Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a lustaság ellen?

Mit lehet tenni a lustaság ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon lusta vagyok, egy igazi dög. Mindent az utolsó pillanatra hagyok, ez má a jegyeimen is meglátszik. Szeretnék aktívabb, produktívabb lenni, de egyszerűen nem megy. A kényelmes ágy, a fetrengés és a számítógépes játékok mindig felülkerekednek. Egyszerűen semmihez sincs kedvem. Se takarítani, se főzni, se kondizni, de legfőképpen a tanulásra nincs semmi kedvem. Mégis mit tegyek?

2018. okt. 7. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Tervezd meg a napodat. X órától Y óráig foglalkozol valamivel, Y órától Z óráig valami mással foglalkozol.


Sokkal könnyebb tartani magadat egy menetrendhez.

2018. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bąssz be es ez se fog erdekelni
2018. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs lustaság, csak érdektelen motiválatlanság.

Én, amikor lusta időszakaim vannak, felteszem magamnak a kérdést, hogy "biztos, hogy az utamon járok?"



Ebben a kérdésben és a ráadott válaszban is van igazság.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2018. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok sajnos, pedig most 11.-ben már számítanak a jegyek, de most hétvégén is alig tudtam rávenni magam valamire. Próbálkoztam már ezzel az x órától x óráig való beosztással, de egyszerűen nincs kitartásom, sem motivációm hozzá. Elkezdeni mindig el tudom az anyag tanulását, csak a végéig nem jutok el sokszor... 18/L
2018. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!