Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rettegek attól, hogy egyik...

Rettegek attól, hogy egyik pillanatról a másikra elveszítem akiket szeretek. Hogy lehet ettől megszabadulni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bár már 30 fölött járok, korábban olyan szerencsés voltam, hogy senki hozzám közel állót nem veszítettem még el.

Viszont az elmúlt 2 évben... Meghalt nagypapám, meg más rokon is, több szeretett háziállat, akiket családtagként szerettünk.

Furcsa módon minden esetben nagyon hirtelen... Nem volt hosszú betegeskedés meg semmi. Kb mindegyik esetről elmondható, hogy reggel/előző nap még tök jól volt, aztán hirtelen rosszul lett, és meghalt.

Most pár napja épp mamám kutyájával történt ez (szívbeteg volt, de nem volt előjele, csak összeesett és meghalt).

Nagyon érzékenyen érintett ez is, mint a korábbiak, és azóta nem tudom kiverni a fejemből, hogy tulajdonképpen bárki, akit szeretek (legyen az ember vagy állat) bármelyik pillanatban csak úgy meghalhat... Valahogy nem képes az agyam befogadni ezt az egészet. Hogy ezek dolgok csak így megtörténhetnek.


2018. dec. 11. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyászolnod kell. Részvétem. Esetleg keress fel egy pszichológust és beszélgess vele, könnyebb lehet feldolgozni a veszteségeket.
2018. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is a pszichológust tudom csak javasolni, mi nem fogunk tudni segíteni neked.


Gondolom te is tisztában vagy vele, hogy ez az élet rendje amúgy. Ha nem, akkor meg tisztázd magadban. Aztán ha már tisztában vagy vele, akkor próbálj meg a jelenre, az éppen együtt töltött időre koncentrálni, ezekből lesznek majd aztán a (szép) emlékek, amik megmaradnak.

2018. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!