Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is rosszul van, amikor...

Más is rosszul van, amikor ezzel kérkednek az emberek?

Figyelt kérdés

1. Ő nem néz Tv-t.

2. Ő angolul, eredeti szinkronnal nézi a filmet.

3. Ő nem néz Való világot.

4. Ő nem használja a Facebookot vagy ha van is, nem posztol.


2018. dec. 16. 14:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A szinkronhoz annyit szólnék, hogy sajnos ritka a jó szinkron. Persze minőségibb filmeket igyekeznek megcsinálni, de vannak amikre "nem telik" és olyan is lesz.


Egyik kedvenc vígjátékom az Eurotrip/Eurotúra amennyire jó film eredeti nyelve annyira borzalmasan szar szinkronnal. De ezt mások is észrevették ahogy látom: [link]


Én feliratosan ismertem, amikor TV-ben néztük szinkronosan akkor meg szinte égett a fejem, hogy mi ez a szar. Konkrétan mikor mondtam, hogy várjatok, most jön egy jó poén, meg "A poén" akkor nem volt semmi. Mintha direkt arra mentek volna, hogy ne legyen poén a szinkronban. Néhol olyan mintha valami kezdetleges Google Translate lenne, máshol meg érthetetlenül baromság.


Például az egyik főszereplő szövege:"This isn't where I parked my car"

Nagyjából "nem itt parkoltam le a kocsimat". Ami hatalmas szöveg miközben beugrik egy félmeztelenül fürdőző csaj mellé a Jakuzziba. Ezt lefordították arra, hogy "Nem ilyen lovat akartam". Ezzel teljesen értelmetlenné téve jeleneteket.


Vagy ha nincs felirat az egész filmet meghatározó számhoz (Scotty Doesn't Know), akkor szintén kimarad az egész filmet átívelő poén.


Vagy egyszerűen van egy csomó apróság a filmekben, szójátékok, finomságok amik csak az adott nyelven jönnek át. Néha még felirattal sem ha nem érti valaki mellé az eredeti szöveget.

2018. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Alapból nem szeretem, ha kérkednek az emberek. Szóval igen, nekem se jön be, amikor ilyenekkel jön valaki kérdezés nélkül. Nem lesz senki jobb ember, ha nincs tévéja vagy fészbukja.
2018. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem ízgat az ilyen megközelítés, mert alig van ismerősöm.
2018. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én meg azt utálom, mikor valaki azzal kérkedik, hogy ő vega. Ezzel neked miért nincs bajod?

Amúgy nem kérkedés csak valaki elmond egy olyan tényt magáról ami igaz. Ha azt mondaná, hogy szoktam futni akkor felvágós lenne, mert telik neki futó cipőre?

Ennyire ne legyünk már utálkozók...

2018. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!