Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek ha...

Mi értelme van az életnek ha egyszer úgyis mindenki meghal?

Figyelt kérdés

Mi értelme volt megszületni ha egyszer úgyis meghal az ember?😩 És mindent amit elértél a semmibe veszik. Ha én neghalok akkor "Én" soha többé nem leszek? Szörnyű belegondolni.😨 Sokan azt mondják hogy sok minden történik az életben.Nem igaz. Eltelt az egész gyerekkorom és úgy érzem hogy alig éltem. Már a fél életem leéltem. Ráadásul rengetegen halnak meg fiatalon is és ez bosszant.😡

23/f



2019. jan. 15. 18:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Áprilisban meghalt egy volt évfolyamtársam, Molnár Emánuel Erik, focista. Egy vadidegen részeg ember miatt halt meg. Minek ült az autójába? Mit keres egy 17 éves gyerek egyedül az utcán hajnalban? Minek kell állatkodni?

Rám kell nézni. Se barátaim, se haverjaim, se senkim. Mindenkit gyűlölök, mégis élek vígan, hiszen szoktuk mondani, a sz@r sokáig eláll. Érdekes Én nem szenvedek autó balesetet. Mert nincsenek ökör haverjaim, akik bevigyenek a rosszba. Sokáig elállok, és imádok sz@r lenni. Muhahahahahaha

2019. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egyébként én is sokat gondolkodtam ezen, nagyon sokszor az jutott ki eredménynek semmi de én azt hittem eddig, hogy csak engem foglalkoztat a kérdés.
2019. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés! Én is gondolkodtam már ezen!

Annyira gyorsan megy az idő, legtöbben azon vagyunk, hogy jó életünk legyen. Tanulunk, megyünk előre, jó munkahelyen akarunk lenni, párkapcsolatot akarunk,gyereket, anyagi jólétet, barátokat. És hiába küzdünk mindenért, eltelnek az évek és felesleges volt minden. Engem is nagyon elszomorít ez ha ìgy belegondolok. Viszont boldogulni kell amíg itt vagyunk, hiszen a halál nem indok, hogy ne tegyünk semmi hasznosat. És sosem tudni mennyi van még hátra... :( Szeretnék még sokàig élni, de ez sajnos nem csak rajtam múlik.

24N

2019. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezt a gyerekmániásoktól érdemes inkább megkérdezni, mert úgy tudják... A biológiai szükséglet "kielégítése".
2019. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
66%

"Mi értelme volt megszületni ha egyszer úgyis meghal az ember?😩 És mindent amit elértél a semmibe veszik."


Az élet értelme az, hogy eljussunk eddig a kérdésig, mert ettől kezdve tudunk csak továbblépni. Most már te magad is látod hogy bármit is érsz el, és bármekkora valakivé is válsz, az mulandó. Az ember három születésen megy át, az első az anyagba születés, a második az ego születése, amikor kifejlődik bennünk az értelem és valakivé akarunk válni, gazdaggá, sikeressé, széppé, erőssé, eközben anyagi vágyainkat is kiéljük amennyire a lehetőségeink engedik. Aztán jön a harmadik születés, de ez sok embernél sajnos elmarad, ezt nevezhetjük a lélek születésének, amikor egy belső érzésünk támad, hogy ez így nem jó, ekkor észrevesszük hogy bármilyen luxus tárgyat is veszünk, már napokig sem okoz örömöt, azon gondolkozunk hogy mi értelme az életnek, ha a végén minden amit elértünk itt marad, mi pedig meghalunk. Szóval amikor ezek a kérdések felmerülnek, akkor kell annak a keresésére indulni, hogy mi az bennünk ami üres kézzel érkezett erre a világra és üres kézzel távozik. Az élet értelme az, hogy még életünkben megtaláljuk ezt magunkban. A nyugati kultúra szinte bele kényszerít hogy meg legyen mindenünk, mert csak akkor érsz valamit a társadalom szemében. Míg egyre többet dolgozunk hogy mindenünk meglegyen, és ez sok esetben nem kis stresszel jár, és az egészségünk is rámehet, addig sem foglalkozunk a lényegi kérdéssel, hogy mi az élet értelme. Azaz végig kifelé kutatunk az anyagi világban, és meg sem fordul a fejünkben hogy befelé is vezet egy út. Olvass utána hogy mit jelent a megvilágosodás, hogy miről számolnak be azok az emberek akik megvilágosodtak. És még csak ne is hidd el nekik azt amiről írnak már évezredek óta, próbáld meg te magad megtapasztalni. A meditáció és az önkutatás segít ebben.

2019. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vagy csajozol és dugsz vagy kb semmi értelme.

Arra van még pár éved. De ha az is eltelik 35-40 felett már valóban várhatod a végét. Addig van mêg 17 éved , megdughatsz még 50-100 nőt is. Hajrá...

2020. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!