Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utálom az ilyet?

Utálom az ilyet?

Figyelt kérdés
Amikor valaki kérdés helyett egy kijelentő mondatot ír ki, de azért mégis tesz egy kérdőjelet a végére, biztos, ami biztos. (Lásd fent.)

2018. dec. 1. 11:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, kérdőjel nélkül nem enged kérdést kiírni.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, utálod az ilyet.

2018. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a megerősítést, valóban utálom. 😁😁


De könyörgöm, ha tényleg kötelező a kérdőjel, akkor olyan nagy erőfeszítés egy kicsit átfogalmazni azt a mondatot, hogy egy valódi kérdés legyen belőle?

2018. dec. 1. 11:33
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen ;)


Egyébként nekem is bántja a szememet, de örömtáncot járnék, ha ez lenne az emberiség legnagyobb problémája :)

2018. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jogos, de azt ismerd el, hogy ha ez nem lenne, akkor viszont eggyel kevesebb problémája lenne az emberiségnek. 😏
2018. dec. 1. 11:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg az idegesít, mikor valaki feltesz egy kérdést, a válaszadó meg odaír teljesen oda nem illő dolgot. Lásd, az alattunk lévő kérdést.
2018. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szívem szerint minden ilyen formában megfogalmazott kérdés alá odaírnám, hadd edukálódjon egy kicsit az egységsugarú kérdező.
2018. dec. 1. 11:41
 7/23 anonim ***** válasza:

Tele vagyunk idegeskedő emberekkel :(

Kérdező, azt írtad, hogy ismerjem el. Ebben az esetben felszólítottál valamire, emiatt a mondat végi írásjeled helytelen. Ennyi erővel már kérdőjel is lehetett volna :)

2018. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7

Ez egy olyan helyesírási szabály, amit ismerek, de nem tartok be, mert hülyeségnek tartom. 😊

Kivétel: amikor kijelentő főmondatban van kérdő mellékmondat: azt mindig helyesen írom, csakazértis. 😁

2018. dec. 1. 11:45
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Na de mi van akkor, ha a kérdésként kijelentést írók is tisztában vannak a szabállyal, csak szándékosan nem tartják be? :P
2018. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ráadásul nekem a fenti hsz-ben annyi a főmondat, hogy "Jogos.", ez pedig egy kijelentő mondat. A többi egy "de" kötőszóval bevezetett mellékmondat, tehát helyes a pont a mondat végén.

Bocsi. 😄😄

2018. dec. 1. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!