Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek valós veszélyt...

Szerintetek valós veszélyt jelent a turanizmus ergo a magyarok "ázsiai" mivoltának a hite az országra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben megfigyeltem, hogy sok közösségi platformon a magyarok egyfajta közutálatnak örvendhetnek a legtöbb környező Európai ország által, mivel szerintük mi ázsiai migránsok vagyunk itt Európában. Lényegében egy lapra vesznek minket az Azerbajdzsániakkal, Kazahokkal, Törökökkel, Mongolokkal stb... és állítják, hogy semmi keresnivalónk itt, mert az igazi hazánk Közép Ázsiában van.


Ez mint mondanom sem kell elég furcsa, ugyanis a magyar kultúra az tipikusan európai, az építészetünk, a művészetek, a szokásaink, a múltunk mind európaiak. Genetikailag és megjelenésileg sincs semmi közünk a fennt említettekhez:

[link]

Amikor körülnézek az utcán nem érzem, hogy Ulánbátorban lennék. Fehér embereket látok és barokk, neo klasszicista építészetet, régi városrészekben középkori várromokat és összessében egy európai lelkű helyet.


Ígyhát a ennek a felénk irányuló kártékony nézőpontnak nem passzív okai vannak, nem tapasztalatból származik, hanem aktív terjesztés útján került a köztudatba.


Beszéltem törökökkel, náluk a politikia propaganda teljesen átszőtte a köztudatot. Egy bizonyos magyar politikai párt (nevén nem szólítom, mivel nem politizálni akarok, aki kíváncsi rá utána néz) missziózott Törökországban, mejnek során azt hírdette, hogy közeli rokonok vagyunk a törökökkel (nyílván politikai támogatás reményében). Mondanom sem kell hogy az EU után ácsingózó törökök haraptak az ötletre, és ma már azt tanítják náluk az iskolákban, hogy a magyarok lényegében keresztény törökök. Úgy gondolom ez az egyik oka a jelenségnek, ugyanis ezek az emberek a közösségi platformokon elég intenzíven tolják ugyanezt a dumát, sokan közülük egyenesen jogot tartanak az országunkra, mondván, hogy mi is törökök vagyunk.


A másik ok szerintem a turanizmus, mely egy a 19.században megjelent és felkapott politikai irányzatként indult, sok magyar még mindig vallja és állítja, hogy a magyar ember rokona a mongolnak és a kultúránk pedig az Azerbajdzsániakkal, Tatárokkal áll a legközelebbi kapcsolatban. Ennek hangot is adnak néha, mely csak olaj a tűzre, azzal együtt amikor néhány magyar teljes idegen országokat nyílvánít jogosan magyarnak.


Lényegében azoknak a népeknek melyek területi vitákba kerülnek a magyarokkal ez a két dolog éppen kapóra jött, hogy azt mondhassák "Hahó, kezdjük ott, hogy te mit keresel egyáltalán itt? "


Ha hozzávesszük, hogy hasonló divathullámok a 19. században is voltak már érthetőbb, hogy miért volt olyan szigorú a trianon, mivel ezek a nézetek lényegében akkor is teljesen "idegennek" állítottak be minket itt Európában.


Szerintetek ez a jelenség elég komoly ahhoz, hogy veszélyt jelentsen az országra, továbbá annak valódi kúltúrájára? Azok a magyarok akik hasonlókat terjesztenek miért akarják elszigetelni az országot a többi európaitól? Mit lehetne tenni a problémával?

Nevezhető ez a jelenség egy kultúrális öngyilkosságnak? A nyugatabbi orszákokban mit gondolnak erről? Ahogy nézem ezt leginkább a kelet európaiak terjesztik rólunk.



2019. jan. 15. 21:36
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/114 Barbell Deadlift ***** válasza:
91%

"Olvastam a szóbanforgó cikket. A baskírok valószínűleg a leszakadt magyarok eltürkösödött maradványnépe. Itt található az egész:"

Igen, lehetséges, de nem biztos.


Egyébként ezekkel a linkekkel te most tulajdonképpen mit akartál cáfolni, vagy megerősíteni?

2019. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/114 Buldosiers ***** válasza:
29%

"Miért kellene bővelkednünk emiatt ilyen génekben? Ha ezt eddig nem tudtad volna, elárulok valamit: a gének nem tudják, hogy a "viselőjük" milyen nyelven beszél."


Ha vitatkozni akarsz, akkor légy már konzisztens, ne váltogassad véleményedet válaszonként.

Mert te megérted származásuk okán a neo-kunokat, hogy miért turánoskodnak. MEg rokonnak tekinted a türköket állítólagos magyarokba való keveredés miatt, amire semmilyen genetikai bizonyíték nincsen a mai populáció esetében (tehát nem rokonok).


Több tízezer minta van már a magyarokról a FamilytreeDNA GEDmatch 23andme etc. ezekben a genetikai óriáscégeknél.

Külöm gyűjtik a német zsidó szláv származásúakat [link]


Ahhoz hogy 99%-os pontosságot kapjunk egy adott populációval kapcsolatban, mintavételi szempontból elég a populáció fél ezrelékétől mintát venni, figyelembe tartva a földrajzi eloszlást.


"Hihetetlen, hogy olyan megállapításokat teszel, amiket még a kifejezetten ezzel foglalkozó testvérem (szakirányú végzettsége van a témában) sem mer kijelenteni..."


Neked talán nincs is testvéred, vagy ha van biztosan nem genetikával foglalkozik. Egyrészt nem ismered (tőlem hallottál 1X) modern autoszomális genetikai kutatásokról, ami az egyetlen módszer pontosabb keveredések kimutatására, népek közötti genetikai távolság/közelség meghatározására. Csak az Y - DNS-t ismered, hiszen ahhoz ósdi régi magyar cikkekben is hozzáférésed van. Mivel a genetikai kutatások 90%-át angolul publikálják, így azt el sem tudod olvasni, csak Google félre-fordítóval. Y-DNs esetén nem hallottál subskládokról, azaz alcsoportokról, ezért írtad azt a baromságot hogy az R1A elég keleti. (nem ismered az alcsoportjait sem)

2019. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/114 Barbell Deadlift ***** válasza:
92%

„Ha vitatkozni akarsz, akkor légy már konzisztens, ne váltogassad véleményedet válaszonként.

Mert te megérted származásuk okán a neo-kunokat, hogy miért turánoskodnak. MEg rokonnak tekinted a türköket állítólagos magyarokba való keveredés miatt, amire semmilyen genetikai bizonyíték nincsen a mai populáció esetében (tehát nem rokonok).”


A mondandóm lényege az volt, hogy ha valaki abban a tudatban van, hogy voltak kun felmenői (aminek az ellenkezőjéről neked sincs bizonyítékod), akkor miért ne érdekelhetné az illetőt a kunok története? Ennek semmi köze a turánoskodáshoz… Te pont olyan vagy, mint a szíriusz-hívők, csak te fordított előjellel, valami kun-összeesküvésről vizionálsz itt már napok óta (ők meg a Habsurg-összeesküvésről). Már önmagában a „turanizmus” is elég tág fogalom.

A hozzászólásaim meg nem ellentmondásosak, egy genetikai vizsgálatból nem fog kiderülni, hogy az ember ősei milyen nyelvet beszéltek, vagy hogy milyen kultúrkörbe tartoznak, úgy látszik, aki ezt nem érti meg, az te vagy.



„Több tízezer minta van már a magyarokról a FamilytreeDNA GEDmatch 23andme etc. ezekben a genetikai óriáscégeknél.

Külöm gyűjtik a német zsidó szláv származásúakat…”


Nincs időm az egész weboldalt átnyálazni, de itt VEZETÉKNEVEKRŐL van szó, és az alapján akar különbséget tenni a vizsgált személyek között, a több tízezer adatot sem találom…(mintha oda az lenne írva, hogy 880 tag van, aki csatlakozott).



„Neked talán nincs is testvéred, vagy ha van biztosan nem genetikával foglalkozik. Egyrészt nem ismered (tőlem hallottál 1X) modern autoszomális genetikai kutatásokról, ami az egyetlen módszer pontosabb keveredések kimutatására, népek közötti genetikai távolság/közelség meghatározására. Csak az Y - DNS-t ismered, hiszen ahhoz ósdi régi magyar cikkekben is hozzáférésed van. Mivel a genetikai kutatások 90%-át angolul publikálják, így azt el sem tudod olvasni, csak Google félre-fordítóval. Y-DNs esetén nem hallottál subskládokról, azaz alcsoportokról, ezért írtad azt a baromságot hogy az R1A elég keleti. (nem ismered az alcsoportjait sem)”


Akkor itt hagyjuk is abba a vitát, ebbe a személyeskedésbe én nem kívánok részt venni, te zsonglőrködj tovább a szakszavaiddal, amik szerintem azt sem tudod, hogy mit jelentenek (legalábbis az eddigi kommentjeid alapján erősen kétlem, hogy tisztában lennél azzal, hogy pontosan miről is beszélsz). Az külön vicces, hogy az én angoltudásomat próbálod vitatni, amikor a linkednek semmi köze ahhoz, amit a kommentedben beleakartál magyarázni…

Az R1a pedig gyakori a szláv, török és iráni nyelveket beszélő emberek körében, és a magyar lakosság esetében is jelen van, úgyhogy nem tudom, hogy az „alcsoportok” meg a „google félrefordító” hogy jön ide…


Te csak ábrándozz továbbra is "neo-kunokról".

2019. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/114 A kérdező kommentje:

Barbell Deadlift.


Semmit nem akartam cáfolni, csak hátteret adni, hogy senki ne beszéljen hülyeségeket.


Amúgy az R1a haplocsoport úgy van definiálva, mint szláv, kurgán és árja haplocsoport.

2019. aug. 18. 23:33
 95/114 A kérdező kommentje:
Úgy éreztem elkezdek a szélsőségek felé menni a dolgok, ezért osztottam meg objektív oldalakat.
2019. aug. 18. 23:35
 96/114 Barbell Deadlift ***** válasza:
91%

"Amúgy az R1a haplocsoport úgy van definiálva, mint szláv, kurgán és árja haplocsoport."


Mondjuk inkább úgy, hogy nagyjából a Kárpát-medencétől az Altaj-hegységi előforduló, elég gyakori haplocsoport.


De megmondom őszintén, hogy én kezdem elveszteni a fonalat...Már a kérdésedet sem értettem pontosan, de már nem tudom, hogy min vitázunk...

Mint már leírtam, a magyar etnogenezisben részt vettek török ajkú népek, a honfoglaló magyarság (ami már alapból egy elég heterogén közeg volt) tagjai keletről, a sztyepp és erdős sztyeppövezetből jöttek, azzal az anyagi kultúrával, ami az ottani népekre jellemző. Természetesen nem vagyunk törökök, mi magyarok vagyunk, itt szerintem senki nem is állított ilyet, a történelmet viszont kár tagadni, és letagadni, hogy közünk lenne bizonyos török népekhez (a nyelvünkben él egy mára kihalt nyugati ó-török nyelv). Szerintem a mai "turanisták" sem állítanak többet, mint amit leírtam, tehát hogy egy olyan államnak vagyunk a jogutódjai, aminek az alapítói magukba olvasztottak török népeket, és sok ezer éve együtt futtatták a lovaikat a Volga mellett...

2019. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/114 Buldosiers ***** válasza:
19%

Barbell Deadlift!


Megint egy tömbként kezeled az R1A-t, mintha nem lennének variánsok alcsoportok, amik földrajzi régiónként markánsan különböznek. Egy kicsit művelődj:

[link]


R1A verziója nem eredeti török gén, a törökök Kínából érkező full mongoloid sárga törzsek voltak, akik Iráni népekkel keverdtek később, innen az R1a náluk különböző mértékben.


Persze a türkökre (is) jellemző perzsa eredetű R1A altípusok nincsenek jelen Magyarországon, se az Európai kontinensen. A magyaroknak közép és K-európai szláv R1A típusai vannak csak. Ez már nem illik a te meséidbe ugye?



DE Y haplocsoportokról vitázni teljesen értelmetlen, mert nem árul el sokmindent sem az egyének sem a népek származásáról. Helyette autoszomáliss kutatásokat használnak.


Tehát totál analfabétákra jellemző módon megint csak Y haplocsoport markerekkel hozakodtál elő, ami teljesen alkalmatlan néprokonság megállapítására, se keveredés detektálására, csak népvándorlás modellezésére alkalmas. A keveredés pontos mérőjéről az autoszomális kutatásokról semmit sem tudsz, ami kb. olyan mintha az autószerelő nem hallott volna az önindító létezéséről. De azért qurva magabiztosan próbálod előadni magad.



"te zsonglőrködj tovább a szakszavaiddal, amik szerintem azt sem tudod, hogy mit jelentenek"


Tipikus bugris hozzáállás. A tanulatlan proli/paraszt ha számára ismeretlen szót hall (ami gyakran megesik), az neki "úri huncutság" zsonglőrködés...


Az autoszomális DNS tesztekről általad mutatott feketelyuk világosan tükrözi, hogy te csak jó ha egy-két nagyobb magyar nyelvű online újság tartalmát ha elolvastad populáció genetikai cikkeknek, és nem volt még saját genetikai teszted sem. Szóval elég gagyi szinten állsz populáció genetikából, de a mellényed r*ohadt óriási ehhez képest.

2019. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/114 Buldosiers ***** válasza:
24%

Autoszomális tesztek és genetikai távolságok európai népek között:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/114 Buldosiers ***** válasza:
24%

Magyar verziót linkeltem be hogy még te is megértsed


A DNS felfedi egyedi gyökereit — az etnikai csoportokat és földrajzi régiókat, ahonnan származik.


[link]


[link]


Fedezze fel etnikai származását

A MyHeritage DNS-teszt egy Etnikai becslést tartalmaz: százalékos felbontását a felmenők háttérének, megmutatva az ősei származását 42 etnikumon keresztül, legyen az japán, ír, olasz, zsidó, vagy bármelyik másik. Az eredményekben megtalálhatja ősei - családja mindkét ágáról - honnan származnak, és hogy a DNS-e hány százaléka jön adott területről.

2019. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/114 A kérdező kommentje:

Barbell Deadlift


Nem tagadtam, hogy szerepet játszottak török népek is az ide érkező magyarság történelmében, tisztában vagyok az Onogur törzsszövetséggel és a Kazár Kaganátussal. Az a baj, hogy a mai turanisták nem ezt állítják hanem, hogy konkrétan voltak a hunok, akik türkök voltak és mivel mi ugye "Hungary" vagyunk, ezért mi a hunok leszármazottjai vagyunk, tehát konkrétan türkök... Ez az a logika, amit alapvetően kritikával illettem, és hihetetlennek találtam, hogy erre építenek nemzetközi kapcsolatokat politikusok, ezt a szedettvedett, tudománytalan logikát használva kifogásként a keleti nyitásra.


És szerintem nem vagyok paranoiás, ugyanis Kásler bejelentette már a gigantikus Attila szobor épétísét és a hun - magyar múzeum terveit, alapítottak egy állami, saját magyarságkutató intézetet, ahol havi egy misiért dolgoznak (ennyiért még a sumér rokonságot is "bizonyítanám"). Miközben a felsőoktatást támadják, az 56 - os kutatóintézetet beolvasztották, mivel ugye ne legyen már rossz véleményünk a ruszkikról sem. Továbbá felvették az országot a türk nyelvű népek szövetségébe, még mint csak megfigyelőállamot, magyarul tehát egyre közelebb vagyunk hozzá, hogy egy ligába kerüljünk Kazahsztánnal, Azerbajdzsánnal, Türkmenisztánnal. Márpedig ezt a szövetséget nem valamikor-régen-türköket-magukbaolvasztott-de-amúgy-nem-türk-népek szövetségének nevezik.


Az én alapvető problémám az volt, hogy ebbe az irányba kezdett elmozdulni az ország, egy fanatikus turanista réteg elveit ugródeszkaként és kifogásként használva erre, a tudományt teljesen mellőzve.

2019. aug. 19. 14:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!