Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek többságe miért nem...

Az emberek többságe miért nem olvas utána egy-egy megosztandó Facebook postnak?

Figyelt kérdés

Tegnap jött egy szembe velem, amit egy hatvanéves volt tanárom osztott meg. Temrészetesen kamu volt, egy amerikai kislány sokéves fotójával készült kamupost, hogy ossza meg mindenki és küldjön egy imát.

Na, a sok okos (főleg a romák, bocs, de tényleg ők voltak többségben a kommentelők között) elkezdte megosztani meg "álgyon meg a zistenke góguljál". Azokat pedig, akik felfedezték, hogy egy csak egy lájkvadász post, lehordták mindennek.



2018. dec. 21. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenféle szir-szart meg kell osztani, az a trendi az Arckönyvön.
2018. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azokat kellene falhoz állítani akik a kamu hírt megcsinálják...Ilyet miért csinálnak emberek?
2018. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem az ötven év fölöttiek nem nézik, hogy valami trendi-e, de egyetemet végzett embereknek (mint a fenti középiskolai tanár) azért lehetne több sütnivalójuk. Vagy álomvilágban élek?
2018. dec. 21. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos en is lattam ilyet hogy "nemreg kiderult hogy gyogyithatatlan rakom van es engem ugyse oszt meg senki" na es erre tobb ezer megosztas komment stb...Es ami meg elszomoritobb hogy kisbabakrol es valodi korhazi betegek durva betegsegeibol csinalnak viccet es sokan oda irjak hogy egy lajk egy % a rulelesre es mentsuk meg. Szegyen az aki felhasznal ilyen kepeket es ilyen posztta alakitja es az is szegyen aki elhiszi megosztja lajkolja es hozzaszol.
2018. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen mindig volt, szájhagyomány útján elterjed egy csomó hülyeség. Csak ma már, amikor a tudás egy kattintásra van, aktívan ostobának kell lenni, hogy valaki ilyet elhiggyen.
2018. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Kerdezo elfelejtettem irni hogy a sajat anyosom (57) pont ugyanilyen buta a facebook miatt. Vannak ezek a facebook tesztek tudod hogy pl a neved alapjan milyen ember vagy, es hogy ki szeret a csaladodbol es ki utal. Na o total ennek el es teljesen elhisze. Amit irtam tesztet hogy tudd meg ki utal es ki szeret na abban engem kiadott neki hogy utalom es erre egyszer mikor ottvoltam megkaptam tole hogy "meg a facebook is megmondta hogy utalsz" ezt azert mert mondtam neki hogy en a sutemenybe tobb cukrot szoktam tenni es hogy nem ennyire szarazon keszitem. Na szerinted? Teljesen magaval ragadja az idoseket a facebook es az ilyen hulye tesztek es hulye megosztasok, nem beszelve arrol hogy folyamatosan megosztja a kepeket hogy ha megosztod holnap csenget a postas a penzzel , nem kamu nekem masnap hoztak a penzt es stb. Idos ratudom es kesz elvette az eszet a facebook teljesen elhisz mindent ami ott tortenik. En fel sem vettem tole amit ram mondott egy hulye teszt miatt. Egyebkent az idosek es valoman a romak ilyen agymosottak (akinek nem inge ne vegye magara)
2018. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A forráskritikai képesség csak bizonyos intelligencihányados felett létezik, azért.
2018. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mostanában olyanokba futok bele, hogy eltűnt, elveszett kutyákról osztanak meg bejegyzést, de már nem aktuális, mert már hazakerült. Aztán az eredeti megosztó nem törli, hanem ott hagyja a bejegyzést, max. a hozzászólásoknál látszik, hogy hazakerült, de azt meg nem mindenki nyitja le. A facebook meg ki tudja, mikor dobja fel a hírfolyamodban az akár több hetes bejegyzést az ismerőseidtől.

Az emberek úgy gondolják, hogy ilyenekkel segíthetnek, és megnyugszik a lelkük, hogy ők megtették, amit tudnak, csak éppen sok esetben nem valódi dologról van szó, vagy már nem aktuális.

A gond ezekkel az, hogy sokan már immúnissá válnak a valódi segítségkérésekre is pont az ilyen kamu és ott felejtett bejegyzések miatt, és azokért az ügyekért sem mozdulnak meg, amikért pedig kellene.

2018. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!