Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehet beiratni a...

Hogyan lehet beiratni a gyereket az oviba, ha albérletben van az ember és a főbérlő nem engedi, hogy bejelentkezzenek oda?

Figyelt kérdés
Rokonom kérdezi,ezért írtam így.

2017. júl. 24. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Megkérsz egy rokont barátot stb, hogy hozzá bejelenteni a gyereket. Vagy megkockáztatod az okirathamisítást és beírod a tulaj nevét a lakcímbejelentő lapra. Vagy felvilágosítod a tulajt, hogy ha van egy befogadói nyilatkozatod, akkor nyugodtan bejelentkezhettek mind, nem kell attól tartania, hogy nem tud kipaterolni, ha nem fizetsz.
2017. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő ad igazolást,hogy eletvitelszeruen ott laksz .nalunk is ez a helyzet,megkerdezzem direkt
2017. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Törvénytelen megtiltania, hogy bejelentkezzenek oda. Ha van szerződésük, gondolom csak van és nem "feketén"bérlik, akkor elég az albérleti szerződést vinni az okmányirodába és a tulaj hozzájárulása nélkül is kiállítanak egy lakcímkártyát és bevezetik az állandó mellé azt tartózkodási helynek. Elvileg maga a bérleti szerződés a hozzájárulása, hiszen a törvény kötelezi erre, jog szerint nem tilthatja meg, hogy a bérlői bejelentkezzenek ideiglenesn oda, ahol tényleg tartózkodnak, sőt ez kötelességük is eleve. Állandóra nem, de tartózkodási címnek beírják, ha van szerződés, nem kell a tulajdonosnak ehhez asszisztálnia.
2017. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire hivatalos az albérlet. Gondolom nem teljesen és ezért nem engedi a főbérlő.
2017. júl. 24. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Településszintű lakcímet kell létesíteni.
2017. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Állandóra is beírják (be KELL írniuk) az albérlet címét, a bérlő döntése, hogy állandó vagy ideiglenes lakcímet jelent be. A tulajdonosnak ehhez nincs köze.
2017. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Minket nem jelentenek be,így az oviba mondani kellett,hogy albérletben vagyunk,védőnőtől kellett igazolást kérni,h életvitelszerűen ott élünk.
2017. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom amiatt nem akarják engedni, mert nem jelentették be az albérletet, nem adózik a tulajdonos a bérlők után..


Kényes dolog, mert ha valaki nem enged, akkor simán el is küldheti a lakókat, hogy akkor menjenek ha ez így nem tetszik nekik.. Persze arra is van jogi védelem a lakók részére, de jaj, annyira gusztustalan ez az albérlet "maffiáskodás"...

2017. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk úgy van,hogy 30ról szól a szerződés havonta,külön melléklet pedig 100.000ftról,ami csak neki van.Na ez mekkora csalás.Mi belementünk,mert kénytelenek voltunk.Bejelentett volna valami plusz mas papírral az önkormányzattól,de én nem kínlódtam ezzel,mert ha hivatalossá tesszük a dolgot,akkor biztos nem írom alá,h csak 30at fizetünk.Nem akartam kekeckedni,így maradtunk bejelentés nélkül.Mindent el tudunk intézni anélkül is.Hát szemétség,de mindenki védi a tulajdonát.Mi is kiadjuk albiba a házunkat vidéken,de én csakis hivatalos formában,szerődéssel,nekem nincs pofám csalni.
2017. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*7es voltam
2017. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!