Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondoljátok, hogy csak...

Miért gondoljátok, hogy csak az egyén felelőssége, hogy mit ér el az életben?

Figyelt kérdés

Egy normális családból származó, 120 IQ-jú, jó nevelést kapó, mentálisan egészséges, tudományok iránt érdeklődö ember vs egy mentálisan beteg, ügyetlen, 90 IQ, csecsemőkorában bántalmazott, orthinban nevelkedett, de a tudományok iránt érdeklődő ember... Köztük pedig a rengeteg variáció, széles átmenet.


Ez olyan, mint a maraton: testi adottságok, testi és mentális betegségek, idő, családi háttér, lakóhely stb... Mind-mind meghatározzák, hogy az egyénnek mennyi felkészülésre van szüksége a maratoni táv megtételéhez, egyáltalán szintidőn belül valaha is képes lesz-e rá és egyáltalán megéri-e neki a sok felkészülés.

Az élet se különb...


Egyébként ha valaki nem hajlandó arra, hogy napi 3 órákat aludjon, nem hajlandó olyan szinten feladni mindent, hogy baráti és családi kapcsolatait, egészségét veszélyeztesse és nem hajlandó évekig kenyéren és margarinon élni, akkor életképtelen??

Egyébként ismerek olyat, aki ezeket megtette és mégse ért el vele semmit... Mentális betegség miatt, amit nem ismer fel.


2018. dec. 6. 19:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kifogasokat keresel. Mondom ezt ugy, hogy olyan csaladi hatterrel rendelkezem, ami hat nem konnyiti meg az eletem az egyetem alatt. Az eletben senkit nem erdekel az IQ teszted, a munkaltatod nem azert fog fizetni neked, 90%-ban a szorgalom es kitartas szamit, ami a tanulast illeti.

Nyilvan erre is lesz valami kifogasod, de figyu, ne engem akarj meggyozni, nekem tok mindegy, mit csinalsz az eleteddel. De valtoztatni csak ugy tudsz rajta, ha megdolgozol erte, es nem ugy, hogy masok szajaba ragod a velemenyed.

2018. dec. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Tehát a féllábú, szívbeteg, asztmás ugyanolyan esélyekkel indul a maratonon, mint egy egészséges, pici kora óta futó ember.

Ok.

2018. dec. 7. 08:38
 13/21 A kérdező kommentje:

11. Pici korom óta mást se csinálok, mint megdolgozok érte.

Aki a való életben ismer, aggódni szokott, hogy szoktam-e pihenni. Sajnos nem szoktam.


Ez olyan, mint az egészség. Talán 5%-ban függ is az életmódtól.



10.

Igen, tízezerből egy kiemelkedik.

Sz.v.sz. nem éri meg nekik, max a hírnévért.

2018. dec. 7. 08:41
 14/21 A kérdező kommentje:

Az alacsony IQ-val az a baj, hogy a munkáltatónak nem áll érdekében valamit a munkavállaló szájába rágni, felvesz helyette egy értelmeset.



Én rettentő nehezen fogok fel, jegyzek és értek meg mindent. Magamtól semmire se jövök rá, ha elmondják, tízszer annyi idő után értem meg, mint más.


Utána viszont már nagyon jó vagyok, de így kinek kellek?



A másik...


Eszem ágában sincs újabb egyetemet végezni, alapból levelezőin lehetne ....



De.



Egy alapból nehéz egyetemet elvégezni durva.

Pláne, ha valakinek dolgoznia kell mellette. Nem, nem rólam van szó (csak mert azt szokták hinni valamiért, fogalmam sincs, miért).

Szóval egyetem + munka.

Na emellett még ha valakinek 90 az IQ-ja.....



De ezt a gyakorin úgyse értik meg.

2018. dec. 7. 09:35
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha olyan vagy, hogy először nehezen értesz meg dolgokat, utána viszont megy, és valóban érdekel egy adott téma, akkor azon lenne érdemes ügyködni, hogy a témával foglalkozó munkáltatót meg tudd győzni a felvételkor, hogy neked szavazzon bizalmat, így bekerülhetsz egy olyan munkahelyre, ami érdekel is. Gyakorold tükör előtt az interjúhelyzetet, dolgozz a megjelenéseden, ezek segítenek, IQ-tól függetlenül.
2018. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Szerinted hány éve dolgozom a mentális problémáimon?



K.sok.



Jó, felvetetem magam. (a mentális problémáim miatt nem, de hagyjuk)

Jó, és? Utána nem derül ki, hogy totál sötét vagyok és nem éri meg velem dolgozni?



A kérdés nem rólam szól amúgy :D

Elviszitek a témát a lényegről.

2018. dec. 7. 10:03
 17/21 anonim ***** válasza:
én hiperaktív és figyelem zavaros vagyok mégis megy a programozás és az előnyömre fordítom a hátrányos tulajdonságaimat is
2018. dec. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ok, örülök neki. :D
2018. dec. 7. 10:35
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül derül ki. Volt már munkahelyed? Rengeteg "totál sötét" embernek van tartós munkaviszonya.
2018. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Koncentrációt rengeteget igényel a munkahelyem, kreativitást semennyit és gondolkozást se.

Így is irtó nehezen jöttem bele az elején, az első pár hónapban eléggé buta voltam a dolgokhoz így is.


Ha látni is kell nagyritkán egy-egy összefüggést, nem én veszem észre. :D

2018. dec. 7. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!