Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik már...

Vannak itt olyanok, akik már átélték milyen az igazi szegénység?

Figyelt kérdés
Mi gyerekkoromban nagyon szegények voltunk. Még az osztálypénz befizetése is problémát jelentett. Habár szép, nagy házban laktunk, a megemelkedett devizahitelt alig bírtuk fizetni. A nagymamánk eladta a házát, és hozzánk költözött, az árából pedig tovább fizettük a hitelt. Ez mentett meg a kilakoltatástól minket. Gyakorlatilag csak a mamám alig 100 ezres nyugdíjából és a két családi pótlékból éltünk éveken keresztül, mert a szüleim mindkét fizetése a kölcsön visszafizetésére ment el teljesen. A kertben termesztettünk annyi zöldséget és gyümölcsöt, amennyit csak tudtunk. Nem volt internetünk, mindig a plázába mentünk wifizni, évente max kétszer kaptunk ruhákat, és a kocsit is csak nagyon ritkán használtuk. Szerencsére sosem éheztünk, és a számlákat is ki tudtuk fizetni, így más tartozásunk nem keletkezett. Most már azért aránylag jobban elünk, így hogy érettségi után azonnal munkába álltam, de még mindig több mint 10 évig nyöghetjük a hitelt. Természetesen elköltözni 10 éven belül esélyem sincs. Esetleg megpróbálok valamilyen keresett szakmát elvégezni, és külföldre menni, mert angolul és németül már jól beszélek. Vannak itt mások is akik átéltek hasonlókat? Megosztanátok velem?

2019. jan. 11. 18:38
1 2
 1/14 nemaRendőrség ***** válasza:
25%
Volt egy olyan hónap mikor minden nap májkrémes zsemlén éltem
2019. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen tudom... nagyon tré volt...de aztan szerencserw felnottem sajat jerwsetem van, es most mar nincs olyan hogy nincs ra penz....
2019. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem anyam meghalt apam egyedul maradt velem es a tesommal. Nagyon sokat nelkuloztunk bar a nagymamam segitett amiben tudott de volt amikor nem kaptunk semmilyen segitseget. Apukamnak arra sem volt penze amikor munkanelkuli lett (felszamoltak a munkahelyet) hogy egy villakeszletet vegyen vagy barmi olcsobb dolgot. Kaja mindig volt de ruhat nagyon nehezen tudott nekunk venni, 4-5 havonta kaptam egy nadragot de volt hogy egy tanevet 2 nadragban jartam vegig mert nem volt ra penzunk. Volt amikor kellett az iskolaba szines ceruzat venni es nagyon nehezen tudott penzt kiszoritani ra. Poharkeszletet is mamamtol kaptunk mert nem telt ra. Amikor lett ujra munkaja akkor alltunk kicsit jobban de borzalmasan nehez volt mikor munkanelkuli volt. Csak a csaladi segelyt kapta utanunk es az arvasagit ami nagyon keves.
2019. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám, azt viszont sokszor átéltem hogy a korombeli iskolatársak majdnem kivétel nélkül jobb anyagi helyzetűek voltak mint én.
2019. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Mi most is szegènyek vagyunk.

Csak lavorban tudunk megfürödni.

De most hála Istennek van,mit enni.

2019. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Ez a történet semmi, ahhoz képest amit mi éltünk át! Az étel nélkülözés még csak hadján, de annyira szörnyű a múlt, hogy inkább nem írom le!
2019. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
nekem nem szegény de egyszerű gyerekkorom volt..az a szint amikor enni van meg használt ruhákat tudtok venni de ilyen, hogy internet meg telefon meg hobbik ez nyomokban sem..szóval igen, egyszerű de igényes tiszta gyerek voltam az iskolában..tanulságnak nagyon jó volt, egy-egy kockázatos döntésnél nem húz a félelem a hátterből, hogy "csak el ne szegényedjek", nincs benne semmi..
2019. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem apám elitta meg eljátszotta a pénzét majd válás után a házat is eladta a fejünk felől. De addig volt olyan nem egyszer, hogy a szomszéd néni adott kenyeret anyámnak, hogy tudjunk enni. Anyám dolgozott de apám.valahogy mindig megtalálta a dugipézt is és azt is ellopta/elitta. Utána mamánál laktunk, majd albérletekben. Aztán Pest 7 évig. Vettünk egy házat, a devizát azóta is nyögi anyám. Most a párommal élek, neki van háza (persze hitel is van) de most úgy élünk, hogy nincs ugyan luxus, de nem kell amnyira spórolni és ha valami nagyon tetszik vagy kell, meg tudjuk venni. Természetesen mindketten dolgozunk nem keveset. A keresett szakma jó ötlet és ha lehetőséged van jó munkához menj külföldre. Tesómnak is bejött. :) Sok erőt és kitartást neked!
2019. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sokféle szegénység van. A legnagyobb nyomor az utolsóban leírt. A családon belüli bántalmazás, az agresszív szemét szülők, testvérek, rokonok teljesen tönkre tudnak tenni egy gyereket. Ha a család összetart és egységben működik, akkor ezek kevésbé veszélyesek. Mindenkinek merem javasolni, hogy bármekkora szegénységet élnek meg, igyekezzenek nyitottnak lenni, tanuljanak, különösen nyelveket és keressék, hogy miben tudnának jól érvényesülni, ami őket is érdekli. Ne kössenek érdekházasságot. Ha a családban bántlmazó környezet van, abból próbáljanak kilépni.
2019. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, szintén gyerekként. Számomra az a fura, hogy általános iskoláig fel se fogtam, hogy nem az a természetes, ha állandóan a pulcsim ujját húzogatom le vagy az, hogy csak 2 zoknim van és naponta mosni kell vagy az, hogy az ovis uzsonna (és később az iskolai uzsonna után) nem eszünk. Meg az is, hogy csak és kizárólag kenyér volt otthon, legtöbbször azért volt margarin is (de felvágottak, zöldségek, gyümölcsök soha).

Én a szülőkkel se voltam szerencsés, apám a testi fenyítés elkötelezett híve volt, anyám simán elvert havonta olyanokért, hogy reggel megreccsent a parketta a talpam alatt. Akkoriban még "csak" a műszaki cikkekre vettek fel hitelt (mert nálunk gyorsan lett számítógép, új TV, DVD-lejátszó) - hitelre, de iskolás koromban konkrétan nem ismertem fel csomó zöldséget. De simán tudtam venni a boltban rengeteg cigit és sört már 7 évesen a boltban, természetesen apámnak.

Utána elváltak (apám megcsalta anyámat), anyám meg a netről összeszedett egy pedofilt, aki ott élt nálunk megismerkedésük után 1,5 hónappal. Anyámat nem érdekelte, hogy utána sikoltozok, miután megint letépte a felsőmet azzal, hogy mutassam a (nem létező) melleimet vagy a nemi szervemet fogdosta, őt hagyjuk ki ebből. Innentől indult a lejtő, a lakáshitelek sokasága, az életszínvonal hirtelen felugrása (lett kocsink, nem is egy, hanem 6 év alatt vagy 9 db, mert szerették veszteségesen cserélgetni), volt otthon felvágott, elmehettem egyszer egy nyári táborba. A hitelt is hitellel kezdték el kitörleszteni, amikor senki se adott nekik már legálisan, akkor uzsorások jöttek, éjfélkor lábbal ordítva rugdosták az ajtót az ő behajtójuk, hogy adjuk vissza a pénzt tripla kamattal.

Kikapcsolták az áramot és a vizet is többször, télen csomószor nem volt fűtés. 2 napok is elteltek úgy, hogy nem ettünk semmit, mert nem volt annyi pénzünk a végén, hogy vegyünk akár egy zsemlét. Állandóan rokonoktól kéregettünk. Szörnyű időszak volt.

Aztán a bátyám munkába állt, ő hazaadta a keresetét és a pedofilka is elhúzott végre dolgozni (mindig volt pár hónapnyi munkaviszonya, aztán behisztizett, hogy neki senki se parancsolgasson és 1 évig megint nem volt). Én meg megpróbáltam öngyilkos lenni, ekkor átkerültem egy rokonhoz, ahol vasszigor volt, de... volt meleg víz. És nem nyúlt hozzám senki. Szóval én hálás voltam ezért a sorsnak, itt lettem végül nagykorú is.

Most MSc-re járok egyetemen, mellette dolgozom, kollégiumban élek, ha befejeződik, akkor szeretnék kimenni külföldre megcsinálni a phd-mat, ha nem, akkor a mostani munkahelyem jelezte, hogy szívesen felvesznek :)

A bátyám autodidakta módon kitanult egy programozási nyelvet, fél milliót keres nettót, ebből törlesztik a hiteleket és anyámékkal él, pedofilka magánvállalkozó lett és egész jól megy az üzlet, anyám is dolgozik.

2019. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!