Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szegénység, éhség, kilátásta...

A szegénység, éhség, kilátástalanság normális állapot?

Figyelt kérdés

Sokan írják itt az oldalon, hogy emiatt nincs mit panaszkodni, ez a normális, alap állapot, nem az, hogy megvan mindened, nem vagy éhes, nem fázol. Az emberek 80%-a szegény.


Èn is rossz körülmények közt nőttem fel, többet voltam éhes, mint nem, és ünnepnap volt, ha kaptunk valamelyik rokontól felesleges használt ruhát.

Most már nem így élek, de az évek alatt annyira belém rögzült, hogy hiába van teli a hűtő, nem eszek, csak amikor már kóvályog a fejem az éhségtől, mert megszoktam, hogy az a normális, ha éhes vagyok.

Ruhát maximum turiban veszek, ha nagy néha veszek, nem is megyek ruhabolt közelébe.

Ami a sminket, kozmetikumot illeti, ami 600Ft felett van, az nekem már "drága", maximum ünnepre jöhet szóba.

Holott nem állunk rosszul anyagilag, sőt, csak a gyerekkoromban olyan mértékben rögzült mindez.

Illetve megszoktam, hogy mindig valamire vágyni kell, mindig várni kell, aztán vagy teljesül, vagy nem. Így most is folyamatosan szabályokat állítok magamnak, dolgokat keresek, amikre vágyhatok (holott megvehetném azonnal is), egy csomó dologra nemet mondok.


Amikor azt olvasom másoktól itt, hogy igenis ahogy én felnőttem, az az alap, normális állapot, a legtöbb gyerek így nő fel, olyankor csak méginkább megerősödnek bennem ezek az érzések.


2018. dec. 26. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Az ember,ilyenkor megtanul bölcs is lenni.
2018. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az, hogy valaki éhezik, mert nincs pénze ételre, nem normális dolog, inkább szomorú.

Viszont te most jól csinálod, a mai világban nagyon eldurvultak a fogyasztói szokások, felesleges annyit költeni. Azért azt ne várd meg, amíg kóvályog a fejed az éhségtől! Az sem egészséges.

2018. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

80% szegény??? Na ne.

Oke vannak hajlektalanok az utcan ezt nem vitatom de sokkal kevesebb szegenyt latok magam korul. Mindenkinek, nekem is jobb mint pár éve, fix biztos munkám van jó fizum, egyedül nevelek 2 gyereket és sztem nem vagyunk szegenyek.

2018. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A puritánság nem tévesztendő össze a szegénységgel. Racionálisan meg lehet ítélni, hogy mi az, ami kell a normális élet folytatásához és ami ezen felül van, az luxus, magamutogatás, kivagyiság, értelmetlenség. Erre azért persze rárakódnak mindenféle érzelmi, szociális, kulturális és egyéb elemek.
2018. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez érdekes mert nekem sokkal jobb életem volt bizonyos téren mint anyukámnak vagy nagyanyámnak.

Ők nélkülöztek amit nem tartok normálisnak sose fogok nem tett jót nekik bár megtanultak küzdeni de olyan traumák által amit nem tudtak kiheverni.Nem is beszélnek egymással.


Én 28 f de engem mégis jobban megviselt az élet nem a nélkülözés miatt hanem a verbális terror miatt... Meg sokkal érzékenyebb gyerek voltam mint többi.

Vagy ők voltak érzéketlen parasztok.


Én annyi előnyt tudtam ebből kovácsolni hogy teljesen függetlenűl tudok a tömegtől gondolkozni és ez olykor nem hátrány.

Meg sajátos ízlésem lett ..

De nekem már olyan igényei támadtak amit magam fedezek mint Marukyu Koyamaen Matcha bio tea vagy 200 eurtós sennheiser fejhallgató. Mondjuk elve minőség megaszálotja vagyok.De ma már megtehetem hogy vadvízi lazacfilét egyek s hozzá rothschild bort igyak.

Vagy ozmózis szűr vizet igyak mondjuk hosszútávon gazdaságosabb.A nélkülözést nem tartom egészségesnek de valakit megedz valakit meg nyomaszt.

Az én alapelgondolásom ne nélkülözzön senki de ez valahol fejben kezdődik.

Amúgy a vágyak nem egyből kielégítése az nagyon jó taktika.A tudatos életet erősíti és a küzdést de ehez nem feltétlen kell a nélkülözés az arany középút az mindig nyerő.

De ne keljen senkinek nélkülözni ...

Engem az emberek viseltek meg inkább.. meg hiperérzékenység vagy túlhallás miatt idegileg túltőltődöm s pihennem kell de valamit valamiért

2018. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem sem szegény a 80%.. Akkor nem fogyott volna el renegeteg dolog a legtöbb boltból karácsony előtt, az emberek egyszerűen mindent felvásároltak! Hihetetlen volt látni az üres polcokat pl. a Pepcoban. Lehet, hogy január végére felkopik az álluk, de attól még nem szegények, csak rosszul osztják be a pénzt.


Kérdésedre válaszolva: nem az a normális állapot.

2018. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg az nem értem jó valaki nem tehet a helyzetéről oké.

De alról már tehet hogy tovább szaporodik és kellemetlen élethelyzetbe rakja a gyerekét holott mindenkineknek joblett volna ha nem teszi ezt nem értem. Vagy nemtudnak az ösztöneiken uralkodni.?

Vagy nem gondolnak bele mit tesznek?

Ebből a nyomor sokszorozásból a mai napi sok probléma van.

Nem egészséges dolog g nagyon sok probléma van.

S én hiába akkarok normálisan élni ha elkerűlhetlenűl olyan emberekkel is érintkeznek kell akik tudom rossz hatással vannak rám.

Meg néha már olyan érzésem van hogy sokan szándékosan is nyomorúlt életkörülmények közé a gyereküket hamár vele ki aszott az élet valakin ezt kitőltse. Egyszerűen nem értem.

2018. dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A korlàtolt és puritàn magyarokra jellemző beàllítottsàg nem természetes és rendkìvül kàros!Azért nem jut előre az orszàg sem,mert 80% úgy van vele,ez is több a semminél.
2018. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!