátás sokszor megéri, de nem egyszerű. Félek, hevesen ver a szívem, és kapaszkodom mindenbe erősen.
2018. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Erős szorongás jellegű. Ver a szívem és kisebb halálfélelmem van. Van amikor sikerül egész jól szinten tartani, elnyomni, viszont ha elszabadul az érzés akkor onnantól folyamatos. Pont olyan mint az előttem szólóknak.


Szerintem is a csigalépcső az egyik legrosszabb.

2018. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit én is tériszonyos vagyok.

Nekem csak annyi hogy mondjuk ha egy kilátónál vagyok nem merek oda menni a korláthoz mert olyan magas és félek hogy leesek, veszélyben érzem magam.

2018. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tériszonyom van, próbálom leküzdeni. Egyszerűen rettegek, hányinger, szédülés, kapkodom a levegőt. Kell valami biztonság, pl fal,ahová a hátamat lehet szorítani. Küzdök ellene, felmegyek kilátóba, bárhová, ahol mélység van alattam. De ha elkap a pánik, megállok, nem tudok mozdulni. Kb 18-20 évesen vettem észre először
2018. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, érzés mint bármelyik phobia. Az mindegy mi a tárgya, az iszony a félelem azonos. A közös az elgyengülés, elesettség érzése. Sokan legyőzik bizonyos phobiájukat sikerrel, de aztán kibújik egy másik phobia, majd rájön az illető, hogy ezek játékok, amivel magát szórakoztatja.


Ha megtalálod magadban a fix pontot, a gyökeret, nem fogsz félni a magasban, csiglépcsőn. A magot keresd.


A félelem úgyanaz, pl. nagy tömeg előtt beszélni, pontosan azokat a tüneteket produkálja a vegativ idegrendszer, mint (tériszony során) felkészít a fuss vagy harcolj, adrelalin kerül a vérbe. Ez erő, bár sokan gyengeségként érzékelik.


Bocsánat az offért.

2018. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lapulok a falhoz, zúg a fülem, térdeim elgyengülnek. Nagyon szar.
2018. nov. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!