Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erősebb gimi vagy gyengébb?

Erősebb gimi vagy gyengébb?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy elmegyek a szakgimnáziumból, ahova járok. Mivel gyűlölöm, de szörnyen.

Két lehetőségem lenne a gimik közül(anyám be tudna juttatni valószínűleg)


1, Erős, neves, kissé sznob gimi. Sokat csökkent a színvonal, viszont még így is a város 3. legjobb gimije. Van sok szakkör, aminek én örülök, vagyis örülnék. Az épület nagyon szép, tiszta, letisztult. Igazából ide az sem biztos, hogy átvesznek, viszont ki tudja.

Itt ismerősöm lenne, a legjobb barátnőm jár ide, meg egy lány, aki felém lakik.

Bio-kémia szakra mennék, de én egy évig nem tanultam egyiket sem, tehát kicsi az esély. Ha nyek osztályba is mehetek, akkor több, viszont ezt nem tudom.


2, Ez egy gyenge, művészeti gimi. Vagyis van művészeti(szakgimnáziumi) része, és gimnáziumi, ami inkább a nyelvre megy rá. Olyan 6. a városban. Engem nagyon érdekelnek a művészetek, ezért is fog meg pl. az épület, mivel azon is látszik ez az irányultság. És gondolom, itt a rajzórákat is úgymond komolyabban veszik, vagy több tanácsot tudnak adni, úgy is, hogy nem azon a szakon vagyok.

Vannak szakkörök is, és sok rendezvény.

Itt ismerősöm lenne, a saját osztályomból is(mármint ahova szeretnék menni), és a lány még mellettünk is lakik, valamint a végzős évfolyamon is.

Itt német nyelvszakra szeretnék menni.


Egyetemre akarok menni. A jelenlegi sulimból csak nagyon nehezen jutnék be, a második gimiből már könnyebben, az elsőből pedig még könnyebben.


Ti melyiket választanátok a helyemben?



2018. dec. 31. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Erősebb... Márcsak a társaság miatt is. A jegyeid lehetnek rosszak, a tanárok kimaxolnak az Érettségiig
2018. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül én, személy szerint a másodikat választanám, mert a bio-kémia szakba belepusztulnék, DE! Ha te úgy érzed, hogy tudnád azt csinálni, akkor az elsőt válaszd, mert nekem az a tapasztalatom, hogy jobb egy erős osztályban legrosszabbnak lenni, mint egy gyenge osztályban legjobbnak. Mivel az előbbiben az erősek húzzák magukkal a többieket, az utóbbiban viszont nagyon nehéz erősnek lenni, és nem hagyni magad visszahúzni. Szóval én a te helyedben az elsővel próbálkoznék, én is ilyesmi helyre jártam, csak az egy nyelv orientált gimi volt.
2018. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Véletlen nem Nyíregyházi vagy?
2018. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! Johetnek meg, minel robb annal jobbxd

Es nem, nem nyiregyi vagyok.

2018. dec. 31. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy igen erős gimnáziumba járok, és már többször megbántam a választást.

Erőltetik a versenyeket, a legokosabbakkal, akik eredményeket érnek el, sokat foglalkoznak. Segítik őket, vígasztalják, tanítják... Ha valaki fegyelmezetlen, rondán beszél, de okos, azt szeretik. Aki rendes, igyekszik, de le van maradva hozzájuk képest, azt pedig hagyják, hadd csússzon még lejjebb, legtöbbször használt nevelési módszerük a kínos helyzetbe hozás; ez főleg nagyszerű, ha az illető félénk is.

Az érettségi miatt nem aggódom annyira, tényleg felkészítenek, hiszen egy diák sem hagyhatja el az iskolát jó jegyek nélkül. Ha mégis erre van esély, akkor szépen elküldik, akár már hármassal is, fejezze be máshol a tanulmányait. Ők pedig dicsekedhetnek, hogy az idei tanulók között is csak 20%-nak van 4,8-nál rosszabb átlaga.


Viszont nem jelenthetem ki, hogy minden erős suliban ez van, ezek az én tapasztalataim. Lehet, hogy csak rossz tanárokat kaptam. :(


Az iskola előnye a jó osztályközösség, értelmes diákok. Nincsenek drogozó/elzüllött gyerekek, nem közösítik ki a másikat a szegénység, olcsó ruhák, szemüveg, fogszabályzó miatt. Sok közös programot szerveznek, (túrázások, bulik) nem hagyják a klikkesedést. Az alkohol ugyanúgy népszerű, de tisztelettel néznek arra is, aki egyáltalán nem iszik. A dohányzást csak kevesen tartják jó ötletnek, és leginkább csak 12.-ben.

Viszont ha sokat hiányzol, vagy nagyon rosszul tanulsz, akkor kinézhetnek.


Egyébként tudod, milyen egyetemet szeretnél elvégezni? Biokémiával lehetsz orvos, gyógytornász, gyógypedagógus, vegyész, biomérnök (ehhez nagyon jó matektudás kell), bioinformatikus... Ha nem szereted a kémiát, akkor nehezebb szakot találnod magadnak. Szak, és szak között is van különbség, van, aki több diplomás és már évek óta nem kap velük munkát.

A művészeti sulikhoz nem értek. A biokémiát, vagy a nyelveket szereted jobban? Némettel mit kezdenél? A jelenlegi gimidben mit tanulsz?

2018. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre akarsz menni, akkor erősebb. Ha egy gyengébb gimiből mész át jobb jegyekkel, sanszos, hogy el fogsz vérezni a későbbiekben. Bár attól is függ, tényleg gyenge-e a színvonal, avgy csak a diákok teljesítménye.
2018. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én inkább a másodikba mennék, csak azért is mert ha németet jól/jobban meg tudod tanulni. És ott is le tudod tenni az emelt szintű érettségit...
2019. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik sulit utálod most ahova jársz?
2019. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!