Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha 4-5 db könyvtári könyvet...

Ha 4-5 db könyvtári könyvet nem viszek vissza, mi történik?

Figyelt kérdés

Még áprilisban kölcsönöztem az egyik könyvtárból. Eddig minsig meghosszabbítottam. Többet már nem lehet. Mi történik akkor, ha nem viszem vissza őket soha? Ezt csak KÍváncsiságból.

És mi van akkor,ha egy elveszett de a többit visszaviszem? Mennyit kell fizetni?


2016. nov. 3. 20:42
 1/4 anonim válasza:
A könyv árát kell megtéríteni,ha jól tudom.
2016. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha a könyv ára csak 80-90 forint, mert régi?
2016. nov. 3. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Késedelmi díjat kell fizetni. (Tiszaújban legalábbis.)
2016. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Késedelmi díjat kell fizetni, ha később viszed vissza. Minden könyvtár meghatározza mennyit számít fel késedelmi díjként naponta.


Az elveszett könyv értékét a könyvtár határozza meg. Vagy ugyanazt a könyvet kell beszerezni - ha lehet, illetve ebben az esetben az aktuális bolti árát kell kifizetni.


Ha nem beszerezhető, akkor a másolás és a köttetés, a javítás költsége, illetve az ún. gyűjteményi érték, az antikvár becsérték határozza meg a fizetendő díjat.

Általában kártérítési eljárásnak is díja van, ott, ahova én járok 600 Ft.

2016. nov. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!