Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember igaz,...

Létezik olyan ember igaz, hogy nem tud rá szokni sem a cigire sem az italra se semmi más anyagra?

Figyelt kérdés
Próbáltam már majdnem mindent, mindenki azt mondja majd függő leszek meg ilyenek de ha én azt mondom magamnak, hogy nem többet nem kell akkor úgy is van, letezik ilyen nem? Én úgy érzem magamról nem tudnék függő lenni, alkoholt is csak akkor iszok amikor jó a buli de nem is kívánom nagyon, szívarazni is csak amikor kedvem tartja akkor húzok stb.. mondták rá fogok szokni de én tudom magamról, hogy nem.
2018. dec. 24. 23:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az olyanok amelyek 1-2 alkalomnál már függőséget okoz az olyat ki sem szeretném próbálni
2018. dec. 25. 00:30
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszek benne.


Alkoholnak könnyebb szerintem ellenállni, nincs alkoholista ismerősöm.

De dohányos aki hozzád hasonlóan kezdte rengeteg. Nem egy haverom lett partydohányosból rendes bagós. Először csak buliban, utána ideges lesz, vagy haverok józanul is megkínálják, majd jön a vizsgaidőszak.

Volt aki tagadta, hogy dohányzik, mindig szívja csak épp mikor miért, max 1-2 hét amit kibír nélküle. Ő nem dohányos, csak ideges, stresszes, szerelmi bánatos...

Vagy 1,5 éven keresztül hallgattam, hogy nincs rászokva majd egy kocsmázás során benyögte, hogy lekéne tennie, mert rászokott.

2018. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem tudnék rá szokni
2018. dec. 25. 00:46
 14/18 anonim válasza:
100%

Úgy látszik, hogy a kérdezőben van egy kis fogalomzavar.

Az, hogy valamit ki sem akarsz próbálni, mert félsz a következményeitől, nem azt jelenti, hogy nem tudnál rászokni.


Pl.: Félsz a drog hatásaitól, ezért nem próbálod ki. Ez rendben van.

De ha kipróbálnád 2-3 alkalommal pl.: a heroint, akkor garantáltan meglenne a rászokás.

Szóval rátudnál szokni, csak nem akarod kipróbálni, így megóvva magad a addikciótól.


Ugyanilyen az összes többi függőség is.

Attól mert benned van egy gát, ami nagyon erős az nem azt jelenti, hogy te más lennél...csak a gát magasabb. De ha egyszer megvan a repedés legyen az bármekkora gát, a víz átjut és szétzúzza az egészet.

2018. dec. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
a cigire sem az alkoholra sem és a füre sem tudok rászokni s ne is akarok
2018. dec. 25. 02:18
 16/18 anonim ***** válasza:

Hagyjátok, értelmi fogyatékos szegény. Nem érti, hogy az addikció a szervezetben lezajló folyamat, és azt hiszi, hogy ha hébe-hóba tól mindent (3 dolog az mióta minden, tessa?) az már megüti azt a mércét ahonnan már nehéz a visszaút.


Amúgy kérdező lenne hozzád pár kérdésem:

Létezik olyan ember, hogy nem tud aidses lenni, se semmilyen nemibetegséget nem tud elkapni? Én is ilyen vagyok. Egyébként sosem szexeltem még senkivel, de amúgy néha fogtam már meg lány kezét, például mikor óvodában kirándultunk.


Létezik olyan ember, hogy nem tud belehalni a fejlövésbe? Én tuti nem tudok belehalni, mert nem lövöm magam fejbe. Meg meg is mondom mindenkinek, hogy ne lőjenek fejbe. Szóval én immunis vagyok arra, hogy fejlövésbe haljak bele.


Ennyire nevetséges vagy.

2018. dec. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Dehogy letezik.

Lehet, hogy lesz az eletedben egy olyan pont, amikor valamihez hozza fogsz nyulni es raszoksz (de ne legyen).

2018. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

Én már kipróbáltam a cigit is és az alkoholt is.

A ciginek szörnyű szagú a füstje és utána minden olyan szagú lesz. Emiatt nem fogok többet cigizni, meg azért mert nagyon egészségtelen.

Alkoholt is megkostoltam már. De ha megkinálnak szinte sosem fogadom el mert tudom hogy mennyire rombolja az agysejteket.

2018. dec. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!