Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen szavakat ismersz,...

Milyen szavakat ismersz, amikről nem tudod, hogyan kell kimondani, de írásban használod? Utána szoktál járni a kiejtésüknek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 13:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztalom, hogy időnként még a megszokott nevek is változnak. Lásd 14:45-ös válaszát.


Nekem az egyik nagy kedvencem az a Suzuki Wagon R+ ami ugye kimondva "Erplusz". Na nekem ez az autó csak autós kártyáról volt gyerekkoromban ismerős és még csak elképzelni sem tudtam, hogyan ejthetik ki, mi egyáltalán az R+ mindig csak vagonnak... :D

2018. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De például az Auchant is eleinte Ausannak mondtam, ismerősök meg Ósönnek. Az "igazság" meg valahol a kettő közötti Osan.
2018. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vagy nevek:


Palik még Miháel-nek mondta Schumachert. Szujó pedig Májkül-nek ejti. De angol kommentárokban még inkább angolosan Májkúl-nak is hallani.


Vagy Liam Neelson nevét is sokan Lájem-ként említik, közben a helyes megfejtés a Liem. Még reklámban is elmondja:

https://www.youtube.com/watch?v=hcs-B7XjBGU


Arról ne is beszéljünk, mennyire megszenvednek az angol kommentárok a magyar nevekkel.


Miselic, Micselic, Mikelic Norbert. Alapból az RB-t elharapva inkább Noobert-nek ejtik. Vagy csak Noobi. Vagy Nagy Dani is Nadzs vagy Nazs.

2018. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!