Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halotti...

Mi a véleményetek a halotti torról? Van, aki rajtam kívül ízléstelennek tartja?

Figyelt kérdés

Külföldi filmekben azt látom a halotti toros jeleneteknél, hogy sztorizgatnak az elhunytról, sírdogálnak, a mókás emlékeket megmosolyogják, a közeli hozzátartozókkal beszélnek pár mondatot félrevonulva, ahol kifejezik részvétüket.


Én a valóságban 2 halotti toron voltam (egyszer 9 és egyszer 14 évesen - most 28 vagyok), de egyiknek se volt ehhez köze - mindenki össze-vissza evett-ivott meg random dolgokról fecsegett jókedvűen klikkekben, aminek távolról sem volt köze az elhunythoz.


A másik, ami nem tetszett, hogy annak kellett vendégül látnia minket, akik a közeli hozzátartozói voltak az elhunytnak és az után, hogy eltemették a szerettüket, házigazdának kellett lenniük.


Ez így nem ízléstelen? Vagy én vagyok túl érzékeny és én látok bele megemlékezésnek titulált "családi összerőffenést"-"dínom-dánomot"?


2018. nov. 25. 22:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A Kárpát-medencében is más-más szokások élnek. Halottak napján mi rendbe tesszük a sírt, gyertyát gyújtunk. Erdélyben vannak vidékek, ahol pl a szülők m, nagyszülők sírjánál összegyűlik a család. Visznek magukkal egy kis élelmet, süteményt, kis pálinkát, bort. A sírnál beszélgetnek, kivel mi történt, mi hír a rokonokról, megemlékeznek az elhunytról a virágos, gyertyafényes sírnál, aki még a halála után is "összetartja" a családot.
2018. nov. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem értem a lényegét, máshogyan kellene ezt a fajta megemlékezést végezni.
2018. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12-es, de pl. van valami ötleted? Komolyan kérdezem.

Nekem is a kajálás dologgal van bajom, de szerintem azért, mert bármi szomorúság ér, a kaja az utolsó, amire gondolni tudok. (Az összejövetel az még oké.) Viszont ha meg már összejönnek emberek, akkor esznek is.

2018. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem elég morbid dolog.
2018. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
mikor apám meghalt,és tartottunk egy kis összejövetelt néhány rokonnal,anyám olyan vidáman nevetgélt, mintha valami buliba lett volna. a mai napig szégyellem. egy biztos, ha őt fogjuk temetni,a részvét nyílvánítások után bevágom magam az opelba és hazamegyek, nem pedig abba a házba ahol lakott.-én nem leszek kiváncsi senkire.
2018. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!