Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a könyvtári...

Mi van akkor, ha a könyvtári könyvet nem visszük vissza?

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Felszólítás. Majd ha sokáig tartozol, kitiltás. Ha értékes a könyv vagy már évek óta gyűlik a pénz, na akkor akár végrehajtó is mehet! Nem vicc!
2018. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Pont idén augusztusban volt 20 éve, hogy nem vittem vissza 2 könyvet.🤔

Nekem nem volt semmi.

2018. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Simán kijöhet pár könyv több hónapos, éves késedelméből sok-tízezres késedelmi díj. Ekkor az ügyvédjük küld egy fizetési felszólítást, eljárási költségként (ami alapvetően az ő munkadíja) hozzácsap úgy 50 ezret. Ebben az áll, hogy amennyiben írásban ellentmondást nem teszel (nem ismered el az igényük jogosságát), úgy az összeg a Ptk. alapján behajthatóvá vált.


Ha pedig ellentmondást teszel, akkor abból polgári per lesz. Ha ott azonnal elismered az igényük jogosságát, ezzel a per lezárul, akkor is neked kell fizetni a pártízezres perköltséget, és a pernyertes fél ügyvédi munkadíját, ami alapesetben úgy 300 ezer (6 órát tipikus elszámolni).

2018. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
A városi rendőröket küldték utánam :-D fizettem egy kis penzt a 3 éves késedelemért mikor visszavittem, pár száz ft-ot nem is sokat és kb ennyi :-P azóta nem járok könyvtárba inkább megveszem ami érdekel és kész
2018. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Késedelmi díjat szabnak ki, aztán párszor felszólítanak, aztán feljelentenek, ha erre se reagálsz.

amúgy minden könyvtár tart ilyen "amnézianapokat" minden évben, amikor vissza lehet vinni a régebben kikölcsönzött könyveket és elengedik a késedelmi dÍjat.

Mikor beiratkozol a könyvtárba, egyben el is fogadod az érvényes szabályzatát, abban mindent részleteznek a különböző díjak mértékétől kezdve az elveszett, megrongált példányok után fizetendő ellentérítésen át a késedelemmel visszaszolgáltatott könyvekre vonatkozó szankciókig bezárólag mindent.

2018. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Általános iskolás koromban kivettem egy könyvet. Nem vittem vissza. Azóta elköltöztünk. A könyv ott maradt a régi helyen. Majd még 2x költöztem. Pár éve, felnőttként beirakzotam ugyanoda. De nem szóltak miatta. :D

Szóval több, mint 20 éve nem vittem vissza a könyvet. Ha akarnám se tudnám :D

De nem volt belőle semmi gondom.

Persze az is hozzátarzozik a dologhoz, hogy egy kisvárosi könyvtárról beszélünk és akkoriban nem volt számítógépes rendszer.

Mostmár nem kockáztatnám meg ugyanezt.

2018. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Először jön a felszólítás, aztán ha nem reagálsz dörömböl a végrehajtó. Majd bíróság... Behajtják rajtad, nem olyan könnyű elsunnyogni mint régen.
2018. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!