Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Annyira szánalmasn...

Mit tegyek? Annyira szánalmasnak érzem magam.

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem egyedül vagyok és senki nem ért meg. Senki sem szeret. Az osztálytársaimnak is addig vagyok jó, amíg segítek nekik matekból vagy amiből tudok, kölcsönadok valamit vagy adok 1 szál cigit. Elegem van már, hogy mindig kihasználnak.

Apám alkoholista, egyáltalán nem foglalkozik velem, néha odakiabál, hogy töltsek neki egy cigit és ennyivel le is van zárva a "jó" kapcsolatunk. Ezen kívül nagyrészt csak kötekedik és kiabál velem.

A suliban is át akarok menni egy másik osztályba, mivel kéttannyelvűs vagyok és ugye a választott nyelven tanulunk pár tantárgyat (esetemben ez az angol). Úgy érzem, hogy ez nekem így nagyon nehéz. Minden tanárnak más a kiejtése és nem is vagyok olyan jó a nyelvből, mert sokat hiányoztam tavaly évközben, az úgymond "nyelvi előkészítő", 0.osztályból, betegség miatt és nem is nagyon tudtam bepótolni.

Mondtam is anyának, hogy át szeretnék menni a sima magyarra, de azt mondta, hogy még maradjak valameddig és majd meglátjuk.

De hát így körülbelül a tananyag felét nem értem órán és így szinte felesleges bejárni azokra az órákra, mert majdnem mindig csak angolul beszélnek a tanárok.

A sima angol tanárunk pedig olyan, hogy ha megszólalsz magyarul egyből obégat veled - természetesen angolul -, hogy ne beszélj magyarul stb.. és ha ezután megszólalsz magyarul, akkor semmibe vesz, keresztül néz rajtad.

Egyszerűen nem bírom már tovább. Napi rendszerességgel jön rám a sírás, hogy mennyire szánalmas vagyok, hogy nem tudom megtanulni ezeket, mert mindenki mondja, hogy de milyen könnyű stb.. de igazából elég nehéz úgy megtanulni ezeket, hogy a tanár folyamat halad tovább az anyaggal, mert ugye nyilván egy-két gyerekért nem fog megállni.

Egyszerűen túl sok nekem ez az egész és ezt senki nem érti meg.

Anya is folyvást azt mondogatja, hogy de milyen jó nekem, hogy bekerültem ide, meg inkább örülnék neki stb.. de hiába mondom neki, hogy én örülök, de ha egyszer sok nekem, akkor nem tudok mit kezdeni vele.

Az önbizalmam egyenlő a nullával és erre a bátyám haverjai is rátesznek, mert folyton beszólogatnak, kötekednek velem és ha esetleg nem gyantázom le a kis bajuszomat, akár az utca vagy város közepén is utánam kiabálnak, hogy bajusz hozzál egy rágót a boltból vagy akármi.

Ha meg visszaszólok nekik, a bátyám is meg a haverjai is egyből le torkollnak, hogy minek vagyok ott, menjek onnan, mit hallgatózok stb. És ha esetleg meg merek szólalni, hogy megbocsássanak már de én lakok itt nem ők és ha valami nem tetszik el lehet menni, egyből az van, hogy elkényeztetett csitri vagyok és ha ők így mertek volna beszélni a felnőttekkel mit kaptak volna ezért.

Nagyon elegem van már az életemből és magából az életből is.

Mit tehetnék? Már nem bírom.

16L



2018. szept. 22. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj drága:( Sajnálom,hogy ezeket átkellett élned... Esetleg nincsen egy megbízható rokon/felnőtt vagy akár egy tanár,aki tudna hatni anyukádra? Mert,ha ennyire nem megy az angol akkor mindenképp az osztály váltás lenni a legjobb opció. A bátyjáid haverjaival meg ne foglalkozz,magukat minősítik azzal,hogy egy fiatal lányt szekálnak és erre verik a mellük. Sajnos az emberek nagy része ilyen,ha valaki gyenge attól ők jobbnak képzelik magukat. Próbálj jól tanulni,keress valami célt vagy hobbit amiben jól érzed magad. Remélem jól alakulnak majd a dolgaid. Én bízom benne!
2018. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél mély levegőt és mindig csak az előtted lévő problémára figyelj. A suliban mindig szokott lenni témazáró. Utána új téma jön, akkor be tudsz kapcsolódni újra. Hidd el, hogy a többi osztálytársad is ugyanilyeneket érez. Próbálj segítséget kérni tőlük és te is segíts, amiben tudsz.


A nyelvtudás nagyon nagy előny, ha újra kezdeném az életem, mindent megtennék, hogy ilyen suliba járhassak. Már azzal is, hogy be kerültél többezer diáknál és még több felnőttnél jobb vagy. Pl nálam is.


A bátyád valószínűleg csak a haverjai miatt bánt. Mondd meg neki, hogy szereted őt, és testvérek vagytok, akkor is ha bánt téged. Talán bűntudat lesz és visszavesz az arcából.


Szinte mindenkinek van kis bajuszkája, járj el kozmetikushoz pár hetente, 10 perc alatt lerendez.



Elhiszem, hogy sok, tök szívás 16nak lenni, de sokkal többet bírsz, mint amennyit hiszel magadról.

Ne add még fel.

2018. szept. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg örülj annak az osztálynak. És ne szólj vissza a fiúknak. Kivéve, ha van egy kis perverziód és szereted, ha megaláznak. :D Bocs, de ez az igazság. Írhattam volna kedvesebben is, csak nem akarok hosszú sorokat legépelgetni.
2018. szept. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

3- a kommentedből látszik, hogy te is csak egy selejt nagyképű barom vagy, mint az emberek többsége. Ezért undorodok az emberektől. Ha maradnak normális emberek akik nem az instán a seggüket nyomják ki 0-24 és nem ri**ncként viselkednek, azt már egyből szidni kell. Úgy pofáztok, hogy szart nem értetek abból ha valaki ki van közösítve és már az élethez sincs kedve. De persze, szidni azt kell, hogy veszítsük el a maradék normális embereket is, ugye? Ha jól esik az embereket szidni és halálba akartok szivatni valakit akkor hozzám gyertek, ha kell elhívlak titeket az eseményre ;) Kíváncsi leszek ha végignézitek valaki halálát mennyire lenne vicces a dolog. ;)

Gl

F - Valamennyi...

2018. szept. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írj priviben, hátha tudok segíteni abban, hogy egy kicsit jobban érezd magad. Talán tanácsokat is adhatok.
2018. szept. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!