Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondoljátok, hogy csak...

Miért gondoljátok, hogy csak az egyén felelőssége, hogy mit ér el az életben?

Figyelt kérdés

Egy normális családból származó, 120 IQ-jú, jó nevelést kapó, mentálisan egészséges, tudományok iránt érdeklődö ember vs egy mentálisan beteg, ügyetlen, 90 IQ, csecsemőkorában bántalmazott, orthinban nevelkedett, de a tudományok iránt érdeklődő ember... Köztük pedig a rengeteg variáció, széles átmenet.


Ez olyan, mint a maraton: testi adottságok, testi és mentális betegségek, idő, családi háttér, lakóhely stb... Mind-mind meghatározzák, hogy az egyénnek mennyi felkészülésre van szüksége a maratoni táv megtételéhez, egyáltalán szintidőn belül valaha is képes lesz-e rá és egyáltalán megéri-e neki a sok felkészülés.

Az élet se különb...


Egyébként ha valaki nem hajlandó arra, hogy napi 3 órákat aludjon, nem hajlandó olyan szinten feladni mindent, hogy baráti és családi kapcsolatait, egészségét veszélyeztesse és nem hajlandó évekig kenyéren és margarinon élni, akkor életképtelen??

Egyébként ismerek olyat, aki ezeket megtette és mégse ért el vele semmit... Mentális betegség miatt, amit nem ismer fel.


2018. dec. 6. 19:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

az egy tévhit, hogy mindenki maga tehet róla/maga választ..

mondom ezt messze túlteljesítve az elvárhatóakat..

erre azért jó rájönni mert akkor nem állsz be a többi közé majmolni és fikázni..

részismeretekből csak részben igaz ítélet születhet..

2018. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez gondolja kizárólag csak Mo., más országban azért szerencsére nem ilyen a gondolkodásmód.
2018. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Miért, más országokban hogyan gondolják?
2018. dec. 6. 20:08
 4/21 anonim ***** válasza:
Atlagos korulmenyek kozott igy van.
2018. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Mondhatsz, amit akarsz. Gondolhatsz, amit akarsz. De sokszor az ellenkezőjét tapasztalom...

Ott van pl. Jack Ma, nem tudom hallottál-e róla. Nem szuper okos zseni kategória, de hihetetlen kitartása és küzdeni akarása révén (tizedjére sem vették fel a Harvardra, Kína leggyengébb egyetemére egy sima angoltanári Bsc-re csak negyedjére vették fel) ma a világ egyik leggazdagabb embere.


Vagy ott van évfolyamtársam, aki megmutatta a gimis ellenőrzőjét, végig hármas-kettes volt biológiából, kémiából 12. osztály félévkor megbukott (srácnak 16 egyese volt!!) nem adta fel, 2 évet szünetelt, megcsinálta a két emeltet, ma Semmelweisen tanul orvosin, simán felvették államira valami 465 ponttal. Minden fejben dől el!

2018. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ok, 4., 10 ezerből van egy ilyen.

Ettől még a körülmények és az adottságok is fontosak.



Nekem mentális gondjaim vannak.

Emellett jelenleg a netes IQ-teszteken elérek 100-at, de ehhez sok önfejlesztés kellett, 17 évesen 80-at értem el.

Voltam komplex teszten 18 évesen, majdnem minden átlag alattinak jött ki.


A tudományok érdekelnek, elektromos dolgok működése, közlekedés és szoftverfejlesztés. Nőként.

A komplex teszt szerint pont az ezekhez szükséges készségeim a legrosszabbak és még a humán, ami eléri az átlagot. Namost a humán tudományok érdekelnek a világon a legkevésbé.

Kapásból jó kiindulópont.

Mintha nem lenne lábam, de pont futni szeretnék.


Minden nap listát készítek a fejemben a teedőkről, minden év elején listát a céljaimról és a fejlesztendő területekről, év végén elégedett szoktam lenni, sportolok, van rengeteg teljesítménytúrás kitűzőm, van futóversenyes emlékérmem, pólóm, folyamatosan tanulok...

Mégis ott vagyok, ahol a part szakad...


A napi kb 7 óra alvást, Magyarországot, a heti szintű családdal való kapcsolattartást, a heti-kétheti, legalább a barátokkal kapcsolattartást nem adom fel. A hobbijaimat így is feladtam.

2018. dec. 6. 21:00
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

jól mondja az ötös is..ha a szoftverfejlesztés érdekel akkor azt kell csinálnod és kész..


én hatodik vizsgával szereztem autójogsit, már mindenki nyaggatott vele, hogy inkább ne is csináljam meg..eltelt pár év most kamiont is vezetek és kezdem a buszjogsit mert kitűztem célul, hogy minden kategóriát megcsinálok..

és közben rájöttem (meg körülöttem páran) hogy marha jól vezetek, gyorsan és biztonságosan..

2018. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Aha, ha a szoftverfejlesztés érdekel, azt kell csinálni 80-as IQ-val.....



Leírtam konkrét példákat a kérdésben.

Szerintetek a jó eséllyel induló egyenlő a rossz esélyekkel indulóval?



Amúgy én meg azt látom a környezetemben, edcig az én életemben pláne, de másokéban is (pláne), hogy: talán az egyénen is múlik valami, de főként nem...

2018. dec. 7. 05:25
 9/21 A kérdező kommentje:
Most ne mondjátok, hogy a lábatlan ugyanonnan indul, mint akinek van lába, csak azért, mert tízezerből egy lábatlan elér valamit, pl lefutja a maratont. Az vagy szerencsés, vagy előnyből indul egy másik területen, vagy szerencsés, vagy kockára tett annyi mindent, ami már nem éri meg.
2018. dec. 7. 05:37
 10/21 anonim ***** válasza:

webmester OKJ-n volt egy mentális beteg srác a csoportban, mégis sikerült neki is lerakni a papírt, azt nem tudom dolgozik e a szakmában, de ha képes rá, akkor simán felveszik


de csak elég belegondolni van az a magyar srác aki labda zsonglőrködik

fogyatékos, semmije nem volt, többször kirabolták mégis az álma, hogy a világ legmagasabb épületében fellépcsőzzőn és tesz is érte!

sírhattok itt, hogy így-úgy hülyeség ez a dolog, oké ti tényleg tehetetlenek vagytok és nem megy nektek, de másoknak mégis megy


egy egészséges embernek más opciói vannak, mint egy fogyatékosnak, vagy betegnek


de pl ott a paralimpia, ott az esélye a hátrányosabb embereknek is, hogy befussanak, sikeresek legyenek!

2018. dec. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!