Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Arra születtem, hogy mindenki...

Arra születtem, hogy mindenki belémtaposson, lekoptasson, megalázzon vagy kegyetlenkedjen velem, mi értelme van így élni?

Figyelt kérdés
Még az is aki kitartott mellettem azzal a szándékkal hogy segíteni akar nekem, az is belátta hogy egy nyomorék vagyok, és már letett az egészről, mostmár csak bántani tud lelkileg. Mások meg végképp nem kérnek belőlem
2018. aug. 21. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Tudom hogy nehez a hozzaallasodon valtoztatni, de ilyen modon csak szanalombol allnak majd emberek melled ideig-oraig, amig van lelki erejuk veled foglalkozni.


Ossze kell szedned magad, mert a sajat eletedet csak te tudod rendbetenni. Probalj meg pozitivan tekinteni a dolgokra - fake it till you make it -, es akkor nem fogod elmarni magad mellol az embereket a sok negativummal.


Ha egyedul nem megy, akkor kerj szakszeru segitseget pszichologustol.

2018. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Próbálj meg interneten barátkozni.


Különféle zenék és sorozatok segítenek feledtetni a témát.

2018. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amondó vagyok, ne legyél áldozat. Jelenleg áldozatként tekintesz magadra, de ezen csak te tudsz változtatni. Mindenki életében vannak nehézségek, van, hogy így érzi magát az ember, de fel kell állni és csinálni, élni tovább az életünket. Nem szabad bent ragadni az ilyen állapotban! Lehet, hogy hoztál rossz döntéseket, ez esetben ideje kiküszöbölni a csorbát.
2018. aug. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha mások rosszul bánnak veled, attól nem vagy nyomorék...

Mutasd meg nekik, hogy mi az a viselkedés, amit szeretnél, ha alkalmaznának veled szemben.

2018. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne magadért élj! Élj másokért! Élj az ellenségeidért és bánj el velük!
2018. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az átok egyik része az ami történik veled.


[link]

2018. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tinédzser/iskolai probléma, ahogy kilépsz majd az Életbe, ez meg fog szűnni. Ha nem akarsz tenni ellene, csak addig kell kibírnod.

Amúgy elárulok egy "titkot", aminek a felismerése nekem sokat segített.

Senkit sem érdekel semelyik másik ember annyira, mint saját önmaga. Ha valaki oltogat téged, azt csak azért teszi, hogy ő maga érvényesüljön a többi ember előtt. Ha valaki nevet az oltogatásán, szintén csak beilleszkedni akar. Ha valaki bókol neked, nem neked akar jót, hanem pozitívan szeretné feltüntetni saját magát a te szemedben. Minden emberi interakciót önös szándék vezérel, teljesen mindegy a többi embernek, hogy te milyen vagy. Ha történik veled valami megalázó dolog amin évekkel később is kattogsz, hogy "jaj mindenki elítél miatta", semmit sem számít, ők már nem is emlékeznek rá valószínűleg, vagy ha igen, akkor sem érdekli őket. Bárki bármit tesz ellened, vagy érted, azt valójában csak a saját önös érdekében teszi. Innentől kezdve arra a véleményre/hozzászólásra/gesztusra adsz, amire csak akarsz. Attól, hogy valaminek te vagy a célpontja, egyáltalán nem feltétlenül érint téged. Ha valaki gyengeségből, kicsinyességből a te bántásoddal igyekszik fényezni az egóját, hát legyen az ő baja! Semmi közöd hozzá.

Amik alapján viszont valóban érdemes megítélned önmagad, azok a saját tetteid és viszonyulásod azokhoz az emberekhez, akik fontosak számodra. A valós értékeid, amiket tapasztalsz és érzel magadban nap mint nap. A szívességeid és törődésed a szeretteid iránt, az empátiád, önzetlenséged. A szakmai tapasztalatod és hozzáértésed azokkal a tevékenységekkel kapcsolatban, amiket szeretsz csinálni. Ha valamelyikben nem érzed magad erősnek, fejlessz rajta, gyakorold! Kedveskedj a barátaidnak, családtagjaidnak, érdeklődj felőlük, hallgasd meg őket! A hobbijaidban kerekedj felül az átlagos szintnél, tanulj róluk!

Azt pedig, hogy ki mit gondol rólad, felejtsd el nagy ívben! Így fogod nagyon jól érezni magad a bőrödben.

2018. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10.53


Mennyire igaz,amit leirtál.

2018. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!