Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire kezd az ember hátrány...

Mennyire kezd az ember hátrányban ha albérletben kell kezdenie az életét?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és albérletben élek, egyedül, nincs párom és néha helyet kell váltanom így sosem érzem az állandó biztonságot. Az, hogy más zsebét tömöm a pénzemmel meg borzalmas érzés. Egyedül a fizetésem fele rámegy a lakásra és nem tudom saját magamnak kialakítani.

Amíg más lakásokat meg házakat vásárol addig én megragadok a kiszolgáltatottságban...


Lehet ezt pozitívabban is nézni? Mert nem tudom.

A legrosszabb, hogy mivel az igényes albérletek 100-200 ezer ft körül vannak, általában 50-60-ból olyan helyekkel kell beérnem ami egyáltalán nem felel meg az ízlésemnek így szinte idegen vagyok a térben, és úgy érzem idővel ez az idegen tér "magáévá változtat" elkorcsosít, eltorzít.

Nem érzem magam jól.


2017. szept. 25. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Mindenképp hátrányban vagy hisz kidobott pénz az albérlet. Egy ideig ha nincs más választás még jó. Csak nehogy addig hezitálj még el telik 20 év albérletben és már kifizettél volna egy hitelt. Volt már rá példa. A megoldás. Olyan helyen ingatlant vásárolni ahol temérdek a munkahely és a munkahely váltás miatt nem kell költözni. Jellemzően ez Budapest és mondjuk 50 kilóméteres környéke
2017. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Hát szerintem találj magadnak párt és kezdjétek el kiépíteni lassan a jövőtöket. Házvásárlás, gyerekvállalás stb.

Egyedül nem fog menni.

Én most vagyok 33 éves de 20 évesen már férjhez mentem, 21 évesen már beköltöztünk a saját házunkba. Jó igaz hogy még hét évig fizetem a hitelt de hát ez az élet rendje. Inkább ezt mint albérletet. Mellesleg 27 ezret fizetek és egy nagy kertes családi házunk van. Nem mindegy. De mindezt csak párral lehet elérni az életben ha őszintén szeretitek egymást. Sztem még nem vagy megkésve de lassan talán a tettek mezejére léphetnél. :)

2017. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

előnyök:


- Mobilitás. Nem vagy röghöz kötve, ha esetleg egy másik városban kapsz jó munkát, vagy úgy alakul, hogy kimész külföldre, könnyebben tudsz költözni.


- Nincs hiteled. Elhiszem, hogy az albérletben nem érzed annyira az "állandó biztonságot", szerintem is jobb sjaát lakásban élni. De ha ehhez több milliós hitelt kell felvenned, akkor az lesz csak igazán a bizonytalanság! A törlesztőrészletet fizetned kell, ha ne adj isten elveszted a munkádat vagy bármi váratlan kiadásod lesz, akkor könnyen adósságspirálba kerülhetsz, és a vége az lesz, hogy elárverezik a fejed fölül a lakást. Szóval szerintem az albérlet biztonságosabb, még ha elsőre nem is tűnik annak. Legalábbis én nyugodtabban alszok így, mint saját ágyban, de hiteltartozással.

2017. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
egyet kihagytam: Életszínvonal. Egyedül tényleg necces fenntartani egy albit, de ha összefogsz valakivel (rokon, barát, bárki), akkor már közepes fizetés mellett is egész jó életszínvonalon élhettek. Én pl. most a testvéremmel lakok, nem spórolunk saját lakásra, nem fizetünk hitelt, ezért ami megmarad az albérleti díj kifizetése után, azt magunkra költhetjük.
2017. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Engem nem annyira zavart, jó, hát biztonság az nem sok volt, de lakásnak esélye sem. Nemcsak pénzem nem volt rá, de eszembe sem volt Budapesten maradni.

Addig meg kibírtam szobabérlésekkel, ami nem került sokba, később pedig összeköltöztem a párommal s lakrészt béreltünk a budai zöldövezetben, nem volt olyan rossz. Ha nem akartam ott lenni, elmentünk motorozni :) Alvásra, erre-arra jó volt, ennyi. Akkor már mi is saját otthonban gondolkodtunk, megértem én, hogy más érzés.


Sosem éltem igényes helyen, bár ezt átértékeltem pár esetben, förtelmes lyukakat lehet bérelni...


Most saját házam van, viszonylag sokba került, de legalább nem igényes, mert annyi pénzem azóta sincs, csak jól szigetelt, wow. Persze sokkal jobb így, de azért a saját háznak is megvannak a hátrányai.

2017. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
20 év munkája megy a levesbe annak, aki albérletezik. Ennyivel lesz kevesebb elkölthető jövedelme az életben, és azoknak fog tejelni, akiknek a szülei a fenekük alá tették az első lakást. Ugyanis tőlük fogja visszabérelni a sokadik ingatlanukat.
2017. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Én biztos nem mennék albérletbe, ha nem muszáj.

Értem ezalatt, hogy addig maradnék otthon a szülői háznál, míg az önerőt összegyűjtöm (pl.lakáskassza)

Természetesen ez csak normális család esetében járható út.

A mobilitás?

Ha van sajátod és máshova szólít az élet, akkor kiadod, még a törlesztőt is megtermeli.

Munkahely?

Hacsak nem olyan speciális munkád van, ami kifejezetten egy városhoz köt az ország túl felén, akkor munkahelyet váltanék, vagy ingáznék egy 50 km-es sugarú körben, ami vonattal manapság 3/4 óra és a város (mondjuk Budapest) szívében vagy.

Anyagiak?

A kamattal terhelt törlesztés is kevesebb, mint egy normális albérlet. Az idő mindenképp megy, a sajátodat fizeted.

2017. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ne úgy írjatok, hogy csak szimpla választás kérdése a dolog. Ha nincs több milliód otthon, vagy egyéb ingatlanod amit megterhelhetnek akkor ķörberöhögnek a bankban. És sajnos nagyon sokan vannak így. Ezért albérletre kényszerülnek.
2017. szept. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!