Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek valós veszélyt...

Szerintetek valós veszélyt jelent a turanizmus ergo a magyarok "ázsiai" mivoltának a hite az országra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben megfigyeltem, hogy sok közösségi platformon a magyarok egyfajta közutálatnak örvendhetnek a legtöbb környező Európai ország által, mivel szerintük mi ázsiai migránsok vagyunk itt Európában. Lényegében egy lapra vesznek minket az Azerbajdzsániakkal, Kazahokkal, Törökökkel, Mongolokkal stb... és állítják, hogy semmi keresnivalónk itt, mert az igazi hazánk Közép Ázsiában van.


Ez mint mondanom sem kell elég furcsa, ugyanis a magyar kultúra az tipikusan európai, az építészetünk, a művészetek, a szokásaink, a múltunk mind európaiak. Genetikailag és megjelenésileg sincs semmi közünk a fennt említettekhez:

[link]

Amikor körülnézek az utcán nem érzem, hogy Ulánbátorban lennék. Fehér embereket látok és barokk, neo klasszicista építészetet, régi városrészekben középkori várromokat és összessében egy európai lelkű helyet.


Ígyhát a ennek a felénk irányuló kártékony nézőpontnak nem passzív okai vannak, nem tapasztalatból származik, hanem aktív terjesztés útján került a köztudatba.


Beszéltem törökökkel, náluk a politikia propaganda teljesen átszőtte a köztudatot. Egy bizonyos magyar politikai párt (nevén nem szólítom, mivel nem politizálni akarok, aki kíváncsi rá utána néz) missziózott Törökországban, mejnek során azt hírdette, hogy közeli rokonok vagyunk a törökökkel (nyílván politikai támogatás reményében). Mondanom sem kell hogy az EU után ácsingózó törökök haraptak az ötletre, és ma már azt tanítják náluk az iskolákban, hogy a magyarok lényegében keresztény törökök. Úgy gondolom ez az egyik oka a jelenségnek, ugyanis ezek az emberek a közösségi platformokon elég intenzíven tolják ugyanezt a dumát, sokan közülük egyenesen jogot tartanak az országunkra, mondván, hogy mi is törökök vagyunk.


A másik ok szerintem a turanizmus, mely egy a 19.században megjelent és felkapott politikai irányzatként indult, sok magyar még mindig vallja és állítja, hogy a magyar ember rokona a mongolnak és a kultúránk pedig az Azerbajdzsániakkal, Tatárokkal áll a legközelebbi kapcsolatban. Ennek hangot is adnak néha, mely csak olaj a tűzre, azzal együtt amikor néhány magyar teljes idegen országokat nyílvánít jogosan magyarnak.


Lényegében azoknak a népeknek melyek területi vitákba kerülnek a magyarokkal ez a két dolog éppen kapóra jött, hogy azt mondhassák "Hahó, kezdjük ott, hogy te mit keresel egyáltalán itt? "


Ha hozzávesszük, hogy hasonló divathullámok a 19. században is voltak már érthetőbb, hogy miért volt olyan szigorú a trianon, mivel ezek a nézetek lényegében akkor is teljesen "idegennek" állítottak be minket itt Európában.


Szerintetek ez a jelenség elég komoly ahhoz, hogy veszélyt jelentsen az országra, továbbá annak valódi kúltúrájára? Azok a magyarok akik hasonlókat terjesztenek miért akarják elszigetelni az országot a többi európaitól? Mit lehetne tenni a problémával?

Nevezhető ez a jelenség egy kultúrális öngyilkosságnak? A nyugatabbi orszákokban mit gondolnak erről? Ahogy nézem ezt leginkább a kelet európaiak terjesztik rólunk.



2019. jan. 15. 21:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/114 A kérdező kommentje:

Érdekes. Mit gondolsz az Árpád házi királyok genetikájáról? A legfrissebb kutatások szerint ez mást mutat a vezető rétegről, mint ami a te forrásodban volt leírva. Továbbá mi a véleményed a ránk maradt képi emlékekkel kapcsolatban, melyek mindegyikén a királyi családot nem ábrázolják ázsiai tulajdonságokkal?


[link]


Összességében nem tűnt rossznak amit linkeltél, viszont annál a résznél amikor a genetikai eredményeket kapcsolatba hozták a finnugor elmélettel kicsit elbizonytalanodtam az elfogulatlanságával kapcsolatban, ugyanis a finnugor egy nyelvcsalád, tudományos oldalnak nem kéne keverni a kettőt, és főleg nem genetikai alapon kikezdeni egy nyelvi kapcsolatot.



De igazából ez mellékes, az eredeti kérdéssel kapcsolatban mi a véleményed?

2019. jan. 17. 01:27
 22/114 anonim ***** válasza:
88%
A honfoglaló magyarok különböző törzsekből álltak, akik szövetséget kötöttek. Lehetséges hogy Árpád esetében nincs jelen ázsiai gén, de sok törzs vezetői esetében biztosan ott van. Vezető réteg alatt nem 1-2 embert kell értened hanem sok ezret. Ha csak az Árpád házi királyok genetikáját nézed, és úgy vonsz le következtetést, téves eredményre jutsz. Az Árpád ház kihalást követően külföldi származású királyok ültek a magyar trónon de ettől az ország népessége még nem lesz francia, olasz vagy cseh.
2019. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/114 A kérdező kommentje:

Tehát kezdetekben egy frissen kevert népről beszélhetünk. Ez tiszta.


A kérdésben vázolt problémáról mit gondolsz?

2019. jan. 17. 10:31
 24/114 anonim ***** válasza:
72%
A környező országok egyébként is utálják a magyarokat, függetlenül attól hogy van-e török rokonság. Az európai népek többsége keletről jött tehát erre kb senki nem hivatkozhat meg egyébként sincs értelme. Most itt vagyunk és kész.Viszont annak sincs értelme hogy letagadod a saját múltad, származásod csak mert másoknak ez nem tetszik. A törökök világbirodalmakat építettek és a mai Törökország a fejlett világ része, tehát igazából nincs is mit szégyellni ha lenne ilyen rokonság, de ahogy írtam a mai magyar emberből már eltűnt az ázsiai gén. Ennek lehet örülsz, de ez egyben azt is jelenti hogy a honfoglaló vezető rétegez neked genetikailag már nem nagyon van közöd. Egy mai török ember közelebb áll hozzájuk genetikailag mint te.
2019. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/114 anonim ***** válasza:
64%
24: A mai törököknek sincs genetikailag sok köze az 1000 évvel ezelőtti türkökhöz. A görögök,kurdok,örmények viszont ironikus módon közeli genetikai rokonaik, pont azok akikkel általában nemigazán csípik egymást.
2019. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/114 A kérdező kommentje:

Hát az hogy nem rendelkezem ázsiai génekkel, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs kapcsolatom az első magyar vezető réteggel (nem tartok igényt amúgy ilyesmire), ugyanis az előbbb említettem az ellenpéldát, márpedig ha volt egy olyan család akkor több is lehetett.


Az, hogy pedig ""

2019. jan. 17. 13:02
 27/114 A kérdező kommentje:

(véletlenül elküldtem) "úgyis utálnak minket" egy elég rossz hozzáállás, ez inkább sértődöttségből kiindulónak hangzik.


Viszont nem hiszem, hogy a honfoglaló magyar népesség egy számban elenyésző részéért kéne áldozatokat hoznunk, úgy hogy ma semmi kögünk hozzájuk. A mai magyaroknak a saját javukra kéne koncentrálni és arra a kúltúrára amibe beleszülettek. Mert már ezek vagyunk mi. Más esetben csak identitás zavaros fehéremberek lehetünk, akik sehova sem tartoznak igazán.


Az pedig, hogy a török népek dicsők voltak egy erős túlzás. A Török(Oszmán) népnek dicső a múltja, az tény, de a legtöbb türk nép egyszerű rablónomád volt, saját haza nélkül. A legtöbbjük egy dologhoz értett nagyon, ami a fosztogatás volt. Nagy területeket hódítottak meg, melyeket viszonylag gyorsan el is vesztettek, és nem hagytak maguk után semmilyen fejlettebb kultúrát, infrastruktúrát, építészetet, stb... az életmódjuk miatt. Egy birodalmat nem a meghódított területek mérete emel föl, hanem azok megtartásának képessége és az, hogy milyen nyomot hagynak maguk után, ez a törökök kivételével nagyrészt negatív. Arról nem is beszélve, hogy ma ezeknek az országoknak a nagyrésze fejletlen és sokukban harmadik világbéli körülmények uralkodnak.


A múltban való fantáziálás és a valódi helyzetünk megtagádása nem vezet semmi jóra, épp ellenkezőleg, ahogy azt tapasztalhatjuk.


Nem muszály megtagadni a múltat, viszont el kéne dönteni mi a fontosabb, egy ezer évvel ezelőtti féligazságért való áldozathozás, vagy pedig a jelenlegi országunkért és kultúránkért való kiállás. Ahogy előttem említették, a finneknek és bolgároknak is van ázsiai múltjuk, mégsem arra húznak, ahogy a magyarság nagy része sem.

2019. jan. 17. 13:27
 28/114 anonim ***** válasza:
78%
Azt írtam genetikailag nincs közöd hozzájuk. Egyébként a honfoglaló magyarok lovas nomád kultúrával rendelkeztek, ahogy az akkori törökök és a többi közsép-ázsiai nép is. Egyfelől kikéred magadnak hogy közöd lenne a törökökhöz, aztán mégis azt mondod van kapcsolatod az első magyar vezető réteggel akik kulturálisan úgy éltek mint a törökök. Szóval ez egy ellentmondás részedről.
2019. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/114 A kérdező kommentje:

Ellentmondás lenne, ha állítottam volna ilyet, de nem mondtam ilyet, csak nem zártam ki a lehetőséget, ugyanis mint látod a vezető rétegről is eltérő eredmények vannak, külömböző oldalakról. Még ki is emeltem, hogy nem tartok igényt ilyesmire. Ne próbáld belemagyarázni.


Tudom, hogy lovasnomád kultúrájuk volt, mi köze ennek ahhoz amit itt mondtam? Annak ezer éve vége.

2019. jan. 17. 14:43
 30/114 anonim ***** válasza:
74%

Komolyan azt gondolod hogy azért utálnak a szomszédos országok mert közünk van a törökökhöz? :)

Eléggé szánalmasnak érzem hogy te képes lennél letagadni a származásod csak mert ez egyeseknek nem tetszik. Szomorú hogy te ezt áldozatnak érzed. A környező népek soha nem fognak téged úgy kezelni mintha egy lennél közülük. Pedig genetikailag inkább szláv vagy de őket ez nem érdekli. Ha pedig a múltadat is letagadod, na akkor leszel identitás zavaros aki sehova sem tartozik.



"Az pedig, hogy a török népek dicsők voltak egy erős túlzás."


Már hogyne lenne dicső múltjuk. Az oszmán-törökök fénykorukban vezető hatalom voltak és fejlettségben felülmúlták Európát. Ez már önmagában elég ahhoz hogy ne kellejen letagadnod. Aztán volt még néhány nagy türk állam, mint a szeldzsuk törökök állama, Timurid-Birodalom, Mogul Birodalom, és sok kisebb kevésbé ismert türk állam.



"A legtöbbjük egy dologhoz értett nagyon, ami a fosztogatás volt."


Azt ugye tudod hogy a magyarok is így éltek vagy ezer évig?



"Arról nem is beszélve, hogy ma ezeknek az országoknak a nagyrésze fejletlen és sokukban harmadik világbéli körülmények uralkodnak."


Ők is a szovjet örökséget próbálják lerázni ahogy Magyarország. Egyébként Azerbajdzsán és Kazahsztán akiket lenéztél, gyorsan fejlődnek, mert jól használják az erőforrásaikat. Harmadik világbelieknek meg egyáltalán nem nevezném őket.



"A múltban való fantáziálás és a valódi helyzetünk megtagádása nem vezet semmi jóra, épp ellenkezőleg, ahogy azt tapasztalhatjuk."


Én nem tagadom le a jelent, te tagadod le a múltat.



"el kéne dönteni mi a fontosabb, egy ezer évvel ezelőtti féligazságért való áldozathozás, vagy pedig a jelenlegi országunkért és kultúránkért való kiállás. "


A kettő nem zárja ki egymást csak egyes gyenge jellemű embereknél, akik mások kedvvért lemondanak a múltjukról. Ha ezt teszed, akkor joggal fognak senkiházinak nevezi.

2019. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!