Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan inni?

Miért kell állandóan inni?

Figyelt kérdés
Ha családi ünnep, ha baráti látogatás állandóan az alap mozgatórugó a pia. Az emberek már nem is érzik jól magukat ha nem vedelhetnek? (Tisztelet a kivételnek mert vannak még normális emberek). És ha valaki nem iszik azt miért nézik ki?
2019. jan. 6. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Rossz mintakövetès, csordaszellem, vágy az ivásra, burkolt ivásverseny, gőzleengedès. Aki nem iszik, az meg "lehet" tègla, renitens.
2019. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, igazából nem is tudom megválaszolni.Főleg úgy, hogy hiába iszok, akkor sem érzem jól magam.

Viszont én nem nézem le azt, aki nem iszik. Nem tartom erénynek (az ivást).

2019. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak ez már beépült az életébe, napi szinten megy a poénkodás, a "hejj de szárazság van", "sivatagban vagyok vagy mi?" stb poénkodás.

Ők ezt szokták meg, természetesnek tartják, biztos ezt látták mindig.

2019. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem iszom egyáltalán, és sokszor volt kellemetlen helyzet a környezetemben, mire megszokták, hogy nem csak kéretem magam, hanem tényleg visszautasítom, akár születésnap, akár esküvő legyen is az.
2019. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka van.

Van, aki szimplán alkoholista, de én speciel azt vallom, hogy egy kis alkohol fel tud minden bulit dobni, segít ellazulni.

Én nyáron szoktam otthon bulit rendezni, ilyenkor elég sok olyan cimborám elhívom, akivel év közben nem nagyon tudok találkozni.

Általában mindenki eljön, de mindig van nem egy ember, aki úgy esik be, hogy fél órával előtte dolgozott, benne volt a dolgaiban vagy még akkor is csörög a telefonja és már úgy kapcsolja ki.

Látszik, hogy még agyal, nem tud lepörögni az egész napos, hetes hajtás után.

Ilyenkor jó egy sört vagy pálinkát, esetleg mind a kettőt bedobni.

Az meg, hogy szerinted ez nem normális, a saját szegénységi bizonyítványod, igazi korlátolt ember vagy.

2019. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy kezd kikopni ez a dolog és egyre inkább az alkoholt tukmálók vannak kisebbségben. Régen tényleg ment ez, hogy "valaki igyon már velem" manapság meg magukra maradnak és látszik, hogy kicsit kínosan érzik magukat ez miatt.


Ami nálam nagy adu az a vezetés. Ezt minden pia tukmálásra rá lehet fogni, hogy nem, mert vezetek, vezetni fogok, lehet hogy még vezetek. És innentől téma lezárva.


Bár alapvetően az ellen nem vagyok, hogy az ember társaságban bedobjon 1-1 sört, mert egy kis alkohol tényleg felszabadító tud lenni. De mindennek megvan a maga helye.

2019. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A választ a kérdésre nem tudom de valahol engem is bosszant a dolog. Főleg azért mert állandóan kínálgatnak, én meg állandóan visszautasítom, és ezért állandóan kapok megjegyzéseket, amit valószínűleg viccnek szánnak, de rohadt unalmas. Nem értem miért nem lehet megérteni ha valaki nem szereti az alkoholt. Szerintem kifejezetten rossz íze van a legtöbb alkoholnak (van egy-két kivétel ami nem rossz, de jónak se mondanám) nem is értem hogy lehet szeretni az ízét. Sokszor azt gondolom hogy nem is ízlik azoknak se akik isszák, csak azért isszák mert alkohol.
2019. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szűk látókörű és semmi bajom az alkalmankénti italfogyasztással. Azt nem tartom helyénvalónak, hogy két ismerős már nem tud úgy találkozni, hogy ne az italozásé legyen a főszerep. Miért nem lehet simán beszélgetni, táncolni, játszani? Miért kell rögtön leinni a sárga földig csak mert buli van?
2019. jan. 6. 12:52
 9/11 nemaRendőrség ***** válasza:
68%

Vannak alkalmak mikor inni kell, és vannak mikor nem.

Ha felmész a haverokhoz "bulizni"(dumálni, lelkizni ha úgy tetszik stb) akkor inni kell, mert hamarabb ki mered mondani amit akarsz a jó kis idegméreg miatt.

Ha felmész a haverokhoz összerakni az új bútort akkor nem kell inni.

Ha elmentek a városba kocsmázni akkor inni kell.

Ha elmentek a terembe edzeni akkor nem.


Te hibád, hogy csak olyan összeröffenések vannak ahol piáltok, mert másra nem hívnak, vagy pl te nem szervezel mást.


Mi haverokkal járunk sportolni, túrázni, wellnessezni stb stb, mind olyan alkalmak amikor nem iszunk. Meg járunk inni is

2019. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem fogják már fel egyesek, hogy marhára nem az alkohollal van a probléma, hanem az emberek túl hülyék ahhoz, hogy MÉRTÉKKEL fogyasszák.
2019. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!