Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 230 ezer forintból lehet úgy...

230 ezer forintból lehet úgy élni albérletben, hogy félre is tudjon tenni az ember?

Figyelt kérdés

Számolgattam, nekem kijött egy összeg, hogy hogyan alakulna a költségvetés, de biztosan hagytam ki valamit a kiadásokból, ezért szeretném kikérni más emberek véleményét, tapasztalatát is.


Szóval, az albérlet ára 100 ezer + rezsi lenne havonta, a napi, havi dolgokat számoljuk átlagos igényekkel, az étkezést ebédekre javarészt csirkemell különböző variációi tennék ki, az egyéb dolgokban átlagos igényekkel számolhatunk. Hitel, tartozás nincs.


Az én kalkulációm:

-lakás: 100'000Ft (fix)

-rezsi+kktg+net: 25'000Ft

-étkezések: 40'000Ft

-tisztálkodás(mosás, mosogatás, fürdés stb, fodrász stb.): 5'000Ft

-telefon előfizu: 5'000Ft

-ruházat (nem minden hónapban, de átlag kb.): 7'000Ft


Ez így nagyjából: 182'000HUF/hó kiadás jelent, ami azt jelenti, hogy ideális esetben 48'000HUF/hó megtakarításom lehetne.


Reálisan számoltam, vagy valami kimaradhatott? Nyilván ezek nem halálpontos összegek, +-10% mozgástér biztosan van, illetve a rendkívüli költséget nem számoltam, pusztán azért mert szerencsére nem szoktam beteg sem lenni max évente egyszer egy könnyed megfázás 3 napig kb.


Köszönöm a segítséget előre is.



2018. dec. 26. 12:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
A 40000 kajára igen kevés, hacsak nem vagy extrém kis étvágyú, csak a lehetö legolcsóbb dolgokat eszed, egyébként ennek másfélszerese a reális.
2018. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

Tökèletesen számoltál :)

Ès irigyellek a fizudèrt :)

2018. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki lehet hozni ha mindig magadnak fozol otthon es abbol sem a belszint meg ezeket eszed. Puliszka, zoldsegleves stb. Az olcso.

Mi bevasarlasra kb havonta 100.000.- korul koltunk. Mondjuk ebben benne van a takarito szerek, wc papir es tarsai is. Nem csak etel. :)

2018. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok - ez ket fore szamolva.
2018. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Közlekedésre nem kell költened? Plusz némi kultúrára, szocializálódásra.
2018. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#1: Szerintem a 40 ezer nagyjából reális lehet 1 főre, ha magamnak főzök (nem járkálok mekibe stb.), és nem a legdrágább dolgokat eszem (persze nem is a kenyér víz kombót).


#2: Köszönöm a véleményt, szerintem ez nem irigylésre méltó fizetés, vagy legalábbis nem szabadna annak lennie. :\


#3-4: Értem, köszi hogy megosztottad. Igazából főként csirke+rizs variációkat szoktam enni, az szerintem 40-50e Ft körül kihozható, normál adagokkal számolva.


#5: Közlekedésre szerencsére nem, céges autó és üzemanyag biztosított. Igazad van, szórakozásra nem írtam összeged, de nem is vagyok nagy moziba vagy diszkóba járós. Haverokkal néha összejövetel egy sörözésre, legyen mondjuk havi 3-5 ezer /hó.


Köszönöm mindenkinek. :)

2018. dec. 26. 12:47
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

A rezsid kizárt dolog, hogy csak 25ezer! Hacsak nem fix. megbeszélt összeg.

Ha nem, akkor nem tom hogy jött ez neked ki, de legalább még + 20ezera rezi reálisan egy kis lakásban. A kaja is legalább még +20ezer, tehát megélnél a pénzedből de félretenni már nem tudnál.


A 100.000 albérleti díjat viszont igen csak sokallom, milyen lakás, mekkora, hol? Egyedül bérelnéd?

2018. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Az étkezésnél nagyon az alja ez a költség. Ezt gondold újra mert szerintem ennyiből nem jön ki.

A rezsi is képlékeny, nyáron kevesebb télen fűtés miatt több. Víz és csatorna kéthavonta fizetendő.

2018. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%

Én is azt nézem, hogy ebben nincs se szórakozás (akár egy mozi, könyv vagy egy sörözés vagy barátnak, családtagnap születésnapra/ünnepre ajándék), tisztálkodószerre szerintem azért több elmegy, közlekedés totálisan kimaradt.

40k-ból állandóan csirkemell az rohadt szegényes, inkább fizesd be magad valami kajakiszállítóhoz pl. egészségkonyha, korrekt áron elég jó kajákat adnak.

2018. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én átlag 60-70-et költök az étkezés/háztartás-ra. Ha nem kell mosószert és ilyesmit venni, akkor 40-50, ha nagybevásárlás is van, akkor 80-90.
2018. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!