Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akar bárki is balerina...

Miért akar bárki is balerina lenni?

Figyelt kérdés

Most néztem meg pár videót a témában, és csak azt látni, hogy mennyire sok munkával, lemondással, küzdelemmel, szenvedéssel jár ha valaki igazán jó és híres balerina akar lenni.

Ezt nagyra becsülöm, és gyönyörűnek is tartom, de mi motivál embereket, hogy erre a pályára lépjenek? Nem is lehet sokáig csinálni, mert tönkremegy a test, és aztán miből élnek? Vagy ennyire jól keresnek?



2018. dec. 31. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát figyu, az hogy mi a motovációjuk szerintem ne firtassuk. Mindenkinek más valószínűleg (tánc szeretete, pénz, hírnév...stb)


A "kiöregedett" balerinák álltalában tánc tanárnak mennek. Én is jártam pár évig balettra az én tanárom is ilyen volt .

2018. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Erre én is kíváncsi lennék... ráadásul ma már a balett is kb. olyan sznobizmus, mint az opera.
2018. dec. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi erovel megkerdezhetned azt is, hogy miert akarna barki testepito lenni... Azert.
2018. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendes oldalát én sem tudok, mivel én sem vagyok az. De az én tanáromat megfogta az egész mozgás, kecesség, ruhák... neki a nővére volt a példa és így ő is kitanulta az egyetemen külföldön, táncolt operákban, színházakban, volt tengerjáró hajón is. Nagyon sokan leginkább a tánc szeretete miatt megy, az iskolánkból is volt egy gyerek aki elment idén táncművészetire, pedig először lenézte, de volt tehettsége, tetszett neki és nagyon megszerette. Ahhoz, hogy sokáig tudd csinálni és elviselj mindent és kibírd a hosszú próbákat stb... szeretned kell és szenvedélyednrk kell lenni. És igen, hamar kiöregednek, bármikor lesérülhetnek, illetve ezt tanulják leginkább míg mi sima hétköznapi emberek civil szakmát tanulunk utána nekik nincs sok menekvés. Sokan tánctanárnak állnak vagy szerintem kisebb kivétellel tanulnak egy civil szakmát és abban helyezkednek el. Ők nehezebb helyzetben vannak, mint mondjuk egy sportoló, mert míg nekik sokszor a sport mellett vannak egyetemi tanulmányaik, addig a táncosoknak próba, fellépés az életük és ez igen sok időt vesz el és szétszabdalja a napjaikat. És sajnos amilyen szép és nehéz hivatás, annyira rosszul keres a legtöbbjük, ez biztos nem motiválja őket. És nem hinném, hogy a hírnév miatt végigcsinálnák a kemény éveket általános iskolától kezdve... Egyik hozzászólónak amúgy nem a sznobok csinálják leginkább (nálunk), mert az kihullik ha nincs tehetsége és akarata.
2019. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"amúgy nem a sznobok csinálják"


Nem, a sznobok nézik mind a kettőt. Mind a kettő totál természetellenes, az egyik a végletekig megerőlteti a hangszálakat a másik meg olyan baromságokat erőltet mint a spicc.


A táncművészet egy szép dolog én is több évig versenytáncoltam, de a balett egy elavult formája a táncnak.

2019. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Félprofiként megpróbálok válaszolni.

Sok lemondással jár ez igaz, de amikor benne vagy nem jut eszedbe, hogy de szívesen lennék most valahol máshol nem ezen a próbán. Sokszor fájdalmas is, de ez azért nagyrészt elkerülhető azzal, hogy mellékes edzéseket végzel, megtanulod mi a jó a testednek. Ez a spicc cipő okozta fájdamakra nem vonatkozik, azon csak a vödör jeges víz segíthet. Persze nagyon fárasztó 'szakma', de egy táncosnak sokkal fárasztóbb lenne napi 8 órát egy irodában ülni. Igazából az sem természetes.

Ez nem csak a balettra, minden táncra igaz: nagyon kell szeretni, de bőven van is miért. Hihetetlen szabadság tánccal kifejezni magad, mindenféle szerepeket eltáncolni, megélni az ő érzelmeiket (néha kissé félelmetes is). Nincs annál hihetetlenebb, eufórikusabb érzés, mint amikor állsz a színpadon és a közönség tapsol, elismeri azt a rengeteg munkát amit beletettél nem csak az aktuális előadásba, hanem a tested kiművelésébe, hogy képes legyen mindenféle mozdulatra. Persze, nem az elismerés az egyedüli motiváció. Engem például a fejlődés is motivál. Ma csak hármat sikerült forogni, de átgondolom, hogy mit csináltam rosszul, megnézem a tükörben helyes-e a pozíció,... és sokszor átgondolom pontosan hogy fog történni a forgás, pilátesszel, képességfejlesztő gyakorlatokkal erősítem az izmot ami leginkább felelős a mozdulat helyes kivitelezéséért és amikor sikerül, már nem csak hármat, de négyet, ötöt, forogni az egy nagyon jó érzés, úgy érzem elértem valamit. A balett egy nagyon okos műfaj, nagyon ott kell lenni fejben, de igazából egyszerű is, meg van írva a nagykönyvben (Vaganova metodika) hogy kell csinálni és ha pont úgy csinálod menni fog.

Én ha a táncra gondolok, a fentebb felsorolt előnyök jutnak eszembe, így ha lenne lehetőségem hivatásként csinálni a sok hátrány ellenére természetesen igent mondanék.

Kérdésekre válaszolva:

A legtöbben tanítanak miután nyugdíba mentek. A balett táncosok egyébként előbb mennek nyugdíjba.

Itthon nem keresnek jól, sőt néha késve kapnak fizetést. Külföldön azért több helyen nagyon jól keresnek.

2019. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!