Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem elvezem az eletet? Voltato...

Nem elvezem az eletet? Voltatok mar ti is igy? Elmulik?

Figyelt kérdés

Elsoeves egyetemista vagyok.

Altalanosban piszkaltak.

Gimiben kirekesztett voltam es a tanulasi megfelelesi kenyszer is ideggorcsot csinalt belolem es a csaladombol is.

Mindenki mondta, hogy majd az egyetem milyen jo lesz de kiraly azt csinalsz amit akarsz. En azt se tudtam hova akarok jelentkezni mi akarok lenni megcsak tavlatbol sem. Felvettek vegul egy jo, es szamomra konnyu szakra is, amit az elso 1-2 hetben talan elveztem.

Osszekoltoztem a baratommal is, munkam is van amit jol csinalok es jol kifizetodo.


De utalom mindezt. Nem lelem oromom semmiben, nincs energiam, nincs eletkedvem, nem akarok csinalni semmit, mert nem latom ertelmet. Nincs miert elnem, nincs semmi motivaciom amit mar lassan 1 eve probalok megtalalni..

A hobbik amik regen lefoglaltak mar nem erdekelnek. Tanulni nem tudok.


Annyira annyira elegem van az eletbol, annyira nehez barmit is csinalni, mert nem latom semmi eredmenyet semmi ertelmet. Nincs egy dolog se egy nap ami oromot okozna vagy megnevettetne.

Mit csinaljak? Gyulolom az egyetemet, a parommal valo egyuttelest, a masik varost ahova koltoztem, nincsenek barataim (akikkel osszebaratkoztam meg a szemeszter elejen kiderult hogy rohadt alszentek) egyaltalan nem szeretek semmit es senkit mar. Honapok ota vagy uresseget erzek vagy ketsegbeesest, hogy elegem vam, abbaakarok hagyni mindent, ezt az egeszet, nem latom ertelmet.

Tobb pszichologusnal es pszichiaternel is jartam mar az evek soran, vagy begyogyszereztek olyan szinten hogy 16 orakat aludtam, vagy rosszabbul lettem a gyogyszerektol, vagy teljesen felrement a terapia, mert mindig kitalaltak, hogy ez es az a bajom van, minden alkalommal mast es mast...


Nem tudom mit csinaljak. Hagyjam ott az egyetemet es menjek dolgozni? Egy erettsegivel megis hova? Meg minek? De egyetem utan mivel lenne jobb megis? Eletem vegeig csak dolgoznom kellene 8 oraban es ebbol meg a csaladbol allna az eletem.

Nagyon ketsegbe vagyok esve, szeretnek normalis lenni es erezni dolgokat, szeretni valamit, erdeklodni valami irant, de csak oklendezek a rosszullettol, hogy semmi ertelme sincs ennek a rohadt eletnek.

1 eve naprol napra rosszabbul vagyok es nem tudom, hogy valaha is jobban leszek-e mar.

Nem ertem mi bajom van es igy nem tudom mit kellene tennem. Legszivesebben osszepakolnek es lelepnek egy masik foldreszre..


Nagyon halas lennek normalis valaszokert.

20/L


2018. dec. 20. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A kiégés jelei amiket írtál. Ami akkor szokott bekövetkezni ha az ember nem érzi a befektetésének (tanulás, munka, idő, pénz, stb.) eredményét. A fősuli végére én is megtapasztaltam hogy mi ez.

Ha netán otthagynád az egyetemet, akkor lehet hogy az a mondás lesz érvényes hogy "Ha valamit nem kapsz meg, az azért van mert valami jobb vár rád". Például lemész a trópusi paradicsomokba új életteret keresni. Akár a pároddal, ha ő is így gondolja. Lehet ott tanyát is létrehozni, méhészkedni, gyümölcsöt termelni, önellátónak lenni, vállakozni, stb. Még mindig jobb mint másnak a rabszolgája lenni itthon és kiégni.

Egy kis kedvcsináló dal hozzá:

Gergely Róbert - Emanuelle

https://www.youtube.com/watch?v=kEOqgmDzkB8

Pillanatkép:

[link]

2018. dec. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha engem írnál le..pont ugyanígy,csak én nem járok egyetemre.
2018. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fősulis koromban az Agykontroll könyv nagyon sokat segített, egy jeggyel javult a tanukmányi eredményem is. De olvasása előtt spontán magamtól is rájöttem a benne leírtakra, a könyv csak megerősítés volt. Innen letöltheted azt a kettőt amit nagyra becsülök:


Agykontroll Silva módszerével - José Silva és Philip Miele 1991

[link]


A titok - Rhonda Byrne 2007

[link]


Káros mellékhatása nincs, és ingyen van.

A napokban is beleolvastam, ennek köszönhető hogy a téli depresszióm kicsattanó jókedv váltotta fel.

2018. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen sajnos, még most is így vagyok, szerintem az utazás segítene, próbáld ki én is ezt fogom tenni, bocsi hogy nem tudtam segíteni.

20F

2018. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan így érzek, mint ha én írtam volna, igaz én még nem voltam pszichiaternel de akkor nem valószínű hogy megyek, az utolsó válaszoló tanácsát lehet hogy meg fogadom és valahogyan utazni fogok, nincs annál szabadabb érzés.
2018. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom nem vagyok egyedül ezzel, nekem már csak a vezetés okoz örömet.

Össze kéne fognunk és együtt hátha többre jutnánk?

Mi veszteni valónk van?

2018. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!