Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted férfinak, vagy...

Szerinted férfinak, vagy nőnek jobb lenni?

Figyelt kérdés

Melyiknek jobb lenni? Férfinak ? Nőnek?

Szerintem nőnek jobb lenni. Te szerinted melyiknek?



2019. jan. 15. 22:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ mik a szempontok és milyen életkorban. Meg nyilván, hogy világ melyik táján.

Összességében a férfira nagyobb teher irányul, mert Ő FÉRFI, neki kell hajtani a tanulásban, később munkahelyen, hogy meglegyen a pénz az autóra és a családi házra, gyerekek iskoláztatására, MERT Ő FÉRFI. Kinek kell megtenni az első lépést, ha párkapcsolatról van szó? FÉRFINAK. Ki fizet, ha mennek valahová? FÉRFINAK. Veszekedéskor a nő tombolhat, férfi nem mondhatja el a magáét, bírja ki, MERT Ő FÉRFI.

Hiába adtál bele több pénzt, váláskor mindent a nő részére adnak nagyobbrészt.


Míg a nőknek mik a társadalmi elvárásai? Szülnek gyereket, szoptatják oszt cső. Ha nő 30 éve egy helyben toporog a munkahelyén, akkor sem szólják le. Férfira ez aligha mondható el.

2019. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tudom ti hogy vagytok vele érdekes világot élünk, én ezen elgondolkodtam már párszor hogy kinek jobb lenni nőnek illetve férfinak, és arra jutottam hogyha újra születnék én akkor is 100 százalékba férfinek szeretnék születni. És még hozzá azért mert a világ bármely területére elmehetek megerőszakolni nem fognak max megvernek kirabolnak stb, de ettől az egytől ami tegyük hozzá ha valakivel megtörténik egy ilyen az egy életre szóló trauma, szóval egytől a nagy dologtól nem kell félnem. Nem is beszélve a havi bajokról. Persze nem minden országra igaz amit elmondtam meg itt lehetne ezekről beszélgetni órákat hogy hol egyáltalán nem kéne félni hol kevésbe hol nagyon, de én pont ezért hogy engem senki ne gátoljon bárhova mehessek a világba. És valamiért úgy érzem hogy nőként megfordulna a fejembe hogy talán történhet valami ha elmegyek például. Indiába Amerika bizonyos területei is érdekesek ugye most már egész europa szinte bemigrációzta magát szóval mondhatjuk Németországot is, Franciországot, kicsit keletre Törökökbe se bíznék. Szóval a kérdésre válaszolva férfinek. És ezt az egészet úgy mondom hogy tudok harcművészet eléggé nagy valószínűséggel megtudnám magamat védeni. De nőként még ha tudnék is valamit azért a valóság teljesen más nem is beszélve hogy egy férfinak mekkora ereje tud lenni illetve nőnek.


23/f

2019. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
Nőnek jobb lehet lenni, bár nem próbáltam. Főleg szép nőnek. Egész nap magamat nézegetném a tükörben:D
2019. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Metionin ***** válasza:
75%
Ez attól függ hogy ki mit tart előnynek és hátránynak a férfi/női létben. Én szívesebben lennék férfi, mert a legnagyobb félelmem az hogy teherbe esek és nem veszem észre időben, ez férfiként nem játszik. Na meg menstruáció nélkül is el tudnék élni.
2019. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen férfinak. Sokkal veszélytelenebb, egyszerűbb és szabadabb élet jár nekik.
2019. jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapból embernek lenni nem jó...
2019. jan. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ember személyiségétől függ.


Nekem nőként semmi érzékem/kedvem nincs a "női dolgokhoz" (család összetartása és társai). Viszont mindig "okos" voltam, szerettem a matekversenyeket, informatikusként végeztem.


Ennek ellenére most azon gondolkodom, hogy hogyan illesszem be a három gyereket a karriertervembe (mi is hárman voltunk testvérek), úgy hogy a gyerekeknek ne kelljen fél éves kortól bölcsibe járniuk,és úgy tűnik valahol meg kell alkudnom.


Ilyenkor kifejezetten jól jönne, ha nem magyarázná a párom teljes rokonsága (mindenki óvónő/tanár), hogy márpedig a nők dolga a háztartás vezetése és a gyereknevelés. (hát nálunk nem igazán, a párom gyakrabban főz és takarít, mint én)


Ebből a szempontból látható, hogy engem relatíve érzékenyen érint, hogy a nők 10%-kal kevesebbet keresnek azonos pozícióban a férfiaknál, kevésbé lesznek vezetők stb. Viszont nem igazán zavarna, ha sokat kéne dolgozi vagy túlórázni.


Ugyanígy el tudom képzelni, hogy lennének férfiak, akik szívesebben vezetnek háztartást és tartják össze a családot, hallgatják meg a párjukat minden este, minthogy 10-12 órát dolgozzanak.

2019. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ, milyen szempontból, van olyan dolog ami nőkkel szemben elfogadóbb van ami a férfiakkal, munka és karrier szempontjából férfinek könnyebb, de ez is , ha lassan is de változik.
2019. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!