Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam szánalmasnak...

Miért érzem magam szánalmasnak mikor eszem?

Figyelt kérdés

Mikor egyedül vagyok is érzem, de nem annyira erős. Munkahelyen viszont rendesen szégyenlem magam mikor eszek és szeretném ha nem is tudnának róla a kollegáim, hogy éppen ebédelek vagy akármi.

Egy kicsit kövér vagyok, de nem vagyok egészségtelenül elhízva. Talán ez lehet az oka? Hogy úgy érzem tovább hízlalom magam?



2018. dec. 5. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Esetleg szóltak már ilyesmi miatt korábban, pl. csámcsogsz?


Amúgy nem kell ezen parázni, a legtöbb ember szerintem egy kicsit kellemetlenül érzi magát, amikor társaságban "kell" ennie. Én legalábbis ugyanígy vagyok ezzel.

2018. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Már miért kellene rosszul érezni magát az embernek ha társaságban eszik? Én ezt nem értem.
2018. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem ha néznek evés közben. Illetve nem szeretek társaságban enni.

Más dolog a közeli családtagok, rokonok. De kollégákkal, vagy régebben az osztálytársak előtt/velük - kellemetlen, vagy nem is tudom minek mondhatnám.

Nem csámcsogok, meg semmi. Szépen eszek, szépen fogom az eszközöket. De zavar. Főleg mikor evés közben kérdezgetnek tőlem meg röhögnek a társaságban.

2018. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az is zavar mikor átmennek a helységben amelyikben eszem. Én sem csámcsogok és mindig szépen ettem.
2018. dec. 5. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is azzal van összefüggésben, hogy nem vagy megelégedve az alakoddal és bűntudatod van, ha eszel. Vigyázni kell ezzel, mert kialakulhat anorexia is belőle.
2018. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
Egyrészt evolúciós örökség, evés közben az ember veszélynek volt kitéve, védtelen volt, plusz utána is a "kajakóma" miatt. De simán lehet attól mert nem vagy elégedett az alakodtól, vagy ha valamilyen evéssel kapcsolatos viselkedést elvárnak/elvártak tőled, pl. azt hogy többet/kevesebbet egyél, ne úgy egyél, gyorsabban egyél stb. Én mindig sovány voltam és emiatt mindenki bámulta ahogy eszek, aminek az lett a vége hogy egy idő után nem mertem enni ha mások is jelen voltak. Csak évek múlva tudtam legyőzni ezt.
2018. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon rosszul érzem magam ha társaságban eszem. Főként ha idegen helyen, felebaráti társaságban. Nem tudom hogy miért van, egyszerűen csak nem merem a számhoz emelni a kanalat, poharat stb. mert úgy érzem folyton bámulnak. Ez valami szorongásféle lehet szerintem. Nálam tíz éve van ilyen és talán el se múlik csak meg lehet szokni és lazán kell venni a dolgokat. 28F
2018. dec. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!