Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek valós veszélyt...

Szerintetek valós veszélyt jelent a turanizmus ergo a magyarok "ázsiai" mivoltának a hite az országra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben megfigyeltem, hogy sok közösségi platformon a magyarok egyfajta közutálatnak örvendhetnek a legtöbb környező Európai ország által, mivel szerintük mi ázsiai migránsok vagyunk itt Európában. Lényegében egy lapra vesznek minket az Azerbajdzsániakkal, Kazahokkal, Törökökkel, Mongolokkal stb... és állítják, hogy semmi keresnivalónk itt, mert az igazi hazánk Közép Ázsiában van.


Ez mint mondanom sem kell elég furcsa, ugyanis a magyar kultúra az tipikusan európai, az építészetünk, a művészetek, a szokásaink, a múltunk mind európaiak. Genetikailag és megjelenésileg sincs semmi közünk a fennt említettekhez:

[link]

Amikor körülnézek az utcán nem érzem, hogy Ulánbátorban lennék. Fehér embereket látok és barokk, neo klasszicista építészetet, régi városrészekben középkori várromokat és összessében egy európai lelkű helyet.


Ígyhát a ennek a felénk irányuló kártékony nézőpontnak nem passzív okai vannak, nem tapasztalatból származik, hanem aktív terjesztés útján került a köztudatba.


Beszéltem törökökkel, náluk a politikia propaganda teljesen átszőtte a köztudatot. Egy bizonyos magyar politikai párt (nevén nem szólítom, mivel nem politizálni akarok, aki kíváncsi rá utána néz) missziózott Törökországban, mejnek során azt hírdette, hogy közeli rokonok vagyunk a törökökkel (nyílván politikai támogatás reményében). Mondanom sem kell hogy az EU után ácsingózó törökök haraptak az ötletre, és ma már azt tanítják náluk az iskolákban, hogy a magyarok lényegében keresztény törökök. Úgy gondolom ez az egyik oka a jelenségnek, ugyanis ezek az emberek a közösségi platformokon elég intenzíven tolják ugyanezt a dumát, sokan közülük egyenesen jogot tartanak az országunkra, mondván, hogy mi is törökök vagyunk.


A másik ok szerintem a turanizmus, mely egy a 19.században megjelent és felkapott politikai irányzatként indult, sok magyar még mindig vallja és állítja, hogy a magyar ember rokona a mongolnak és a kultúránk pedig az Azerbajdzsániakkal, Tatárokkal áll a legközelebbi kapcsolatban. Ennek hangot is adnak néha, mely csak olaj a tűzre, azzal együtt amikor néhány magyar teljes idegen országokat nyílvánít jogosan magyarnak.


Lényegében azoknak a népeknek melyek területi vitákba kerülnek a magyarokkal ez a két dolog éppen kapóra jött, hogy azt mondhassák "Hahó, kezdjük ott, hogy te mit keresel egyáltalán itt? "


Ha hozzávesszük, hogy hasonló divathullámok a 19. században is voltak már érthetőbb, hogy miért volt olyan szigorú a trianon, mivel ezek a nézetek lényegében akkor is teljesen "idegennek" állítottak be minket itt Európában.


Szerintetek ez a jelenség elég komoly ahhoz, hogy veszélyt jelentsen az országra, továbbá annak valódi kúltúrájára? Azok a magyarok akik hasonlókat terjesztenek miért akarják elszigetelni az országot a többi európaitól? Mit lehetne tenni a problémával?

Nevezhető ez a jelenség egy kultúrális öngyilkosságnak? A nyugatabbi orszákokban mit gondolnak erről? Ahogy nézem ezt leginkább a kelet európaiak terjesztik rólunk.



2019. jan. 15. 21:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/114 A kérdező kommentje:
Az addot kúltúra pedig nem jelent egyet származással. A Szkíták is lovasnomádok voltak, mégis európaiak származásilag. A mai Grúzoknak európai kultúrája van, genetikailag mégis inkább kaukázusi, közel keletiek.
2019. jan. 17. 14:46
 32/114 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem tudom miért kéne nekem, vagy bárkinek a múltunknak tekinteni azt, mikor nekünk már semmi közünk hozzá. Én személy szerint semmi kapcsolatot nem érzek magam és a szerinted "múltam" között. Nem tagadom meg a múltam, ha valaminek a múltjához semmi sem köt, akkor az hogy lenne az enyém?


A türkökről pedig annyit, hogy nézz körül a világban mit hagytak ők, és mit mások, rögtön megérted.


Szép és jó, hogy úgy gondolod a kettő megfér egymás mellett, de a történelem sokszor bizonyította az ellenkezőjét. Éppen az az identitászavaros, aki própál kibújni a kérdés alól és a könnyebb utat választani.

2019. jan. 17. 14:55
 33/114 anonim ***** válasza:
74%

"A Szkíták is lovasnomádok voltak, mégis európaiak származásilag."


Előbb azt kifogásoltad hogy a lovasnomádok csak fosztogattak. Most akkor ha európaiak a lovasnomádok akkor rendben van de ha ázsiaiak akkor gáz?



"Kedves utolsó, nem tudom miért kéne nekem, vagy bárkinek a múltunknak tekinteni azt, mikor nekünk már semmi közünk hozzá. Én személy szerint semmi kapcsolatot nem érzek magam és a szerinted "múltam" között. Nem tagadom meg a múltam, ha valaminek a múltjához semmi sem köt, akkor az hogy lenne az enyém?"


Most ezt nem értem. Genetikailag érted? Mert én is azt írtam hogy genetikailag nincs közöd a honfoglaló magyar vezető réteghez. Ha kulturálisan is érted akkor viszont meg kell hogy tagadd a múltad mivel a magyarok sokáig lovasnomádok voltak.



"A türkökről pedig annyit, hogy nézz körül a világban mit hagytak ők, és mit mások, rögtön megérted."


Előbb kifejtettem. Ismételjem magam? Ha csak annyit mondok hogy oszmám-törökök, már többet alkottak mint a világ nagyobbik része.



"Éppen az az identitászavaros, aki própál kibújni a kérdés alól és a könnyebb utat választani."


Ezt nekem mondod? Mi alól próbálok kibújni? Te vagy az aki megtagadja a múltját csak hogy megfeleljen idegeneknek, pontosan ezzel váltva ki a szánalmukat.

2019. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/114 A kérdező kommentje:

Javaslom tanulj meg szöveget értelmezni kontextusban. Nem mondtam semmi olyat, hogy a Szkíták jobbak, azt a példát mindössze annak a bizonyítására hoztam fel, hogy a kultúra lehet független a származástól.


Ugyanakkor elismertem a török burodalmat, de te még mindig ezen lovagolsz.


"a világ másik felénél"


Te mégis miről bezsélsz? A török birodalom egy ugyanolyan birodalom volt mint a többi, az egyetlen dolog amiben fölényben voltak az a lőfegyverek használata. Akkoriban euróában a reneszánsz már önmagában többet mutatott fel, mint a török birodalom egész fentállása alatt, Orvostudomány, Anatómia, Művészetek, Matematika, Társadalom, ebben mind meghaladta a reneszánsz európa a törököket, és csak a távolkeleti birodalmak előzték meg őket.


A többi türk nép pedig nem csak a Szovjetúnió miatt tart ott ahol, előtte is jelentős volt a különbség.


Nem az idegeneknek akarok megfelelni, mindözze tartoks attól, hogy a magyarok már jól megszokott hiúságból szopatják meg maguk.

2019. jan. 17. 16:04
 35/114 anonim ***** válasza:
72%

Én pedig javaslom fogalmazz pontosan mert tele vagy ellentmondással. Tulajdonképpen mi is a problémád? Az hogy a honfoglaló magyarok részben rokonok voltak a törökökkel? Te pedig ezt inkább letagadnád csak hogy azokhoz tartozz akik utálnak téged? :)



"Te mégis miről bezsélsz? A török birodalom egy ugyanolyan birodalom volt mint a többi, az egyetlen dolog amiben fölényben voltak az a lőfegyverek használata."


Ez a kijelentésed nagymértékű tudatlanságról árulkodik. Lőfegyverek használatától még nem lesz világvezető hatalom senki. Sokáig lehetne sorolni hogy a törökök miben voltak jobbak. A haditechnika csak egy a sok közül. Először is vegyük a társadalmat. Európában egyfajta primitív kasztrendszer volt. Aki parasztnak született, az egész életében az is maradt, a nemes pedig vezető, akkor is ha totál alkalmatlan volt erre. Törököknél viszont a rátermettség és szorgalom számított. Egy parasztgyerekből is lehetett magas rangú vezető. Vagy száz különböző vallású nép élt békében egymás mellett az Oszmán-Birodalomban. Ez már önmagában kiemelkedő. Európában akkoriban élve megégették aki másban hitt vagy mást gondolt. A törökök még a birodalom legtávolabbi pontjaiban is fürdőket építettek, Európában viszont még a 19. században is teljesen normális volt hogy az emberek nem fürödtek, max évente egyszer. Említhetném még az oszmán közigazgatási rendszert, igazságszolgáltatást, szociális rendszer stb amikben mind megelőzték Európát.



"Akkoriban euróában a reneszánsz már önmagában többet mutatott fel, mint a török birodalom egész fentállása alatt,"


Ezt ugye viccnek szántad? Reneszánsz kezdete a 14. század, Kelet-Európában pedig az 1400-as évek vége. Ekkoriban Európában az emberek még saját ürülékükben fetrengtek. Az hogy volt néhány gondolkodó még nem jelent semmit. Egy birodalom nem csak attól lesz nagy hogy sok terültet foglal el, hanem hogy milyen életminőséget biztosít a területén élő embereknek. Reneszánsz alatt az átlag európai embere nyomorgott, mig a törököknél jólét volt. 16. században volt az Oszmán-Birodalom fénykora. Ekkor még sehol nem volt Európa. A felvilágosodástól kezdődően kezd csak magához térni.



"A többi türk nép pedig nem csak a Szovjetúnió miatt tart ott ahol, előtte is jelentős volt a különbség."


Akkor Magyarország is a Szovjetúnió miatt tart ott ahol? :) Nagy baromságokat hordasz össze. Magyarország kb 30-40 éves lemaradásban van a Nyugathoz képest a szovjet megszállás miatt. A türk népek fejlődését szintén gátolta szovjet megszállás.



"Nem az idegeneknek akarok megfelelni, mindözze tartoks attól, hogy a magyarok már jól megszokott hiúságból szopatják meg maguk."


Pontosan hogy idegeneknek akarsz megfelelni, méghozzá ugy hogy a saját múltad is letagadnád. Megsúgom neked hogy nem fogsz tudni megfelelni nekik, akkor sem ha letagadod a török rokonságot mert nem ezért utálnak. De az eléred hogy még jobban kiröhögjenek.

2019. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/114 A kérdező kommentje:

Először is, ha már ellentmondásokról beszélünk, az a te válaszaidban is bőven van, először beismerted, hogy nincs török rokonság a mai magyarokban, utána meg kérdőre vonsz, hogy miért tagadom meg a rokonságot. Nem tagadok le semmit, azt nehéz letagadni ami nem létezik. Az más tészta mi volt ezer évvel ezelőtt, de a nagy török rokonság akkor is csak a társadalom egy bizonyos rétegében volt jelen.


Ugyanakkor eléggé álszent dolog a tudatlanságról papolni, amikor, mindeközben olyan viktoriánus legendákat hozol fel ellenpéldának, minthogy az emberek a saját ürülékükben fetrengtek akkoriban, nem gondolod? Az ellenpéldáid nagy része nem több mítosznál.


A rómaiak után fejlett fürdőkúltúra maradt fönt európában, a legtöbb faluban voltak jelen fürdőházak, akkoriban a fürdőhelyek szociális eseményeknek is helyéül szolgáltak. Az akkori emberek legalább hetente megfordultak hasonló helyeken. Az általad elképzelt alacsony higénia pont hogy a Pestis után terjedt el (amit ironikus módon pont a Mongolok hoztak be Európába), ugyanis az emberek elkezdték hinni, hogy a vízzel terjednek a hasonló betegségek. Aztán a másik oltári hülyeség az ürülék ablakon való hajigálása, ez a kép is csak az ipari forradalom után terjedt el, ugyanis a megnövekvő városi lakossággal nem tudtak lépést tartani a sokkal kisebb cucc elvezetésére tervezett salakanyageltakarító rendszerek. Az ipari forradalom előtt ezzel nem volt probléma. Írásos emlékekből tudjuk, hogy hasonló cselekedetért komoly büntetés járt volna, adott esetben az épület egész lakosságát büntették egy incidensért.


A párhuzamot a Szovjetúnióval, pedig szintén félreértetted. Igen, mindenkit visszatarzott a szocializmus, viszont a legtöbb türk nép a szocializmus előtt is jócskán félnomád életmódot folytatott, ahogy sokam még ma is. Magyarország a Szovjetúnió és a háborúk előtt meg fénykorát élte.


Manapság pedig végképp hatalmas a szakadék a két világ között.

2019. jan. 18. 00:16
 37/114 A kérdező kommentje:

"Ha csak annyit mondok hogy oszmám-törökök, már többet alkottak mint a világ nagyobbik része."


Ezt te sem gondolhattad komolyan, a törököknek volt régen jó társadalmuk, meg szép fürdőik, oké.


Viszont elkezdett átmenni egy kicsit rajongásba, nem gondolot?

Azt ne próbáld már nekem beadni, hogy a törökök többet tettek mint, mondjuk a világ többi része együttvéve, mindent amit a törökök elértek a rómaiak már megtették előttük ezer évvel. Például a haditechnika és a társadalom terén is.


Aztán a világ többi része, lássuk csak: Emberi Jogok Nyilatkozta, Hamurappi első büntetőjogi rendszere, a ma ismert tudományaink 100%-ka, Arab matematikusok, Görög filozófusok, Görögök feltalálták a demokráciát, Kínaiak feltalálták a puskaport, amikor a törökök még jócskán a sátraikban malmoztak, Etruszkok feltalálták a rovásírást, Maja naptár, Európábol kiinduló két ipari forradalom, stb... tehát összességében a világ amiben élünk.


Kicsit több mint egy oké társadalom és pár jó fürdő, nem gondolot.


Végezetül pedig a mai Törökország leginkább közel keleti szomszédaihoz hasonlít, a legtöbb tekintetben, gondolom ezt nem kell taglalnom.

2019. jan. 18. 00:29
 38/114 A kérdező kommentje:

A külföldiekről, pedig annyit, hogy a tipikusan xenofób mentalitásoddal nyilván nem lehetne elérni semmit. Komolyan azt gondolod, hogy csakmert mondjuk a románok utálnak minket mindenki szegény Magyarországot akarja lenyomni. Elárulom az elszigetelődés nem vezet sehova, itt vagyunk, ez van. Attól, hogyha befordulnánk, mégcsak romlana a helyzet.


Én nem tagadom a múltam, azt az idióta elszigetelődő magatartást tagadom amit néhány magyar vall.


Az én genetikám, kultúrám, akárcsak a magyarok 99% -káé, ide köt, ha ázsiai lennék, akkor ázsiainak vallanám magam, akár itt is, de nem vagyok Nem tagadom, hogy egykor másfajta emberek is voltak itt, de nem is fogom felvenni az identitásukat. Ha európaiként a távolkeleten élnék, ugyanúgy európainak mondanám magam, függetlenül a szomszédoktól.

2019. jan. 18. 00:53
 39/114 anonim ***** válasza:
74%

Ha annyi szabadidőd van hogy éjszaka válaszolsz, utána is nézhetnél a dolgoknak. Akkor talán nem írogatnál hülyeségeket.



"az a te válaszaidban is bőven van, először beismerted, hogy nincs török rokonság a mai magyarokban, utána meg kérdőre vonsz, hogy miért tagadom meg a rokonságot. "


Már az első válaszomban leírtam hogy a mai magyarok esetében nincs genetikai rokonság. Nekem viszont úgy tűnik te azt is letagadod, hogy a honfoglaló magyaroknál van.


"de a nagy török rokonság akkor is csak a társadalom egy bizonyos rétegében volt jelen."


Akik ma török rokonságról beszélnek nem csak genetikai értelemben értik hanem kulturális szempontból. Ilyen téren viszont egyértelmű az egyezőség ami lovasnomád kultúra.



"Az ellenpéldáid nagy része nem több mítosznál."


Hogy lenne már mítosz? Először is én a 13-16. századokról beszélek ami a reneszánsz, mert te azt állítottad hogy ekkor már Európa lehagyta fejletségben az oszmán-törököket. A rómaiak után nem maradt fönt fürdőkultúra Európában vagy csak alig. A megjelölt időszaknak pedig nyugodtan utánanézhetsz milyen primitív volt Európa higiénia szempontjából. Igazából szenny és bűz jellemezte. Ha volt is csatorna, nyitott volt. A szemetet, koszt, ételmaradékot kidobták az utcára. Az igaz hogy úgy gondolták, a víz okozza a betegségeket, ezért nem fürödtek. Ez szerintem minden elmond. A törökök viszont az iszlám vallásukból eredően nagy figyelmet fordítottak a személyes higiéniára. Az imákat rituális mosakodás előzi meg, amit naponta ötször végeztek. A törökkori fürdőket pedig te magad is láthatod Magyarországon. Himlő elleni védőoltást is a törökök alkalmaztak először. Európa csak a 20 században jutott el erre a szintre.



"a legtöbb türk nép a szocializmus előtt is jócskán félnomád életmódot folytatott, ahogy sokam még ma is."


A legtöbb türk nép sokkal korábban került orosz megszállás alá, mint Magyarország. Kb 100 évvel korábban, így azért beláthatod hogy nem volt könnyű dolguk. Azért ma mát többségük letelepedett. Csak kevesen élnek hagyományos nomád életmódot. Csak szólok hogy például Kazahsztán és Azerbajdzsán le fogja hagyni Magyarországot fejlettségben.



"Magyarország a Szovjetúnió és a háborúk előtt meg fénykorát élte."


Mikor? Habsburg félgyarmatként? :) Jó vicc.

2019. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/114 anonim ***** válasza:
74%

"Ezt te sem gondolhattad komolyan, a törököknek volt régen jó társadalmuk, meg szép fürdőik, oké.

Viszont elkezdett átmenni egy kicsit rajongásba, nem gondolot?"


Amiket felsoroltam azok tények. Simán utánanézhetsz. Szép fürdőknél meg jó társadalomnál sokkal többről van szó. Mondjuk Európában ugyanekkor még ennyi sem volt.



"Azt ne próbáld már nekem beadni, hogy a törökök többet tettek mint, mondjuk a világ többi része együttvéve, mindent amit a törökök elértek a rómaiak már megtették előttük ezer évvel. Például a haditechnika és a társadalom terén is."


Nem azt mondtam hogy a törökök találták fel, viszont az addigi tudást jól használták. Azt sem mondtam hogy az addigi történelemben összesen hanem a saját idejükben.



"Végezetül pedig a mai Törökország leginkább közel keleti szomszédaihoz hasonlít, a legtöbb tekintetben, gondolom ezt nem kell taglalnom."


Nem tudnád taglalni mert hülyeség. Semmiben nem hasonlít a többi közel-keleti szomszédjához, egyedül a vallás ami közös. Megnéztem, Törökország GDP alapján 17. legnagyobb gazdaság. NATO-ban az USA után a második legnagyobb haderővel rendelkezik. A régió legerősebb állama, világviszonylatban pedig középhatalom.



"A külföldiekről, pedig annyit, hogy a tipikusan xenofób mentalitásoddal nyilván nem lehetne elérni semmit. Komolyan azt gondolod, hogy csakmert mondjuk a románok utálnak minket mindenki szegény Magyarországot akarja lenyomni."


Miről beszélsz? Nem vagyok xenofób. A környező országok finoman szólva nem szeretik a magyarokat. Te azt hiszed, a török rokonság miatt, ami nem igaz és vicc kategória.



"Elárulom az elszigetelődés nem vezet sehova, itt vagyunk, ez van. Attól, hogyha befordulnánk, mégcsak romlana a helyzet. "


Ki beszélt befordulásról?



"Nem tagadom, hogy egykor másfajta emberek is voltak itt, de nem is fogom felvenni az identitásukat."


Ki kérte hogy ezt tedd? :) Egyik munkatársam például bolgár. Náluk is azt történt hogy volt egy hódító türk népcsoport akik elfoglalták Bulgáriát, de kevesen voltak így idővel beolvadtak a szláv népességbe. Ma a bolgárok szlávnak vallják magukat de nem akarják letagadni vagy eltitkolni hogy van török rokonság.

2019. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!