Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy valaki gyengébb...

Létezhet, hogy valaki gyengébb pl. matekból, iskolában küzdött vele, viszont felnőtt korában rájön, hogy mégis ért hozzá valamennyire?

Figyelt kérdés
Amikor már nem muszájból foglalkozik a matekkal, hanem mert érdekli, és van ideje gondolkodni 1-1 feladaton. Lehetséges, hogy kiderül, mégsem áll tőle távol a számook világa, csak több időre van szüksége, hogy megértse a dolgokat, mert máshogy gondolkodik?
2018. máj. 1. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
2018. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én inkább olyan esetre gondolok, amikor valaki tényleg nagyon gyengén teljesít egy tárgyból, hiába próbálkozik, később viszont elkezdi érdekelni és valamilyen módon mégis megérti. Einstein egy kicsit más eset ebből a szempontból (szerintem).
2018. máj. 1. 12:17
 3/10 anonim válasza:
Persze,h létezik. Ami nem érdekli az embert abba nem öl energiát, könnyebb ráfogni,h nem megy. Aztán mikor benől a feje lágya rájön,h nem is olyan nehéz ez. Én számtalan dologgal jártam így
2018. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, aki viszont annyira humán beállítottságú, hogy tényleg nem megy neki a számolás. Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy ő ideges lesz egy idő után ettől, tehát ez is visszafogja, viszont amikor még nyugodtan áll hozzá egy feladathoz, akkor is látni lehet rajta, hogy nem érti, mit kellene csinálnia.
2018. máj. 1. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Itt vagyok élő példának én :D Az iskolai éveimet megmérgezte ez a tantárgy + a fizikát is, sosem értettem. Volt egy családtagom aki nagyon távol élt és ritkán látogatott haza, emlékszem egyszer segítséget kértem tőle. Levélben több oldalon magyarázott el, több feladatot is, amit csodák csodájára megértettem és a tanárom legnagyobb meglepetésére egy szuper jó dolgozatot írtam, azt hiszem ez mentett meg akkor a bukástól Xd Ha lett volna olyan ember aki mellém áll, foglalkozik velem és magyaráz érthetően, akkor szerintem zseni lettem volna. Sajnos nem így alakult, így maradtam hulye.

Részt vettem egy képzésen nagyon felnőttként, foglalkoztam azzal a valamivel és ment, matek volt szintén.

2018. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Valamennyire" igen. De teljesen más szinten, mint pl. egy átlag Fazekasba járó matektagozatos 16 évesen.


Én is zenélgetek (gitározok, zongorázok, költöttem ezekre párszázezret), de megmosolyogtató szinten vagyok ahhoz képest is, mint ahol egy 6 évesen zeneiskolát kezdő 10 évesen tart...

2018. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A matematikai okosság egy készség, egy adottság.

Nekem nem volt meg. Szorgalommal mégis felvettek gazdasági fősulira, amit el is végeztem.

A két gyerekem közül az egyik kiemelkedő képességű matekból.

Egész egyszerűen másképp jár az agya, másképp gondolkodik. Próbaképpen csináltattam vele 8 osztályos gimis matek felvételit. Olyat is tudott amilyen feladattipust akkor látott először. A matek órákon szenved az unalomtól.

Ahogy lehet viszem 6 osztályos gimibe, reál tagozatra. 8 osztályos sajnos nincs a városban.

A tesója is okos matekból, de nyomába nem ér.

Ezt csak azért írtam le ilyen bőven, mert ez egy átlagtól eltérő plusz képesség, amit szorgalommal, gyakorlással lehet csiszolni, de nyomába nem ér a kis zseniknek.

2018. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig gyenge matekos voltam és sohasem szerettem számolni.

Viszont a vállalkozásom felfutása után ez valóban megváltozott, mert már szeretek számolni!

A bevételt.

:)

2018. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a német volt általános suliban ez a mumustantárgyam.

A német tanárunknak az volt a szokása, hogy szóról szóra magoltatott velünk ilyen A/4-es oldalnyi szövegeket, plusz mindig is éreztem, hogy engem nagyon nem csíp valamiért...Másoknak egész órán írosgatta a piripontocskáit, csak mert tudtak pl. egy szót és ugye 10 piros pont után járt egy ötös, szóval volt olyan ember, aki amúgy 3-as lett volna, de olyan sok órai munka 5-öst kapott, hogy végül 4-esre vagy 5-ösre lett lezárva. Volt a csoportban egy csaj, aki minden órán kapott vagy 4 piros pontot, már kb. arra is piros pontot írt neki a tanár, hogy bejött órára :"D Velem meg előfordult, hogy javítani akartam és több héten keresztül, egész német órán ott jelentkeztem meg egy csomó dolgot tudtam, erre nem kaptam semmit. Sőt, volt, amikor meggyanusított a tanár, hogy csak azért sikerült jól egy feladatom vagy egy dogám, mert lelestem XY-káról, aki 3 székkel arrébb ült :DDDD

Egyszer az egész csoportból nekem sikerült egyedül egy feladatot hibátlanra megoldanom, erre a tanár beírt egy NEGYED piros pontot :D Míg más ugyanezért kapott volna vagy 3 egészet..

Arra is volt példa, hogy meghirdettek valami német házi versenyt a sulinkban és egy régebbi feladatsort kitöltetett velünk a tanár és mondta, hogy a 3 legjobb ember mehet a versenyre. És végül nekem lett a 2. legjobb, erre közölte a tanár, hogy okés, hogy a pontszámaim alapján nekem a 2. legjobb a feladatsorom, de az eddigi eredményeim alapján ő azt gondolja, hogy csak betippelgettem sok helyen a válaszokat és csak egy szerencsés véletlennek köszönhető, hogy annyi pontot összeszedtem..

És végül eljutottam odáig, hogy már nem is tanultam inkább semmit németre, mert úgy voltam vele, minek szenvedjek annyit, ha úgyis szar jegyet kapok és a tanár se hiszi el, hogy tudom a dolgokat? 7.-ben 2-esre zárt le év végén ez a tanár németből...

Aztán 8.-ben összevontak minket egy másik németes csoporttal és az ő tanáruk tanított minket és nála érdekes módon dicséretes 5-ös lettem, meg középsuliban is 4 éven keresztül dicséretes 5-ös voltam. Az osztályból elsőként tettem le a nyelvvizsgát és az érettségim is 5-ös lett németből (90%), pedig 8. óta egy szót sem tanultam :D

Ohh és még annyit, hogy a bunkó tanárunknak köszönhetően már általános suliban ott aggódtam, hogy te jó ég, hogy fogok pár év múlva leérettségizni németből? És elhittem, hogy nincs semmi nyelvérzékem, pedig azóta a nyelvtanulás lett az egyik hobbim.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, csak jól esett kiírni magamból :D

20L

2018. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Én diszkalkuliával és diszgráfiával fel voltam ment helyesírás és matek alól,tényleg pocsékul ment mindkettő.

Utána megtanultam helyesen írni mert lett egy barátnőm aki nagyon okos művelt volt és nem akartam beégni előtte.

Rákerestem minden szóra hogy írják helyesen ha nem voltam benne biztos,azóta elég jó a helyesírásom.

A matek is 11-12.évfolyamra elég jól ment már,négyes-ötös voltam belőle,most cnc programozó vagyok annak ellenére hogy nyolcadikban a matek tanárom megmondta,ilyen téren nem lesz belőlem semmi :)

2018. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!