Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki szintén utálja a Szilveszt...

Aki szintén utálja a Szilvesztert, miért?

Figyelt kérdés
Gondolom, nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel. Érdekel, hogy mások miért nem szeretik azt a napot.

2018. dec. 21. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Míg más kultúrában ez az ünneplés, pihenés, és szórakozás ünnepe, addig nálunk semmi másról nem szól mint a sárga földig leivásról, petárdászásró, és tüzijátékozásról (más élőlényeket semmibe véve! (Most akkor van állatvédelmi törvény vagy nincs?)

Egyszer Norvégoknál sikerült szilveszterezni, baráti társaságban, játékkal és pihenéssel telt el a szilveszter.

Petárdázás nem volt, tüzijátékból is csak a hangtalan verzó van engedélyezve amit szigorúan be is tartank/tartatnak.

2018. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én is a durrogás miatt utálom. Szomszédom brutál rakétákat szokott fellőni, még az ablakok is remegnek. Szegény kutyáim nagyon rémültek ilyenkor. És nem az van, hogy rakétázik 10 percig, aztán csend van, hanem véletlenszerűen lő ki 3-4 darabot. Tehát pl. este 10-kor, aztán éjfélkor, aztán fél 3-kor, de sokszor még újév estéjére is tartogat párat, így kb. 2 napig rettegünk a random durranásoktól. Csak úgy a semmiből elsején este 8-kor is...
2018. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

A szilveszterrel nem lenne bajom, csak tényleg nem vagyunk képesek rendesen ünnepelni és minden a lerészegedésről meg petárdázásról szól.


Budapest belvárosa különösen életveszélyes ilyenkor. Már kora este tele van elszabadult fiatalokkal, piásokkal minden akik tombolnak, törnek zúznak, mert hát így kell élvezni az év utolsó napját.


Legutolsó szilvesztert élveztem a legjobban, felmentem a Budai hegyekbe éjszakai túrázásra és hajnalra hazaértem. Csak messziről hallottam a durrogást, és tetszett hogy mozgással indítom az évet. Lehet most is hasonlót kellene kitalálni a kötelező "érezd már jól magad" összejövetelek helyett.

2018. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze, mert nyugaton nem részegednek le a fiatalok. Nem szól még sok film se erről...
2018. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tipikus proli ünnep, mondom ezt úgy, hogy én kifejezetten szeretek bulizni, meg társaságba járni. Nem foghatom fel ép ésszel, kinek és miért jó petárdázni, tűzijátékozni, csatak részegre inni magukat, óbégatni.

Felénk karácsony után közvetlen már elkezdik a durrogtatást és egész januárban hallani hébe-hóba, tehát itt arra sem képesek, hogy egyetlen napra redukálják. Budapesten élek, tehát még csak nem is mucsán, és mégis rengeteg suttyó van erre.

2018. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Fölösleges örömködés a jövő végett. Fölösleges hanghatás keltése, mások esetleges zavarásával.
2018. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5 te kifejezetten szeretsz bulizni, de aki nem úgy teszi ezt mint te, az már proli?

Ez aztán a hozzáállás, mondhatom.


Én pl utálom az összes bulit, utálom az alkoholt, nem iszom, ki nem állhatom a részeg embereket, és ez a bajom a szilveszterrel.


Viszont a tűzijátékot kifejezetten imádom, azt pedig nagyon szeretem benne. Szóval ez bennem elég vegyes érzéseket kelt.

De amíg a határban gyújtom a rakétákat addig pont nem találkozom eggyel sem :)

2018. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"te kifejezetten szeretsz bulizni, de aki nem úgy teszi ezt mint te, az már proli?" - nem attól proli, mert nem úgy teszi, mint én, hanem mert leissza magát undorító módon, és/vagy meggyújt egy petárdát, eldobja, durran és ennek örül. Igen, ez proliság, akárhogy szépíted.
2018. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát...elég idióta gondolkodásmód .. te is akárhogy szépíted :)

Tulajdonképpen elmondtad ugyanazt mint az előbb. Nem azért mert nem úgy csinál mint te, de végülis azért, mert nem úgy csinál mint te, vagy úgy, ahogyan neked nem tetszik. Akkor ez így mi?

2018. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Te pedig ugyanazt az érvelési hibát használod újra meg újra.

Szilvesztereztem már külföldi országokban is, ahol az ünneplés módja jelentősen eltér, mint az itthon gyakori delírium és (illegális) pirotechnikai eszközök féktelen használata, mégsem volt vele semmi problémám.

2018. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!