Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik azok az élethelyzetek,...

Mik azok az élethelyzetek, amikor az öngyilkosság a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

1. Nem hiszek semmilyen Istenben, túlvilágban, ezek az érvek nem érdekelnek. Ha létezik Isten, akkor akkorát köpök a szeme közé, ha találkozok vele, hogy nem győzi majd törölgetni.

2. 10 éve hallgatom, hogy lesz jobb. Mikor aktívan teszek érte csak egyre rosszabb lesz minden. Egy ideig jobb, aztán utána ezerszeresen kapom vissza a fájdalmat, nyomort és negatívumokat.

3. Végül pedig akik lazán fogják fel "az élet egy játék" ezt a gondolatmenetet tovább gondolva, néha a játékban is jobb resetet nyomni, amikor már BIZTOSAN vesztésre állunk.

4. Ha semmi, de tényleg semmi nem teszi boldoggá az embert, csak az, amit BIZTOSAN nem érhet el, akkor még kicsi örömöket sem tud találni az életben.


Úgyhogy nem kérek semmi mellébeszélést, csak olyan válaszokat (mert biztosan van rajtam kívül is még több ilyen ember, csak a világban ezt is divat elfedni, mint a hajléktalanok helyzetét, ha nem látjuk, akkor "nem létezik").



2018. nov. 24. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Gyógyíthatatlan, halálos betegség, mely a végső stádiumban nagy fájdalmakkal jár.


Olyan fogyatékosság, ami meggátolja a normális életet, pl mindkét kéz elvesztése.


Összes szerettünk egyszerre történő elvesztése.

2018. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2018. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem fog föl így:

Egy életed van. Ha ennek vége, nem kapsz másik lehetőséget. Igen, kiléphetsz belőle, ha akarsz, föladhatod. De akkor vége van. Ez nem egy játék, amit újra lehet kezdeni.

Ha meg már megkaptad ezt a lehetőséget, miért ne próbálj meg élni vele? Lehet, hogy rosszul érzed magad, de még mindig több mindent tudsz ezzel kezdeni, mintha nem is léteznél.

Aztán ki tudja. Lehet, hogy egyszer csak eljön a nap, mikor azt mondod, hogy megérte a kitartás.


Amúgy pszichiáternél, pszichológusnál voltál már?

2018. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Ha elrabolnak és prostituáltként dolgoztatnak, vagy szexrabszolgaként tartanak, vagy ilyesmi. Lehet, h kiszabadítanak egy idő után, de úgyis lelki roncs leszel egy életre. Én legalábbis tuti kinyírnám magam.

Vagy ha nagyon összeégne a testem, na azt micsoda szenvedés lenne évekig kötözgetni, meg stb., vagy vi bőrbetegség, ami hasonló gondokat okoz, én akkor öngyilkos lennék inkább...

2018. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Sokáig így gondolkodtam én is, súlyos depresszióval és szuicid hajlammal kerültem be a pszichiátriára.

Úgy gondoltam, hogy öngyilkos leszek, mert akkor végleg megszűnne a fájdalmam. Egy időben néha hangokat hallottam, volt egy rövidke paranoid időszakom is.

Nekem a kezelés után múlt el teljesen ez. Felszabadultabbnak érzem magam, olyan mintha csak most kezdtem volna élni. Valójában ez igaz is, eddig nem éltem. A szenvedés és a fájdalom nem élet.

Kérd szakember segítségét, biztosan tud segíteni.

2018. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A szakemberek sem tudnak segíteni. A rossz anyagi helyzeten, kilátástalanságon, teljes létbizonytalanságon egyik sem tud változtatni.


Élvezni az életet is csak akkor lehet, ha van pénzem. Addig egy lelki nyomoronc leszek és barátnőm, barátaim sem lesznek.

2018. nov. 25. 12:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát nézd, interneted az látom van. Az internet pl. rengeteg szórakozási lehetőséget kínál, ami ingyenes. Élvezhető dolgokat.
2018. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozol? Hány éves vagy?
2018. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

" szakemberek sem tudnak segíteni. A rossz anyagi helyzeten, kilátástalanságon, teljes létbizonytalanságon egyik sem tud változtatni." Persze ,hogy nem tudnak. Csak te tudsz.



"Élvezni az életet is csak akkor lehet, ha van pénzem. Addig egy lelki nyomoronc leszek és barátnőm, barátaim sem lesznek. " Édesem itt egyedül a felfogásoddal van baj . Semmi mással.

2018. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

- munkanélküliség, sehová nem vesznek már fel

- anyagi csőd, egzisztencia elvesztése

- depresszió, szorongás, függőség

- totális egyedüllét (senkit nem érdekelsz már, a telefonod sem csöng hetek óta

- már nincs miért felkeni és elkezdeni a napot

- fizikális és idegrendszeri betegségek

-totális kilátástalanság

" Mi a félelmetesebb, a múlt, vagy a jövő??... "

2018. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!